Zastupitelé Plzně posvětili rekonstrukci mostu generála Pattona, ještě letos začnou sanační práce

Zastupitelé Plzně posvětili rekonstrukci mostu generála Pattona, ještě letos začnou sanační práce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Robert VaněčekRobert Vaněček

Živnostník

Více

Miroslav ŠtěrbaMiroslav Štěrba

Starosta MO Plzeň 8 - Černice

Více

Eva HerinkováEva Herinková

Náměstkyně primátora (pro oblast školství a sociálních věcí)

Více

Zastupitelé Plzně posvětili rekonstrukci mostu generála Pattona, ještě letos začnou sanační práce

Plzeň, 04.03.2016, aktualizováno 10.05.2016 15:01 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Motoristé se už nyní mohou psychicky připravovat na náročnou opravu mostu Generála Pattona, jenž spojuje střed města se Severním Předměstím. Zastupitelé města schválili odůvodnění veřejné zakázky související s významnou rekonstrukcí plzeňského mostu Generála Pattona na silnici 1/20. Souhlas zastupitelů byl klíčovou podmínkou pro zahájení zadávacího řízení. To připravují společně město Plzeň a silnic a dálnic České republiky. Ještě letos začnou na místě sanační práce, samotná oprava prvního z mostů pak odstartuje a skončí v roce 2017, druhého v roce 2018. Rekonstrukce mostu výrazným způsobem ovlivní plynulost dopravy v centru města.

„Stav mostu Generála Pattona patří k nejhorším, co se týká mostních objektů na silnicích I. třídy v Plzeňském kraji. Rekonstrukce měla začít letos v květnu. Vzhledem k tomu, že je v případě této zakázky nutný souhlas vlády, budou letos na podzim spuštěny pouze sanační práce, oprava prvního z mostů pak začne příští rok,\\\\\\\" uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Jako první přijde na řadu rekonstrukce levého mostu, tedy mostu ve směru na Lochotín, v roce 2018 pak mostu pravého ve směru na Bory. Provoz na mostě bude vždy zachován ve dvou zúžených jízdních pruzích pro každý směr. Tramvajový provoz bude v některých etapách výstavby veden po jedné koleji obousměrně. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí celkem 205 milionů korun. Finanční prostředky na úhradu podílu města by neměly překročit částku 29.8 milionu korun, vyčleněny jsou z rozpočtu Odboru investic Magistrátu města Plzně.

Cílem stavby je celková rekonstrukce mostů zahrnující provedení kompletní výměny příslušenství, sanaci spodní stavby a nosné konstrukce. Dále bude zhotovena zcela nová vyrovnávací spřažená deska a nově se bude řešit uložení tramvajové tratě na mostě. Oproti stávajícímu stavu dojde k rozšíření komunikace o jeden jízdní pruh, a to ve směru z Lochotína do města. Součástí stavby je rekonstrukce chodníků na mostě a předmostí a dále obnova schodišť. Stavba rovněž zahrnuje přeložky kabelů dopravních podniků i dalších subjektů, trakčního vedení a plynovodu včetně nového veřejného osvětlení.

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (19 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Fery 10.03.2016 23:26, Reagovat

Také bych se vsadil, že oprava mostu dlouho nevydrží. Jestli se bude opravovat tak jako např. zastávky MHD, tak potěš Bůh (ač jsem ateista). Třeba je to výhodný kšeft. Nechce se mi věřit, že nikdo neumí zabetonovat podkladní desku tak, aby pár let vydržela. Co používali naši předkové, že jejich práce mnohdy vydržely do dneška? Asi to bude tím, že neměli pokrokové technologie a nepodváděli, protože znali stavovskou čest. To je asi dnes sprosté slovo.

KAB 09.03.2016 07:29, Reagovat

Bohužel se to bude dělat kvůli neschopnosti vedení města a státu v době, kdy (ještě?) neexistuje jiné napojení Severního předměstí. Takže to bude znamenat naprostý kolaps dopravy, lidé nebudou moci jezdit do práce a do škol (neomluvené absence, vyhazovy, pokuty) - 50000 lidí se prostě z města vyloučí a poserte se, třeba si tam za ty 3 roky chcípněte, když jste se nastěhovali na Lochotín, super přístup.

Vosí Hnízdo 08.03.2016 07:29, Reagovat

Když už se to bude rekonstruovat, bylo by třeba zrekonstruovat i pojmenování mostu. To nemá Plzeň dost osobností? Je-li jeho jméno spojováno s tzv. osvobozením, je to holý nesmysl. Plzeň byla osvobozena komunistickou domobranou a spojenci, kde skutečně velel generál Patton do města přijeli jen převzít úředně kapitulaci, protože ji Němci do rukou civilistů nechtěli složit. Navíc účast spojenců byla při osvobozování ČSR tak mizivá, že to rozhodně nestojí za pojmenovávání územních součástí. Za zvážení by jistě stál neutrální vlastenecký název mostu např. \\\"Český\\\", \\\"Národní\\\" či \\\"most Obránců míru\\\". Anebo např. \\\"Tylův, Horníčkův nebo Skupův most\\\". A v neposlední řadě by vůbec nebylo na škodu projevit trochu vděk Rudé armádě za osvobození ČSR například pojmenování jednoho mostu ve městě. Myslím si, že Rudé armádě můžeme být mnozí vděčni za to, že tu vůbec jsme.

Vosí Hnízdo 08.03.2016 17:17, Reagovat

Jinak mne napadl ještě jeden vynikající český herec, působící dlouhá léta v Plzni. Byl jím Josef Větrovec. To byl pan Herec. A slušný lidový člověk to byl, žádný náfuka a nabob s manýry tzv. dnešních cééélebrit. Proč po tak významné osobnosti města není nic pojmenované, hlavně že po ožralci, výtržníkovi, narkomanovi a kriminálníkovi Martinu \"Magoru\" Jirousovi se tady pojmenovávají mosty jako po nějakých velikánech.

MB 08.03.2016 07:37, Reagovat

Tak odstěhujte do Číny, pokud chcete mít rudou všude za prdelí.

Vosí Hnízdo 08.03.2016 17:09, Reagovat

Ani v dobách, kdy bylo ještě vše v pořádku, tedy v dobách socialismu, kdy panoval právoplatný vděk za osvobození ČSR Rudou armádou nebylo k SSSR tolik poskoctví a servility, jako dnes k USA. A možná by to bývalo více na místě! Amerikanismy v řeči (k smrti je nenávidím) už jsou dnes na tak hnusné úrovni, že například česky mluvící uchazeč o práci ani pořádně nerozumí. Všelijací ti brand a account manageři, meetingy, roomy, santa klausové a jiné hnusné moderní výrazy akorát przní češtinu a mozky lidí. To za dob kdy jsme k SSSR hleděli a mnozí z nás dodnes hledí k bývalému SSSR jako k Příteli nebylo. A rudá rozhodně nebyla všude \"za prdelí\", použiji li tvůj slovník dlaždiče. To dnes je \"za prdelí\" strýček Sam a Big Brother největšího teroristy a světového agresora USA. Tak nech být, poskoku!!!

MB 09.03.2016 08:34, Reagovat

Víš jaká zvěrstva ten tvůj svatý Sovětský svaz udělal? Podívej se do knížek dějepisu. Máš zřejmě solidně rudě vymáchaný mozek.

Vosí Hnízdo 09.03.2016 17:21, Reagovat

Toť otázka do pranice. Do jakých knížek dějepisu? Máš li na mysli ty dnešní, prolhané, co manipulují dějiny, tak do těch koukat nemusím. To mi stačí si na pár minut pustit některé z mnoha televizních nebo rozhlasových stanic poplatných americkému agresorovi. Já jinak chodil do školy v dobách, kdy ještě byl dějepis v pořádku a v dějepise jsem byl vždy premiant. Mne učitelé ve školách ještě něco naučili. A jinak vím o zvěrstvech, co dělali a dodnes dělají USA. Jugoslávie, Irák, Irán, Sýrie, Libye..., dříve to byl Vietnam a Korea a to jsem připomněl jen ty nezákladnější, co mne právě napadla. Jestlipak o tom mluví dnes dějepis a v tomto kontextu mne nějaký poskocký tupec co možná tak maximálně prolezl Plzeňská práva bude poučovat. Ale, co se divím, taková je dnes doba. Za socialismu alespoň tupec dělal u krumpáče či lopaty a chytří lidé byli na svých místech. Asi tak!!

MB 09.03.2016 21:47, Reagovat

Já studoval 9 let v Británii a tam jsem se tu tvou \"realitu\" dozvěděl. Pokud jsi studoval v době Sovětského svazu, tak vcelku chápu tvou ideologii. Dějepis tenkrát o pravdě psát nesměl. Logicky. Dneska se samozřejmě naopak s velkou radostí do Sovětů útočí, ale zcela oprávněně. To co se dělo za Stalina byla taková hrůza, že nechápu, jak to někdo může podporovat. Četl jsem kdysi jednu zajímavou knížku od exilového novináře, který tam krásně popisoval, jak se zde stát pod rudým hnisem zcela zlikvidoval. Bohužel opona spadla a u moci zůstali stejní gauneři, pouze se převlékli. Následky rudovlády poneseme ještě hodně dlouho. Je smutné, že to někdo obhajuje.

Vosí Hnízdo 10.03.2016 06:45, Reagovat

A jak dlouho poneseme následky kapitalismu, ty zničené osudy lidí, zaprodání majetků, krize, války.... Co vím, tak z toho, co se vybudovalo za socialismu se mnohdy žije dodnes. A například za socialismu opravené památky a historické objekty se nyní vracejí v církevních restitucích církvím, jejichž předkové majetek ukradli lidem.

MB 10.03.2016 07:55, Reagovat

Našel bych hned min 10 památek, který komunistický režim naopak u nás zničil a ve skutečnosti je jich mnohem více. Opravených bylo velmi málo, naopak spousta jich bylo rozkradeno. Jak zde může psát takové lži?

Vosí Hnízdo 13.03.2016 16:30, Reagovat

Důležité památky udržované byly. Ty bezcené byly předělány třeba na ústavy, sklady atd., kde plnily svůj účel. Rozkradeno to vše bylo až po převratu a rozkrádání směle pokračuje. Máš v tom nějaký guláš!

Vosí Hnízdo 10.03.2016 06:37, Reagovat

Nedovedu si představit exilového novináře, který by psal jinak, než jak kapitalista na válečnou troubu troubí. To by totiž nedostal za své \"veledílo\" mrzský jidášský dolar a jak jinak se v exilu tehdy dalo vydělat, než špiněním rodné země. To musí být nad míru jasné i jedinci s rozumem poněkud mdlým.

MB 10.03.2016 07:56, Reagovat

Protože zde nemohl nikdo psát pravdu. Ta byla totiž zakázaná. A dnešní kapitalismus vedou bývalí komunisti, nebo jejich potomci, to je realita. Jak jsem psal, převlékli si kabát a jeli dál. Takže asi tak.

Vosí Hnízdo 13.03.2016 16:27, Reagovat

Musím se smát, až se za břicho popadám, kdyby to nebylo tak vážně. Nemohl nikdo psát pravdu? Vzpomeň slov bývalých politruků a porovnej to s tím, co roztruboval třeba Hlas Ameriky nebo RFE. Do puntíku se potvrdila pravda tehdejších politruků!! A ti \"komunisté\" co si dnes hrají na kapitalisty, to byli právě ti, kvůli kterým to tehdy občas skřípalo. Jenže tehdy byli režimem drženi na uzdě. Zrůdný převrat (Sametový puč) řízený pravicovou klikou StB za podpory agenta CIA Gorbatchowa jim tu uzdu povolil. Škoda, že v SSSR nebylo jiné vedení.

Vosí Hnízdo 10.03.2016 06:31, Reagovat

Tak to je mi jasné. Co mohla velmoc v době studené války zaviněné Západem vštěpovat svým žáčkům do hlav o tehdejším úhlavním nepříteli kapitalismu. Za Stalina jsem nežil, četl jsem o něm v plusu i mínusu, faktem je, že možná tvrdými metodami (jinak to asi nešlo) vyhrál 2. světovou válku a dodnes ho uctívá velká část lidí v bývalém SSSR. Svobodně a bez povinností. A SSSR či socialismus nebyl jen Stalin. To bylo obecné radostné žití v míru a důstojnost pracujícího člověka. A to se ani neptám v jaké povedené rodince s tam vyrůstal. Co vím, tak do Anglie šli hlavně pohrobci české buržoazie, co tam zdrhla před spravedlností a poctivou prací, takže je mi jasné, že v takové rodince se láska k socialismu nepěstovala. Asi tak!!

MB 10.03.2016 07:59, Reagovat

Ty miliony mrtvých, miliony lidí v chudobě a vznik oligarchů, kteří prakticky zruinovali celou zem, o tom nevíte? To jsou jen základní informace. Pokud mluvíte o Stalinovi jako o neutrální osobě, tak musíte být hodně postižený komunismem a pak se nelze takovým slovům divit. Bohužel stále existuje spousta sympatizantů tohoto režimu.

Vosí Hnízdo 13.03.2016 16:20, Reagovat

Kdybys do toho nepletl Stalina, myslel bych si, že mluvíš o kapitalismu. Ano, miliony mrtvých, chudobu a mraky nešťastných lidí, krize, války.... To kapitalismus na svědomí opravdu má!

Jindřich 07.03.2016 14:02, Reagovat

Tak schválně, jak dlouho bude most fungovat po opravě. Odhaduji tak dva roky maximálně. Diletanti ze stavebního úřadu to opět \"zkontrolují\".

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.