Investice města do bazénu na Slovanech jsou podle vedení radnice dostatečné, plíseň tam prý není

Investice města do bazénu na Slovanech jsou podle vedení radnice dostatečné, plíseň tam prý není | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vlastimil JežíkVlastimil Ježík

středoškolský učitel

Více

Josef NěmecJosef Němec

Fotograf

Více

Jan SoulekJan Soulek

Starosta Bezdružic

Více

Investice města do bazénu na Slovanech jsou podle vedení radnice dostatečné, plíseň tam prý není

Plzeň, 03.03.2016, aktualizováno 20:50 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zastupitelé Plzně i vedení radnice považují provozní a investiční dotace do městského bazénu na Slovanech za dostatečné. Větší investice tam půjdou jen v případě, pokud je město získá z evropských či národních zdrojů. Reagovali tak na diskusi na sociálních sítích doplněnou fotografiemi zanedbaných částí areálu, který je s 550 tisíci návštěvníky ročně nejnavštěvovanějším místem ve městě. Ze snímků je zřejmé, že mnohé části jsou v nevyhovujícím stavu, řekl na dnešním jednání opoziční zastupitel Ondřej Ženíšek (TOP 09).

„Ne vždycky je tam evidentně dbáno na dostatečnou čistotu a dodržování hygienických podmínek,\" uvedl. Šokující pro Ženíška je, že některé části jsou určené pouze určitému okruhu návštěvníků. Například malý bazén, který je vyhrazen kurzům, ale rodičům s dětmi jen před 08.00 a po 19.00. Také ve velkém bazénu je často vyhrazena pro volné plavání jen třetina, a to jen v části s menší hloubkou a na šířku.

Do 30 let provozovaného bazénu přijde 1500 lidí denně. „Opravdu dodržujeme veškerá hygienická pravidla a chodí tam pravidelné kontroly z hygieny jak na kvalitu vody, tak na stěry. Plíseň v bazénu na Slovanech nikdy nebyla a není,\" řekl ředitel bazénu Tomáš Kotora. Fotografie kolující na sociálních sítítch byly podle něj pořízené těsně před čtvrtletní údržbou areálu. Veškeré závady zmizely za dva dny, prohlásil Kotora.

Podle opozičního zastupitele Romana Zarzyckého (ANO) dá město letos na provoz bazénu 28,4 milionu a na investice 16,6 milionu korun. V letech 2002 až 2015 se do bazénu investovalo přes 365 milionů korun. „Mně to fakt nepřijde, že to jsou malé finanční prostředky,\" řekl. Podle náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) bude potřeba se stavbě provozované 30 let postupně věnovat.

„Podporu provozu považujeme určitě za dostatečnou. U investic je otázkou, co s bazénem plánujeme do budoucna,\" řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Cílem města je podle něj naplňovat studii z roku 2009, podle níž má v části areálu vzniknout akvapark. „Nicméně náklady jsou velké a je třeba je sehnat z EU nebo z ministerstva školství,\" uvedl. Podle Kotory se připravují dílčí projekty, které lze dělat za chodu. Letos dá město 9,4 milionu Kč do výměny oken.

„Na podněty veřejnosti reagovat budeme, ale musíme to projednat s organizacemi, protože nejsme jediní, kdo celý bazén využívá. Jde o určité problematické hodiny, ale my to ku prospěchu vyřešíme,\" zmínil Kotora. Od září převezme klub i dětský bazén a veřejnost se tam dostane i odpoledne.

Podle primátora se kolem bazénu kumulují sportoviště a jiné aktivity, zvažuje se i výstavba fotbalové haly. „Nápor na území bude čím dál větší a zásadní problém je parkování,\" dodal primátor. Městská část Slovany tam chce vybudovat parkovací dům, který chce město podpořit.

Autor: ČTK

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

karel 06.03.2016 17:38, Reagovat

Co byste chtěli od Občanů pro Lochotín.Všichni víme,kdo je řídí né.

KAB 04.03.2016 16:53, Reagovat

Vtipná byla reportáž na ZAKu, kde jsem se dozvěděl, že bazén má svoji tiskovou mluvčí. No ty vole, to si zase někdo zaměstnal manželku a milenku na absurdním a teplém místečku - kdyby místo toho najali údržbáře a uklízečku, stáli by oba dohromady míň než tisková mluvčí a bylo by to k něčemu. Oni kradou jak straky a ani už se nestydí u toho mlaskat.

josefko 07.03.2016 14:04, Reagovat

Paní PR bere pouze 19 tis. čistého, tak si tyhle vaše plky strčte někam.

KAB 07.03.2016 17:38, Reagovat

A to je málo jen za to že je něčí manželka nebo milenka a tak pro ní vytvořil absurdní místo? Vždyť to je úplně stejné jako kdyby měly tiskovou mluvčí záchody na náměstí, proboha. Notabene kdo dnes proboha bere 19000 čistého - údržbář bere 12000 a uklítečka 7000, takže to přesně odpovídá.

josefko 08.03.2016 07:39, Reagovat

Bazén PR potřebuje, což nikdy nepochopíte. A paní neni nikoho známá, ani milenka, ani cokoliv jiného. Předložte důkazy, jinak držte ústa.

KAB 08.03.2016 17:47, Reagovat

Bazén rozhodně PR nepotřebuje, na co asi, když nemá žádnou konkurenci.

Notabene o existenci tohoto teplého místečka (a nelze ji vysvětlit jinak než že je uměle vytvořené pro někoho známého) jsme se dozvěděli v okamžiku, kdy plíseň arogantně označila za neplíseň a teď o ní zase roky nikdo nikdy neuslyší.

Co by asi taky říkala - jsme bazén, pojďte se vykoupat, ale máme celou provozní dobu zavřeno pro rezervaci a tak vlastně nemůžete, blbečkové, tak já si jdu pro výplatu za nic a pápá.

Prostě se tady vesele a veřejně krade ze společných peněz vybraných na daních a nikomu to nevadí. Naprosto absurdní, kam až drzost mocných dokáže beztrestně zajít.

josefko 09.03.2016 08:37, Reagovat

PR tam má velmi důležitou funkci, tak jako jí má PR kdekoliv jinde. Jakou? No přeci vysvětlit úhledně jakýkoliv problém. Pro tuhle paní není to nic jednoduchého a své peníze si zcela po právu zaslouží. I tak je myslím placená málo.

pepe 12.03.2016 14:42, Reagovat

Pane, když jí tak bráníte, tak jí dejte peníze ze svého. To je přeci absurdní, aby v bázenu měli svojí PR. To za chvíli budeme mít všude PR co patří pod město. Tak se laskavě probuďte. Osobně mi není jedno kam putují peníze daňových poplatníků. Hold jde vidět, že tam dostávají dost peněz a neví co s nimi, když si toto pan ředitel dovolí.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.