Tibetská vlajka ani letos nezavlaje oficiálně nad vchodem do magistrátu, vyvěsit se ji chystá náměstek primátora z okna své kanceláře

Tibetská vlajka ani letos nezavlaje oficiálně nad vchodem do magistrátu, vyvěsit se ji chystá náměstek primátora z okna své kanceláře | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Alois MachAlois Mach

Hudebník

Více

Lucie MoravcováLucie Moravcová

Sociální pracovnice a ochránkyně zvířat

Více

Milan HrdýMilan Hrdý

Učitel VŠ

Více

Tibetská vlajka ani letos nezavlaje oficiálně nad vchodem do magistrátu, vyvěsit se ji chystá náměstek primátora z okna své kanceláře

Plzeň, 03.03.2016, aktualizováno 13:55 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rozmíšku v radniční koalici, kde vládne ČSSD, ODS, KDU-ČSL a Občané patrioti způsobilo stejně jako loni tradiční vyvěšování tibetské vlajky na budově magistrátu. Vlajku pro Tibet by mělo město vyvěsit na základě platného usnesení městské rady v roku 2005. Radní tehdy schválili vyvěsit v den výročí 10. března tibetskou vlajku z radnice. Loni se tak ovšem nestalo a vlajku alespoň provizorně vyvěsil z okna své kanceláře první náměstek primátora Martin Baxa (ODS). Odpůrce vyvěšování vlajky, primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), na jednání městského zastupitelstva oznámil, že ani letos tibetská vlajka nezavlaje z oficiálního místa nad vchodem do radnice.

Loni zavlála tibetská vlajka jen z okna kanceláře náměstka primátora Martina Baxy | Autor: Richard BenešLoni zavlála tibetská vlajka jen z okna kanceláře náměstka primátora Martina Baxy | Autor: Richard Beneš

Ostrou výměnu názorů na zastupitelstvu odstartoval zastupitel Václav Chaloupek (OPAT), který chtěl vědět, zda město tibetskou vlajku oficiálně vyvěsí. „Není to alibismus vyvěšovat vlajku někde za rohem? Není to předpodělanost, zvláště pak v Plzni, která bylo vždy revolučním městem. Co se tedy domluvit s tou hernou naproti, že by vlajku vyvěsili místo města,“ tázal se zastupitel Chaloupek, kterého OPAT aktuálně vysílá do boje o křeslo v Senátu.

Velmi razantním způsobem odmítl vyvěšování vlajky primátor Martin Zrzavecký. „Je to symbol, současná doba má jiná témata, mohli bychom vyvěšovat například syrskou vlajku, nebo vlajku jiného státu, kde se porušují lidská práva. Těch problémů ve společnosti je daleko více a nemluvíme o nich. Vy se přivážete k jednomu symbolu, ale to není jediný problém. V den tibetského výročí zasedá městská rada a na budově magistrátu bude proto vlát vlajka města. Podporu Tibetu mohu vyjádřit i jinak, než vyvěšování vlaky,“ konstatoval primátor.

Opoziční zastupitel Michal Vozobule (TOP 09) označila vyjádření primátora za alibismus. „Proč tedy nezrušíte to platné usnesení rady, když ho nehodláte dodržovat? Všechno ostatní je jen poklonkování směrem k Číně,“ řekl Vozobule. Zástupce radniční koalice Ludvík Rösch (OPAT) zase prohlásil, že bychom se v ohrožené Evropě měli vracet ke křesťanským tradicím, aby silnější pomáhal slabým. „Vy dáváte přednost kšeftům, tak ať jde morálka k čertu. Je tady usnesení, tak ho zrušte a pokud ho nezrušíte, tak ho respektujte. Je trapné, aby někteří zástupci města pokoutně vyvěšovali vlajku z okna,“ prohlásil Rösch.

První náměstek primátora Martin Baxa uvedl, že je opět připraven za podpory kolegy Petra Náhlíka (KDU-ČSL), náměstka primátora pro dopravu, opět vyvěsit vlajku z okna své kanceláře. „Pro mě je důležité 10. března Tibet na radnici připomenout,“ dodal Baxa.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (38 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Juncker 07.03.2016 14:14, Reagovat

Co takhle tu vlajku podpálit, až bude vyvěšena z okna Baxy? Na radnici nemá nic takového být a své názory by si měl Baxa a spol vytvářet někde na svém domku, které mají páni konšelé vesměs postavené z ukradených peněz ze své činnosti v zastupitelstvu.

Jaroslav 08.03.2016 13:26, Reagovat

Co má společnýho Tibetská vlajka s nakradenými penězi pánů konšelů?
Sme si je tam zvolily, tak by asi bude někde chyba!
Co by si chtěl podpalovat?
Nebuď primitiv jako prezident nebo nedouk jako primátor!

pepe 08.03.2016 16:51, Reagovat

Jasně, nedáme hlas socanům, ODS,ANO, OPAT a kdo tam ještě zbyl. Prostě nemáme koho volit na podzim. Bude to těžké a nebo je pořádně vykroužkovat.

Šefl 10.03.2016 08:00, Reagovat

Chudáku

Karel Hornik 04.03.2016 22:31, Reagovat

Chaloupek je mi uplne jedno. Co mi ale jedno neni,ze jejich predseda Michalek, ktery udajne zneuzil evropskou dotaci na cukrarnu u ZOO, stejne jako dalsi jejich komous Rubner u muzea knihy.
Na tom je prece videt, je to za sebranku.
Souhlasim i s tim webem. Vytezili obcany a az do dalsich voleb na ne kaslou.
Pak staci tak malo, jakoze volicovi predhodi hokejistu nebo medvedare a lidi jsou jako obce.
Hanba jim vsem !!!

volič 05.03.2016 10:12, Reagovat

Proč jste použil slovo údajně, že by jste se bál případné žaloby za pomluvu?

Vosí Hnízdo 04.03.2016 21:04, Reagovat

Nevím sice jak to pan Chaloupek myslí, nicméně jako režisér špičkových pořadů se zvířaty a z přírody si ho velice vážím. Bohužel dnes dostává více prostoru v televizi BR než u nás. Tam si talentů ještě váží!! Souhlasí li s věšením vlajky tibetské enklávy je rozhodně více hodné nesouhlasu a kritiky, než jeho jakákoli spojitost s minulým režimem, ať pravdivá či nepravdivá.

Vosí Hnízdo 04.03.2016 20:56, Reagovat

Navrhoval bych tibetskou vlajku vyvěsit naproti přes náměstí u veřejných záchodků. Tam by alespoň měla svoji váhu a význam. Nikam jinam totiž vlajka takové enklávy nepatří.

občané patrioti 04.03.2016 18:19, Reagovat

- je dobré se podívat na jejich web či Facebook - poslední aktuality jsou z října roku 2014, kde nás ujišťují, jak jim na Plzni záleží - od té doby ZHOLA NIC.

Ale volby se zase blíží, tak se opět potřebují zviditelnit, to že je voliči rok a půl nezajímali - bychom měli zapomenout - a tak se medvědí stbák stará o Tibet, aby se dostal do novin.

volič 04.03.2016 08:11, Reagovat

A tak se nám blíží krajské a senátní volby. A panika z jednotné kandidátky STAN, OPAT, Strany svobodných občanů a Strany soukromníků začíná stoupat. V senátních volbách bude kandidovat Václav Chaloupek.Psi štěkají a karavana jde dál....

pepe 05.03.2016 15:40, Reagovat

Jenomže Stra na svobodných občanů a Strana soukromníků jdou samostatně nejdou se STAN a OPAT. Vím to, prostě se nedohodli.

Volič 04.03.2016 11:39, Reagovat

Není volič jako Volič :-). To jen, aby byl Vosí Hnízdo v pohodě :-)

pepe 04.03.2016 10:14, Reagovat

Tady to vidíte, Zrzavecký je naprostý ignorant a neználek. Není se co divit, když si ho Plzeň zvolila za primátora. Je to pěkná ostuda, že takový člověk s tak nízkým všeobecným přehledem nám tady říká, co máme a nemáme dělat a drží politickou moc. ČSSD totiž těch vzdělaných lidí moc nemá a další se tam nehrnou, jelikož kandidují pořád stejní lidé a na teplá místačka už na jiné nezbývá. Prostě je nevolte.

pro pepe 04.03.2016 13:02, Reagovat

nezvolila ho Plzeň - ale Baxova ODS, výměnou za plná korýtka.

pepe 05.03.2016 15:42, Reagovat

Jo, to máte pravdu, ale aby se tam Zrzavecký dostal, tak ho tam navolili voliči.

IR 04.03.2016 09:10, Reagovat

Babi katarina vzadila na byvale utahane odesaky a stbaky. Pecka. Doufam, ze dopadnou stejnym fiaskem,jako v poslednich volbach.

lR 03.03.2016 19:29, Reagovat

Takze si to shrneme: Tlupa obcan patriot obsahuje dnes pouze lidi jako je odesak Michalek, odesak Uhlik od Strunce, \"studovany\" Chaloupek, byvaly odesak Rosh, odesacka Marikova. Ten zachranar od nich uz utekl.

Je tam vubec nekdo NORMÁLNÍ proboha?!?!???!

Čech 04.03.2016 15:16, Reagovat

To u vás v Dublinu....

Občané Potrati 04.03.2016 00:17, Reagovat

Před komunálními volbami zatajovali sponsory a Michálek slíbil, že je odtajní po volbách - lhal.

opat 07.03.2016 16:46, Reagovat

Audit včetně ověřených smluv je dispozici ve sněmovně dle zákona o financování politických stran a hnutí.

ne-opat 07.03.2016 19:11, Reagovat

slib zveřejnit na webu je něco více, než zákonná povinnost - nebo si myslíte, že volič (pokud by se takový našel) by měl jezdit do Prahy.

Když ale na ten web nikdo z občanů-potratů nesáhl rok a půl - tak to je těžký.

A co takhle veřejně dostupný TRANSPARENTNÍ ÚČET.

opat 08.03.2016 19:28, Reagovat

Já jim prostě věřím a vy si volte koho chcete....

ne-opat 08.03.2016 20:39, Reagovat

Každý si mlže volit koho chce - to je největší výhra roku 89. Jen by mi zajímalo na základě čeho jim věříte - na základě toho \"mlčícího\" webu, nebo je znáte tak dobře z předchozích mnoha stran?
Ono když se sejde v jedné skupince milicionář, estébák, několik krachlých politiků - není mi jasné, jaký program budou chtít prosadit - a opět - z jejich webu se to nedozvím.

Vosí Hnízdo 03.03.2016 17:57, Reagovat

Také nevím, co by dělala vlajka neexistujícího státu a tmářské fanatické nebezpečné enklávy na plzeňské radnici. A pan Baxa nechť si vlajky věsí u sebe doma. Na radnici nemá co vyvěšovat ani ze své kanceláře. Strhnout, sundat a náklady na vrub pana Baxy. Asi tak!!

Martin 03.03.2016 16:27, Reagovat

A to je tedy stejny Chaloupek co za komancu udaval sve sousedy a kamarady, jehoz nalez je i ve svazcich? Ten tu kaze o svobode v Tibetu?!
No comment.

KAB 04.03.2016 16:59, Reagovat

No pokud je to ten Chaloupek, co si myslím, tak tam to bylo mnohem složitější - on dostal na výběr mezi spoluprací a za to léčbou nemocné dcerky nebo nespoluprací (s tím že dcerka léčena nebude). Nikdo by nejednal jinak než on, možná snad nějaký psychopat.

Jestli je to jiný Chaloupek, tak sorry že se vměšuji a předchozí neplatí :) Jinak pofiderní pseudostrany jako Patrioti nebo co to je mě nezajímají, to jen že jsem tu viděl to jméno, co mě zaujalo.

pro KAB 04.03.2016 17:20, Reagovat

To je jeho televizní verze - a do toho VUMLu šel proč??

KAB 04.03.2016 17:48, Reagovat

Tak je to on :) VUML neVUML mě 26 let po změně režimu rozhodně netrápí, to bychom měli spíš kádrovat poslední desetiletí než historii, máme dnes mnohem víc problémů než nějaký VUML. Spíš než VUML mi vadí, že se dal dohromady s tím co je v Patriotech, to je horší. Ale já bych je nevoli s ním nebo bez nich, to si musí vyřešit ostatní voliči.

souhlas 04.03.2016 18:10, Reagovat

Je to sbírka zkrachovanců a politických turistů, kteří se nechají podporovat naivními podnikateli, alá P.S. Nejdříve sosali v ODS - a potom si dali kabátky do čistírny a chtějí sosat jinde, pro změnu ruku v ruce se socanama - viz Maříková.

joooo Chaloupek 03.03.2016 18:37, Reagovat

Ano, to je ten Chaloupek, který se vzdělával ve Večerní univerzitě Marxismu-leninismu = VUML - DOBROVOLNĚ, aby mohl exhibovat v televizi. Teď se k tomu nějak nehlásí.

Vosí Hnízdo 04.03.2016 21:08, Reagovat

Mistře, VUML byl tisícinásobně lepší, důstojnější a poctivější studium, než Plzeňská práva. A to neodpářeš strejdo ani sebeservilnějšími argumenty. Asi tak!!

Jaroslav 05.03.2016 00:43, Reagovat

Soudruhu, ty seš korunovanej vůl!

Vosí Hnízdo 05.03.2016 05:07, Reagovat

Dochází argument, nastupuje urážka. Jak příznačné zejména pro příznivce číratých prezidentů. Jo, jo, mít tady dnes číratce u vesla, kdyby vyhráli tito úchyláci, máme tady už nyní právo šaríja, mešitu na každém rohu a 10x denně (ze servility raději o 100% více) se modlíme k bradatci aláhovi.

Vosí Hnízdo 05.03.2016 05:10, Reagovat

PS: A tibetská vlajka se povinně vyvjáší místo české. Až tak to mají tito sluníčkáři a kavárenští povaleči v mozkovnách vymaštěné!!

Jaroslav 05.03.2016 18:59, Reagovat

Tak tebe soudruhu sere, pri vysedavani ve IV.cenove, kavarna?
No, tak to je dobre!
Klidne obdivuj ochlastu na hrade, kterej kam vleze mele kraviny, protoze je porad pod tlakem.

Vosí Hnízdo 07.03.2016 06:37, Reagovat

Ochlasta Havel na Hradě přece už není. Ten je v Pekle a prý se tam smaží na Lóži Vyvrhelovo. Navíc toho jsem nikdy neobdivoval....

Vosí Hnízdo 07.03.2016 06:42, Reagovat

A že ten se dovedl ochlastat. Na Vikárce lezl po čtyřech a vypráví se o něm legendy dodnes. Kéž by to bývala byla jeho jediná chyba. To by mu společnost jistě prominula, vždyť kdo se dnes nenapije, že? Jenže schvalování humanitárního bombardování a zaprodání vlastní země, to už je silnější kafe

Jaroslav 07.03.2016 16:47, Reagovat

Napiš ještě něco zajímavýho, prosím!!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.