Mariánskolázeňská nemocnice zahájila provoz lékařské pohotovostní služby, budou ji využívat i obyvatelé z Tachovska

Mariánskolázeňská nemocnice zahájila provoz lékařské pohotovostní služby, budou ji využívat i obyvatelé z Tachovska | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef NěmecJosef Němec

fotograf, programátor, 3. místopředseda

Více

Pavel DostálPavel Dostál

Jaderný inženýr, člen Republikového výboru Svobodných

Více

Pavel ČížekPavel Čížek

Starosta Spáleného Poříčí, předseda STAN, zastupitel PK

Více

Mariánskolázeňská nemocnice zahájila provoz lékařské pohotovostní služby, budou ji využívat i obyvatelé z Tachovska

Mariánské Lázně, 02.03.2016, aktualizováno 17:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Obyvatelé z Mariánských Lázní, okolí, ale i ze severního Tachovska se opět konečně dočkali fungující lékařské pohotovostní služby. Tu začala od prvního března zajišťovat nemocnice v Mariánských Lázních ve svých prostorách. Na její chod přispívá karlovarský i Plzeňský kraj shodně částkou 1,2 milionu korun. Další dva miliony poskytuje ze svého rozpočtu lázeňské město, které má v nemocnici třináctiprocentní podíl.

Náměstek karlovarského hejtmana Jakub Pánik, společně s radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milenou Stárkovou a lékařkou Věrou Procházkovou slavnostně zahájili provoz lékařské pohotovostní služby v mariánskolázeňské nemocnici | Autor: Karlovarský krajNáměstek karlovarského hejtmana Jakub Pánik, společně s radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milenou Stárkovou a lékařkou Věrou Procházkovou slavnostně zahájili provoz lékařské pohotovostní služby v mariánskolázeňské nemocnici | Autor: Karlovarský kraj

„Tato služba v oblasti dlouhodobě chyběla. Je naším společným zájmem spolu se zástupci Plzeňského kraje, aby pohotovostní službu mohli využívat naši občané i občané Tachovska. Vstřícně se k tomu stavěl i majitel společnosti Nemocnice Mariánské Lázně, která bude provoz lékařské pohotovostní služby zabezpečovat. Záměr schválila Rada a Zastupitelstvo Karlovarského i Plzeňského kraje. Vítáme také přístup města Mariánské Lázně,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD).

Karlovarský kraj částkou ve výši 1,2 milionu korun podpořil zprovoznění lékařské pohotovostní služby, zatímco Plzeňský kraj podpořil stejnou částkou fungování chirurgické ambulance, která by ve všední dny i o víkendech byla otevřena do 21 hodin. „Považujeme dohodu s Karlovarským krajem za velmi přínosnou, protože jednu třetinu pacientů v Mariánských Lázních tvoří občané z Tachovska,“ uvedla radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD).

Jednatel společnosti Nemocnice Mariánské Lázně Zdeněk Kříž garantoval, že firma dokáže jak personálně zajistit provoz pohotovosti, tak poskytnout potřebné vybavení jako je rentgen nebo služby laboratoře. Lékařská pohotovostní služba bude otevřena ve všední dny od 15:00 – 21:00 hodin, o víkendech a svátcích od 9:00 – 21:00 hodin. Do 21:00 hodin bude k dispozici pro akutní případy i chirurgická ambulance, která dosud končila svůj provoz v 19:00 hodin.

Úplně jednoduché ale nebylo zajistit požadovaný počet lékařů i sester pro pohotovost. „Trvalo nám tři měsíce, než jsme se domluvili s lékaři. A takové to zdravé jádro jsou v podstatě lékaři z ambulancí přímo z tohoto střediska, protože praktičtí lékaři nám povětšinou tuto službu odmítli. Nyní máme na zajištění pohotovostní služby nasmlouváno 11 lékařů a 13 sestřiček,\\\\\\\" dodala lékařka mariánskolázeňské nemocnice Věra Procházková.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.