Plzeňský kraj vyhlašuje již třetí ročník Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost

Plzeňský kraj vyhlašuje již třetí ročník Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Věra DrahorádováVěra Drahorádová

učitelka ZŠ

Více

Jiřina RippelováJiřina Rippelová

Advokátka

Více

Michal ChalupnýMichal Chalupný

Starosta MO Plzeň 4

Více

Plzeňský kraj vyhlašuje již třetí ročník Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost

Plzeň, 29.02.2016, aktualizováno 14:09 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeňský kraj vyhlašuje již třetí ročník Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost, kam se můžou hlásit veřejné subjekty i soukromé firmy z regionu. Cílem soutěže je ocenit veřejný sektor kam patří například neziskové organizace, obce, školy, nebo nemocnice a také podnikatelský sektor, který je v Plzeňském kraji aktivní na poli společenské odpovědnosti. Zároveň chce soutěž iniciovat zájem organizací o principy společenské odpovědnosti, charakterizované především zvýšeným zájmem o problematiku životního prostředí a sociální odpovědnosti.

Soutěžit se bude v kategoriích Podnikatelský sektor a Veřejný sektor, který má jednu podkategorii obce a dále pak nemocnice, školy, aj. Do soutěže se mohou přihlásit všechny podnikatelské subjekty a subjekty veřejného sektoru, působící na území Plzeňského kraje vyplněním přihlášky a dotazníku do 30. dubna 2016. V květnu pak proběhne hodnocení odbornou komisí a v úterý 21. června 2016 slavnostní vyhlášení výsledků na krajském úřadu.

Společenskou odpovědnost jakožto odpovědnost firem za dopad jejich činnosti na své okolí definovala v roce 2011 Evropská komise. V praxi to znamená, že podniky, které přijaly zásady CSR za své, si dobrovolně stanovují vysoké etické standardy, snaží se minimalizovat negativní dopady na životní prostředí, pečují o své zaměstnance, udržují s nimi dobré vztahy a přispívají na podporu regionu, v němž podnikají. To firmám přináší možnost odlišit se od konkurence, stát se pro své zaměstnance atraktivním zaměstnavatelem a pro ostatní firmy žádaným partnerem.

Společenská odpovědnost se netýká jen soukromého sektoru. Koncept lze snadno aplikovat i na sektor občanský. Neziskové organizace, školy, státní aparát, vláda, ti všichni by měli pracovat s naprostou transparentností. Mylná je také domněnka, že se CSR týká pouze velkých firem. Řada malých podnikatelů uplatňuje CSR jako standardní součást řídících procesů. Oproti velkým podnikům se jedná většinou o méně formální přístup.

„Počet organizací, které se zapojily do druhého ročníku soutěže, nás velmi potěšil. V našem kraji působí celá řada organizací, které věnují zvýšenou pozornost etice, pečují o své zaměstnance, udržují s nimi dobré vztahy, snaží se zmírňovat negativní dopady na životní prostředí a přispívají na podporu regionu. To dokazuje, že jsou firmy, které v dnešní době nehledí výhradně na zvyšování produkce a vytváření co nejvyššího zisku za každou cenu,“ uvedl hejtman Václav Šlajs (ČSSD).

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.