Plzeňský kraj vyhlašuje již třetí ročník Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost

Plzeňský kraj vyhlašuje již třetí ročník Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel ŠindelářPavel Šindelář

Náměstek primátora (pro oblast technickou)

Více

František FrišFrantišek Friš

Starosta Postřekova

Více

Jiří BisJiří Bis

Senátor PČR

Více

Plzeňský kraj vyhlašuje již třetí ročník Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost

Plzeň, 29.02.2016, aktualizováno 14:09 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeňský kraj vyhlašuje již třetí ročník Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost, kam se můžou hlásit veřejné subjekty i soukromé firmy z regionu. Cílem soutěže je ocenit veřejný sektor kam patří například neziskové organizace, obce, školy, nebo nemocnice a také podnikatelský sektor, který je v Plzeňském kraji aktivní na poli společenské odpovědnosti. Zároveň chce soutěž iniciovat zájem organizací o principy společenské odpovědnosti, charakterizované především zvýšeným zájmem o problematiku životního prostředí a sociální odpovědnosti.

Soutěžit se bude v kategoriích Podnikatelský sektor a Veřejný sektor, který má jednu podkategorii obce a dále pak nemocnice, školy, aj. Do soutěže se mohou přihlásit všechny podnikatelské subjekty a subjekty veřejného sektoru, působící na území Plzeňského kraje vyplněním přihlášky a dotazníku do 30. dubna 2016. V květnu pak proběhne hodnocení odbornou komisí a v úterý 21. června 2016 slavnostní vyhlášení výsledků na krajském úřadu.

Společenskou odpovědnost jakožto odpovědnost firem za dopad jejich činnosti na své okolí definovala v roce 2011 Evropská komise. V praxi to znamená, že podniky, které přijaly zásady CSR za své, si dobrovolně stanovují vysoké etické standardy, snaží se minimalizovat negativní dopady na životní prostředí, pečují o své zaměstnance, udržují s nimi dobré vztahy a přispívají na podporu regionu, v němž podnikají. To firmám přináší možnost odlišit se od konkurence, stát se pro své zaměstnance atraktivním zaměstnavatelem a pro ostatní firmy žádaným partnerem.

Společenská odpovědnost se netýká jen soukromého sektoru. Koncept lze snadno aplikovat i na sektor občanský. Neziskové organizace, školy, státní aparát, vláda, ti všichni by měli pracovat s naprostou transparentností. Mylná je také domněnka, že se CSR týká pouze velkých firem. Řada malých podnikatelů uplatňuje CSR jako standardní součást řídících procesů. Oproti velkým podnikům se jedná většinou o méně formální přístup.

„Počet organizací, které se zapojily do druhého ročníku soutěže, nás velmi potěšil. V našem kraji působí celá řada organizací, které věnují zvýšenou pozornost etice, pečují o své zaměstnance, udržují s nimi dobré vztahy, snaží se zmírňovat negativní dopady na životní prostředí a přispívají na podporu regionu. To dokazuje, že jsou firmy, které v dnešní době nehledí výhradně na zvyšování produkce a vytváření co nejvyššího zisku za každou cenu,“ uvedl hejtman Václav Šlajs (ČSSD).

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.