Plzeňští radní schválili dotaci na kulturní projekty, přisypali tam i milion původně schválený pro Plzeň 2015

Plzeňští radní schválili dotaci na kulturní projekty, přisypali tam i milion původně schválený pro Plzeň 2015 | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeňka LiškováZdeňka Lišková

Náměstkyně hejtmana pro správu majetku a investice, zastupitelka PK, zastupitelka Rokycan

Více

Josef ŠmídJosef Šmíd

Starosta obce Bdeněves

Více

Světlana BudkováSvětlana Budková

Asistentka radního PK

Více

Plzeňští radní schválili dotaci na kulturní projekty, přisypali tam i milion původně schválený pro Plzeň 2015

Plzeň, 26.02.2016, aktualizováno 13:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rada města Plzně schválila poskytnutí dotací v rámci Jednoletého dotačního programu na podporu uměleckých a kulturních projektů pro rok 2016 třem desítkám žadatelů. Na jejich záměry přiklepla rada celkovou částku 825 tisíc korun. Současně radní souhlasili s poskytnutím dotace ve výši 3,2 milionu korun dalším 43 žadatelům. V jejich případě ale musí podporu ještě schválit zastupitelé, protože se jedná o částky nad 50 tisíc korun. Původně město vyčlenilo na dotaci ze svého rozpočtu částku 3,05 milionu korun. Pokud nebudou zastupitelé proti, navýší se objem finančních prostředků o jeden milion korun. O tuto částku se sníží původně schválený příspěvek pro společnost Plzeň 2015.

„Dospěli jsme k názoru, že ty tři miliony by nestačily ani na pokrytí tradičních akcí. Rada proto nakonec odsouhlasila to, že se o jeden milion ponižuje již schválený příspěvek pro společnost Plzeň 2015. Peníze, které jsme tímto získali, použijeme na další projekty. Navýšil se tak dotační program na čtyři miliony korun. Společnost Plzeň 2015 loni dobře hospodařila, věřím, že ten jeden milion z toho již schváleného objemu unese,“ řekl první náměstek primátora pro oblast kultury Martin Baxa (ODS).

Celkem odbor kultury přijal 125 žádostí o dotaci na podporu uměleckého či kulturního projektu, 15 z nich bylo kvůli nedodržení podmínek a zásad vyřazeno. K posouzení komisí tak šlo 110 žádostí v celkové výši 12,3 milionu korun. Komise doporučila podpořit 73 žádostí v celkové výši 4,04 milionu korun.

Mezi projekty, kterým již rada schválila podporu v částkách od 10 tisíc do 50 tisíc korun, jsou například Bohemia Jazz Fest, Noc literatury 2016, Sousedský jarmark v Bolevci, Milník času – bigbít 2016, Sborník konference Dějiny staveb 2016, projekt nazvaný Oživení Brummelova domu, krajské kolo kytarové soutěže Zlatá struna, Otevřená dílna na Zastávce a další.

Mezi 43 žádostmi s projekty, jež dostanou ke schválení zastupitelé, jsou například Městská plovárna Plzeň, OPEN STAGE Divadla pod lampou, ARTCAMP 2016 pořádaný Západočeskou univerzitou v Plzni, Festival historické hudby v Plzni, taneční akce Aerowaves Spring Forward pořádaná spolkem Tanec Praha, Plzeňský festival stepu 2016, IX. Mezinárodní festival pro děti a mládež JUNIORFEST a další. Podpora se pohybuje v částkách od 25 tisíc korun až po 200 tisíc korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.