Convoy of Liberty vystřídá během letošních Slavností Svobody poněkud komornější Ride of Freedom

Convoy of Liberty vystřídá během letošních Slavností Svobody poněkud komornější Ride of Freedom | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš SuttýTomáš Suttý

Podnikatel

Více

Václav MilotaVáclav Milota

ekonom, finanční poradce, důchodce

Více

Marie ČápováMarie Čápová

starostka města Kasejovice

Více

Convoy of Liberty vystřídá během letošních Slavností Svobody poněkud komornější Ride of Freedom

Plzeň, 25.02.2016, aktualizováno 19:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Letošní Slavnosti Svobody budou skutečně bez průjezdu velkého konvoje historických vojenských vozidel. Convoy of Liberty, který byl vždy největším magnetem pro návštěvníky oslav nahradí podstatně komornější Cesta svobody, neboli Ride of Freedom. Město Plzeň bude respektovat stanovisko vojenských historických klubů, které jsou jeho hlavním partnerem při přípravě Slavností svobody a Convoy of Liberty nebude pořádat nikoliv každý rok, ale zřejmě jen v pětiletých odstupech a při kulatém výročí.

„Vojenské historické kluby se definitivně dohodly, že právě letos je vhodný čas na změnu ve vztahu k tradičnímu Convoy of Liberty. Přistoupili jsme na jejich návrh, že se chtějí na organizaci konvoje podílet, ale ne každoročně, nýbrž v časových odstupech, jako tomu bylo zvykem v prvních patnácti letech od roku 1990,“ potvrdil primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD). Návrh vzešel z jednání, kterého se účastnili zástupci Military Car Club Plzeň, KVH Tommy and Yankee, Army club - The Czech regiment, organizátor konvoje Michal Kindl, zástupci Patton Memorial Pilsen a KVH JTF Riders.

„Ride of Freedom bude konvoj zhruba 20 až 30 vozidel vojenské historické techniky, který vyjede v sobotu 7. května 2016 odpoledne z Klatovské třídy od pomníku generála Pattona směrem na Lochotín k Bolevecké návsi, kde se bude konat military program KVH Tommy and Yankee. Následně projede Doubravkou, Koterovem a vyvrcholí příjezdem na náměstí Republiky a tradičním setkáním veteránů s veřejností,“ uvedla Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, který má organizaci Slavností svobody na starost. „Jednotlivé městské části tak budou mít možnost uvítat veterány na svém území. S přesným časem a místem setkání s veterány bude veřejnost dopředu seznámena,“ dodala Jana Komišová.

„Program letošních plzeňských oslav bude i bez kolony velice rozmanitý a pro návštěvníky zajímavý. Jednoznačně odmítáme názory typu‚ magistrát jim to zatrhnul‘, či že‚se bude na slavnostech šetřit‘. Na společných jednáních byly navrženy zcela nové dílčí akce, které program Slavností svobody 2016 oživí a rozšíří,“ uvedl ve svém prohlášení Klub vojenské historie Tommy and Yankee. „Kolona je živý organismus, který musíme nechat chvíli odpočinout, abychom se k ní zase vrátili s novými nápady. Neustálé opakování zažitého stereotypu není žádoucí, především s ohledem na návštěvníky,“ stálo dál v prohlášení.

„Posledních pár let pracuji jako hlavní organizátor konvoje, což samozřejmě považuji za nesmírnou čest. Nápad jdoucí z našich řad letos konvoj nedělat mě zprvu samozřejmě překvapil, ale po delší úvaze jsem si řekl, proč ne, je spoustu jiného, co bychom mohli Plzeňanům ukázat. Takto můžeme každý rok připravit něco jiného a minimálně každých pět let se návštěvníci mohou těšit na velký konvoj, jenž se tak neokouká,\\\\\\\\\\\\\\\" uvedl Michal Kindl.

„Tento rok je vhodnou příležitostí pro změnu programu po ukončení oslav 70. výročí osvobození. Realizovat konvoj v časových odstupech tří až pěti let je také zvykem v západní Evropě a ve městech, kde se podobné slavnosti evropského významu pravidelně pořádají,“ dodal Rudolf Bayer za Military Car Club Plzeň.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 27.02.2016 08:19, Reagovat

Šaškárnu s průjezdem vystřídá jiná šaškárna a čeští šašci v amerických uniformách budou dál šaškovat a natřásat se po městě. Snad si alespoň uvědomí, že USA je největší agresor na světě a původce všeho zla. USA vyprovokovaly konflikty v Libyi, Sýrii, Iráku i jinde a jsou zodpovědny za vznik IS a tzv. migrantskou krizi. Ještě abych je chodil oslavovat!! To bych musel trkat a ztratit veškerý ostych a čest. Plzeň před příjezdem spojeneckých (nikoli tedy amerických)vojenských úředníků osvobozena byla komunistickou domobranou. Spojenci tedy pouze přijeli převzít kapitulaci jako úřední osoby, protože kapitulace nemohla být vydána do rukou civilistů. Takže Plzeň de-facto osvobodili tehdejší komunisté!! A ČSR osvobodila Rudá armáda. Tak jaképak trachtace americkému agresorovi! Jestli tu měli za války nějaké padlé, nechť přijede delegace z US ambasády, položí květiny a tím by to asi tak skončilo. Ostatně tak se tomu dělo i za socialismu, kdy americkému velvyslanci z doprovodem květiny položit u pomníčků svých padlých nikdo nebránil. Dnes jsou hlasy, že se to snad i zakazovalo. Ano, hlídané Bezpečností to bylo, stejně jako dnes podobné akce. Byli tam přítomni diplomaté, velvyslanec světové velmoci. To za bezpečnostní dozor snad stálo, né? Co kdyby někomu třeba ruplo v hlavě a chtěl by americkému vyslanci něco udělat, za to, co jeho země ve světě páchala. Proto i přes studenou válku stát tyto lidi samozřejmě chránil a zajišťoval jim bezpečnost. To jen pro vysvětlení chudákům, co dnes kdákají do světa, že kdoví jak tehdy byli sledováni a perzekuováni, když se šli podívat na Američany.

Jaroslav 28.02.2016 11:39, Reagovat

Jdi už do prdele ty komunistickej zmrde zasranej kolaborantskej nebo si zašukej s ruskym švábem na hradě!

Vosí Hnízdo 28.02.2016 16:47, Reagovat

Velmi výstižný a inteligentní příspěvek prokapitalistického a proamerického poskoka. Alespoň vidíme, co v nich je in natura

Jaroslav 28.02.2016 20:00, Reagovat

...jen se přizpůsobuji tvé rétorice!

Jindřich 28.02.2016 22:23, Reagovat

Bud kapitalista nebo primitiv. Nic jiného být nemůžete. Pokud dojde k převratu v tomto státu, tak doufám, že jste to druhé....

Jaroslav 29.02.2016 12:49, Reagovat

Já myslel, že ti druzí - primitivové- budou dělat ten převrat, sice nevím k čemu se to bude převracet, ale to vy asi nepotřebujete vědět. Takže asi budu kapitalista :-)

Jindřich 01.03.2016 20:57, Reagovat

:))))))

Jaroslav 02.03.2016 12:48, Reagovat

Koukam,ze si vystacite se znakovou reci. No, co jineho cekat, ze?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.