Plzeňské mateřské školky prodlouží svoji provozní dobu o půl hodiny, město poskytne na zajištění služby 861 tisíc korun

Plzeňské mateřské školky prodlouží svoji provozní dobu o půl hodiny, město poskytne na zajištění služby 861 tisíc korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír KrejčaVladimír Krejča

finanční poradce

Více

Danuše AuermüllerováDanuše Auermüllerová

Zastupitelka Klatov

Více

Jiří KuthanJiří Kuthan

uvolněný předseda Výboru pro zadávání veřejných zakázek ZMP

Více

Plzeňské mateřské školky prodlouží svoji provozní dobu o půl hodiny, město poskytne na zajištění služby 861 tisíc korun

Plzeň, 18.02.2016, aktualizováno 16:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Prodloužení provozní doby v mateřských školách o půl hodiny až do 16.30 hodin schválili plzeňští radní. Městským obvodům přiklepli na zajištění této služby částku výši 861 tisíc korun. Návrh ještě musí schválit zastupitelé. Finance využijí školky na období od března do prosince letošního roku. Radnice ve spolupráci s městskými obvody tímto opatřením vychází vstříc svým občanům, kteří chtěli mít možnost vyzvedávat si své ratolesti z mateřských škol o něco později. Plzeň má školky dlouhodobě otevřené jen do 16.00, zatímco například v Praze končí provoz většinou v 17.00 hodin.

„Obvody si určily počet škol, u nichž chtějí provozní dobu prodloužit. Podle toho jim město přidělí finanční prostředky. Stanovili jsme jednotnou částku na dítě, kterou jsme pak vynásobili počtem dětí v jednotlivých mateřských školách,“ konstatovala náměstkyně primátora pro oblastí školství a sociálních věcí Eva Herinková (ČSSD).

„Podle průzkumu jsme zjistili, že největší zájem o prodloužení provozní doby byl do půl páté. Pak už by tam zůstávalo méně dětí. Sešla jsem se se zástupci jednotlivých obvodů, kteří mají na starosti mateřské školy, podle jejich požadavků jsme se domluvili, že právě na jedničce a na trojce chtějí ve všech mateřských školách prodloužit provozní dobu do půl páté. Na Slovanech chtěli pouze u jedné mateřské školy provoz prodloužit do půl páté. Na některých školkách tam už mají upravenou provozní dobu. Na Doubravce prodlužují v některých školkách do pěti, některé mají do půl páté. Abychom vyšli s alokovanými finančními prostředky, dáváme všem školkám příspěvek jen na tu půlhodinu,“ vysvětlila náměstkyně Herinková.

Městský obvod Plzeň 1 by měl získat do rozpočtu pro devět školek příspěvek ve výši 319 tisíc korun, Plzeň 2-Slovany jen 28 tisíc korun pro jednu mateřinku, třetí městský obvod může očekávat částku 312 tisíc korun pro 11 školek, Doubravka pro pět zařízení 185 tisíc korun a šestému městskému obvodu přispěje město pro jednu školku částkou 17 tisíc korun.

Finanční prostředky mohou mohou školky použít pouze na platy a náklady s nimi související. Hradit se budou z provozních výdajů rozpočtu magistrátního odboru školství. Spuštění prodloužené provozní doby ve školkách je plně v kompetenci ředitelů mateřských škol, kteří musí garantovat plné organizační zajištění. Pokud tak například bude vedení školky vědět, že v konkrétní den nikdo z rodičů nechce službu využít, je v kompetenci vedení školky tuto službu v daný den neposkytnout.

Prodloužení provozní doby v mateřských školkách měla před komunálními volbami ve svém volebním programu plzeňská ODS.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.