Krajští zastupitelé opět řešili hotel Malá Paříž, hejtman jeho smysl obhajoval i přes nižší návštěvnost

Krajští zastupitelé opět řešili hotel Malá Paříž, hejtman jeho smysl obhajoval i přes nižší návštěvnost | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Eva GažákováEva Gažáková

Vysokoškolská učitelka a divadelnice

Více

Marcela KunešováMarcela Kunešová

Předsedkyně Kontrolního výboru MO Plzeň 4

Více

Jiří HemerleJiří Hemerle

místopředseda

Více

Krajští zastupitelé opět řešili hotel Malá Paříž, hejtman jeho smysl obhajoval i přes nižší návštěvnost

Plzeň, 15.02.2016, aktualizováno 15:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Oblíbeným evergreenem jednání krajského zastupitelstva je fungování hotelu Malá Paříž na šumavském Špičáku. Kraj zařízení koupil za 14 milionů korun na konci roku 2014. Má sloužit k rekreaci žáků i studentů škol zřizovaných krajem i pracovníků kraje a jeho příspěvkových organizací. Na základě podnětů opozičních zastupitelů z ODS, kteří se zajímali o využití hotelu nyní hejtman Václav Šlajs (ČSSD) připustil, že zařízení mělo v prvním roce svého fungování jen malou obsazenost. Kvůli dalším nutným investicím byl ve ztrátě a ziskový zřejmě nebude ani letos.

Jak se využívá objekt Malá Paříž? Nikde se o tom nic nepíše. Nemám pocit, že by to tam nějak žilo, byla jsem se tam podívat,“ prohlásila na zastupitelstvu Helena Matoušová (ODS). Její kolega Jan Šašek (ODS) chtěl zase vědět, kolik se investovalo do stavebních úprav, jaká je obsazenost zařízení a kolik klientů tam jezdí z kraje i z jeho příspěvkových organizací.

Loni se návštěvnost pohybovala odhadem kolem 20 procent, což je hodně málo. Převzali jsme hotel v únoru a lyžařské výcviky byly v té době už všechny zadané. A největší zájem o hory je v samozřejmě v zimním období. Letní obsazenost už byla kolem 70 procent. Pak jsme od října do konce roku dělali rekonstrukci, tak tam nikdo nebyl. Teď od 10. ledna do 20 . března je to plné, najíždějí lyžařské výcviky,“ vysvětlil hejtman Šlajs. Podle jeho slov tvoří návštěvnost ze 60 procent zaměstnanci kraje a krajských příspěvkových organizací, zbytek tvoří klienti stojící mimo kraj. Naplno se zařízení rozjede zřejmě až příští rok.

Hotel Malá Paříž má deset pokojů, ideální kapacita pro rodiny je asi 25 hostů. Pro školní kursy se potom kapacita pohybuje až kolem 39 osob. Rekreační objekt provozují jakou součást své praxe studenti z klatovské Střední zemědělské a potravinářské školy, jejíž studenti při provozování hotelu vykonávají praxi. „Stále jsem přesvědčen o tom, že koupě hotelu byla dobrým nápadem. Organizace, která má 8500 zaměstnanců, takovéto zařízení potřebuje. Cílem Malé Paříže není být v kladných číslech. Cílem je vytvořit pro žáky a studenty našich škol takové podmínky, aby se mohli zúčastnit lyžařského výcviku. A aby se tam dostaly i děti z méně majetných rodin. Počítám, že to bude stále ztrátové, ale bude ztrátové nepatrně. Smiřme se s tím, že jde o to poskytnout služby zaměstnancům a školám,“ prohlásil hejtman. Loni vznikly v hotelu nové pokoje z nevyužitých prostor, dělaly se tam sprchové kouty a všechny pokoje se musely dovybavit novými televizory.

S čím není hejtman spokojen, je současná podoba webových stránek propagujících toto krajské zařízení. „Stránky se musí udělat nové a zlepšit se musí také propagace. Kladu si ovšem otázku. V Tylově ulici máme od loňska nové informační centrum, které se postavilo za 17 milionů korun z evropských peněz a zeje prázdnotou. Viděl bych daleko větší problém zde a ne v hotelu Malá Paříž,“ dodal hejtman Václav Šlajs. Jeho kritika směřovala na informační vzdělávací středisko Plzeňského kraje nazvaného Info Kariéra, jehož cílem je podpořit služby zaměstnanosti a hlavně zvýšit jejich dostupnost. Služby kariérových poradců mohou využívat nejen nezaměstnaní, ale kdokoli, kdo uvítá pomoc při plánování své profesní dráhy, což se se zřejmě neděje. Středisko musí fungovat minimálně pět let a za tu dobu by mělo obsloužit nejméně 3500 lidí.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jarda 19.02.2016 19:37, Reagovat

Hejtman + všichni co pro tuhle šaškárnu hlasovali by měli být z Malé Paříže rovnou eskortováni třeba do docela velkých Valdic!

Dobře nám tak!! 16.02.2016 12:07, Reagovat

To jsou bohužel pozůstatky socialistického chování. Komunistů jsme se relativně zbavili, ale jejich \"vymoženosti\" si bývalí soudruzi hýčkají. Strnulost a zaprděnost hejtmana Šlajse je nechutné! Nový hejtman by jim to měl dát k náhradě! Což není politicky korektní, takže se opět nic nezmění.

KAB 16.02.2016 07:30, Reagovat

Žádný úřad by neměl mít a provozovat z veřejných peněz takovéto papalášské šaškárny - ale to není problém pouze Plzeňského kraje, podobné zhovadilosti má každé ministerstvo a každý úřad v zemi, kterých je několik set, bohužel. Stačí se projít Karlovými Vary, kolik je tam papalášských doupat různých úřadů.

Jarda 16.02.2016 11:59, Reagovat

Souhlas, žádný úřad placený z veřejných rozpočtů by nic takového provozovat neměl, to jen \"nás soudruh politruk\" nám tady zavádí móresy na které je zvyklý z dob minulých.
Ale s Milošem se přímo milujou, to je asi hlavní kritérium, chyběl už jenom francouzák :-)

KAB 16.02.2016 16:02, Reagovat

Tohle není o Šlajsovi, ten patří k tomu lepšímu - teď tady na celostátní úrovni 7 let vládla neoliberální ultrapravice a kromě levicového zvýšení daní se k lepšímu nezměnilo nic, jen se rozkradlo co šlo i co jsme mysleli, že rozkrást ani nejde. Chyba je v celém tomhle politickém systému, který se bůhví proč jmenuje demokracie, když se základem toho slova nemá společného vůbec nic.

Ale to není problém, kraje nebo ČR, tohle je dnes celosvětové, těžko asi můžeme v dnešním globalizovaném světě vytvořit nějaký ostrůvek, kde by správa země fungovala a bylo slovo demokracie naplněno obsahem.

Jarda 16.02.2016 19:19, Reagovat

Bohužel, slovo demokracie se opravdu stavá pouze prazdným obalem. V některých ohledech už prazdným obalem je! Otázkou je, co s tím?

KAB 17.02.2016 16:41, Reagovat

Doufám, že to je jen řečnická otázka :) Protože já na to odpověď vůbec neznám a ani netuším, zvlášť když to štve jen menšinu a většině je to ukradené.

Jarda 17.02.2016 20:16, Reagovat

Ano řečnická. Také netuším a dokud bude většině lidí vše na salámu...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.