Start flotily nových krajských sanitek zpozdila výměna stolů pod nosítka

Start flotily nových krajských sanitek zpozdila výměna stolů pod nosítka | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan LöffelmannJan Löffelmann

Starosta města Kdyně

Více

Stanislav KvasničkaStanislav Kvasnička

středoškolský učitel, zastupitel MěZ Planá

Více

Václav ChroustVáclav Chroust

místostarosta Klatov

Více

Start flotily nových krajských sanitek zpozdila výměna stolů pod nosítka

Plzeň, 15.02.2016, aktualizováno 11:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O funkčnost 21 nových sanitek značky Mercedes, které koncem loňského roku představila Zdravotně záchranná služba Plzeňského kraje na plzeňském náměstí Republiky a o fungování služby koronera se zajímal na pondělním jednání zastupitelstva Plzeňského kraje opoziční zastupitel Pavel Karpíšek (ODS). Chtěl znát především odpověď na to, proč zatím nejsou v terénu všechny sanitky se speciální nástavbou.

Představení nových sanitek na náměstí Republiky | Autor: Richard BenešPředstavení nových sanitek na náměstí Republiky | Autor: Richard Beneš

Viděl jsem nové sanitní vozy jezdit v Plzni, kde je vše v pořádku. Ale ve všech okresech zřejmě ještě nejezdí,“ tázal se zastupitel Pavel Karpíšek. Ředitel záchranky Pavel Hrdlička odpověděl, že z celkového počtu 21 nových sanitek je již v provozu 15. „Zbývajících šest sanitek bude uvedeno do provozu během šesti dní. Zpoždění bylo způsobeno tím, že firma, která zajišťovala přestavby, dodala jiný stůl pod nosítka. Ten se postupně vyměňoval u všech vozů, což je již hotové. Zbývajících šest sanitek čeká na nové radiostanice,“ vysvětlil ředitel Zdravotně záchranné služby Plzeňského kraje Pavel Hrdlička.

Jednotlivé sanitky šly téměř do všech výjezdových stanovišť napříč krajem, kde je jich celkem 23. Celkové náklady na pořízení nových vozů byly 80 milionů korun, přičemž Evropská unie poskytla dotaci 61 milionů korun.

Bývalý krajský radní pro zdravotnictví Pavel Karpíšek se dále zajímal o to, zda služba koronera funguje podle pravidel stanovených Plzeňským krajem. Úkolem koronera je provádět ohledání zemřelých osob na území celého kraje. Službu, která je poskytována 24 hodin denně provozuje společnost 1. koronerská s.r.o., která vzešla z veřejné zakázky vyhlášené Plzeňským krajem. Podle zákona o zdravotních službách kraj zodpovídá za organizaci prohlídek těl zemřelých mimo zdravotnické zařízení. Přítomnost lékaře - koronera pro ohledání zemřelého je na území celého kraje stanovena dle dojezdové vzdálenosti do 120 minut od předání informace.

Krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD) konstatovala, že nemá žádné indicie o tom, že by služba nefungovala tak jak má podle smlouvy. „Funguje tedy dobře,“ uvedla bez dalších podrobností radní Stárková.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Honza 25.02.2016 18:19, Reagovat

No jo, vlastně všechno v pořádku. Koupí sanitky, které vlastně nejezdí, neboť je problém se stolem pod nosítky a vysílačkami. Hlavně že při slavnostním předání se honosili záchranáři a Hrdlička tím, jak jsou skvělé a hned jak vyjedou. Jen lžou a dělají z lidí blbečky. A to že celý tendr vyšetřuje policie, neboť je podezření z toho, že zakázka nebyla provedena řídně, nikoho nezajímá. Dokonce se vše řeší na Min.pro místní rozvoj, který sám bude čelit vyšetřování, zda dotace z EU byla účelně realizována.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.