Plzeňského biskupa Františka Radkovského vystřídá bývalý vojenský kaplan Tomáš Holub

Plzeňského biskupa Františka Radkovského vystřídá bývalý vojenský kaplan Tomáš Holub | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr BailerPetr Bailer

Archeolog,asistent ZČU

Více

Jiří TrhlíkJiří Trhlík

odborný ekolog

Více

Rudolf StáhlichRudolf Stáhlich

Starosta Drahoňův Újezd

Více

Plzeňského biskupa Františka Radkovského vystřídá bývalý vojenský kaplan Tomáš Holub

Plzeň, Praha, 12.02.2016, aktualizováno 14:48 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Dlouholetého plzeňského biskupa Františka Radkovského vystřídá na jeho postu Tomáš Holub, generální sekretář České biskupské konference, farář baziliky svatých Petra a Pavla a děkan Kolegiátní kapituly na pražském Vyšehradě. Biskupem Plzeňské diecéze ho v pátek jmenoval papež František a informovala o tom apoštolská nunciatura v ČR. Nově jmenovaný plzeňský biskup Holub by se měl ujmout funkce 30. dubna. Nový osmačtyřicetiletý biskup byl v polovině 90. let prvním vojenským kaplanem a později hlavním kaplanem Armády České Republiky.

František Radkovský přeje svému nástupci na postu biskupa Plzeňské diecéze, kterým se stal Tomáš Holub | Autor: Martin Pecuch - Plzen.euFrantišek Radkovský přeje svému nástupci na postu biskupa Plzeňské diecéze, kterým se stal Tomáš Holub | Autor: Martin Pecuch - Plzen.eu

V čele Plzeňské diecéze stál František Radkovský od jejího vzniku v roce 1993 a rezignoval na funkci v říjnu 2014, kdy oslavil 75. narozeniny. Každý biskup římskokatolické církve má podle kodexu církevního práva povinnost při dovršení 75 let zaslat svou abdikaci papeži. Papež Radkovského nechal ve funkci, dokud se nenajde jeho nástupce. V regionu s nejmenším podílem lidí hlásících se k víře, byl absolvent Matematicko-fyzikální fakulty UK a dnes již bývalý biskup František Radkovský velmi uznávanou osobností a morální autoritou. Mimo jiné byl uveden také do Dvoraně slávy významných osobností Plzeňského kraje a stal se čestným občanem Plzně.

Mezi prvními vyjádřili podporu novému biskupovi primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD) spolu s náměstkem Petrem Náhlíkem (KDU-ČSL). „Těžko se hledají slova v tento okamžik. Je mi velkou ctí vás poznat, těšíme se na úzkou spolupráci, protože ta těsná spolupráce s otcem biskupem, naším Františkem, tady opravdu byla. Jsme připraveni vás ve vaší funkci plně podpořit,“ řekl primátor Tomáši Holubovi. Ten bude do funkce uveden v sobotu 30. dubna v 10.30 hodin v katedrále sv. Bartoloměje.

Primátor současně poděkoval Františku Radkovskému za jeho dlouholetou práci pro Plzeňany, město i celý kraj. „Otče biskupe, moc si toho vážím a na budoucí spolupráci se samozřejmě těším,“ doplnil Martin Zrzavecký.

Těším se na spolupráci se všemi, s těmi, kteří tvoří Plzeňskou diecézi, kněžími, s řeholními sestrami, muži a ženami, kteří společně vytvářejí Boží lid, a věřím, že budeme společně kráčet směrem k Božímu království,“ uvedl Tomáš Holub. Zmínil také to, že ví, že František Radkovský měl skvělé vztahy se zástupci města, obou krajů, zastupiteli i starosty a podle svých slov se na tuto spolupráci těší taktéž. „Věřím, že to úplně nepokazím,“ dodal.

 

 

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karlos 16.02.2016 12:49, Reagovat

Lepšího biskupa už Plzeň opravdu nemohla získat. Největšího fanatického zastánce církevních restitucí? Radkovský byl skutečná osobnost. Ale tohle? Jezuita...

Velká osobnost? 19.02.2016 11:40, Reagovat

Velká osobnost? A velký kamarád Baxy! Víte, kolik městských domů jim za hubičku prodali? Kolik dostali mimořádných dotací z primátorského privilegia? Je to jedna banda!!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.