Prezident Zeman při návštěvě Plzeňského kraje vypustil další „kalašnikov“ a opět svým výrokem ovládl tuzemská média

Prezident Zeman při návštěvě Plzeňského kraje vypustil další „kalašnikov“ a opět svým výrokem ovládl tuzemská média | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Antonín PazourAntonín Pazour

starosta Holýšova

Více

Michal VozobuleMichal Vozobule

zastupitel města Plzně

Více

Jiří KuthanJiří Kuthan

uvolněný předseda Výboru pro zadávání veřejných zakázek ZMP

Více

Prezident Zeman při návštěvě Plzeňského kraje vypustil další „kalašnikov“ a opět svým výrokem ovládl tuzemská média

Zbiroh, Kornatice, 10.02.2016, aktualizováno 22:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ten, kdo čekal na okamžik, až prezident Miloš Zeman pronese během své třídenní návštěvy Plzeňského kraje nějaký skandální výrok podobný nedávnému „kalašnikovu“, jenž pak bude několik dní řešit celá republika, dočkal se ve středu. Při besedě s občany obce Kornatice konečně padla otázka, která dlouho visela ve vzduchu. Jedna studentka se prezidenta zeptala co říká tomu, že ČR zaplatila 145 milionů korun výkupného pro dvě mladé ženy unesené v Pakistánu. Prezident studentku opravil s tím, že se jednalo o 150 milionů korun, což záleží na tom, podle jakého kurzu se to počítá. Některá média okamžitě vydala zprávu, že prezident tímto potvrdil výši výkupného a skandál byl na světě. Následovala prohlášení politiků napříč politickým spektrem, kteří se předháněli v tom, koho Zemanovo tvrzení více šokovalo. Někteří zašli dokonce tak daleko, že požadovali jeho abdikaci nebo plánují podat žalobu pro vlastizradu.

Je to obrovské dilema, představte si, že bychom nezaplatili a ty dívky by byly popraveny. Nebo, což je lepší varianta, zůstaly by v harému některého z únosců. Když riskujete smrt českých občanů, tak si to téměř nikdy nebudete brát na svědomí. Řekl bych jen jednu poznámku, Česká republika teď bude platit Turecku 800 miliónů korun za to, že se Turecko zavázalo, že nebude dál do Evropy pouštět migranty. A ten závazek mimochodem neplní. Kdybychom se rozhodli, že nezaplatíme Turecku 800 milionů, tak ještě 650 milionů ušetříme,“ odpověděl doslova prezident studentce při besedě v Kornaticích na její dotaz ohledně zaplacení výkupného pro Hanu Humpálovou a Antonii Chrásteckou.

Když o několik hodin později prezident Zeman zjistil, jakou bouřlivou odezvu vyvolal jeho výrok, snažil se poupravit na tiskové konferenci na zámku Zbiroh své předchozí vyjádření o výši zaplaceného výkupného. „Panebože, který idiot si zase tohle vymyslel? Víte, že jsem dostal a je na to i přepis, otázku, která byla konstatační, že vláda vyplatila 150 milionů korun jako výkupné za ony dvě dívky unesené v Pakistánu. Vzal jsme tuto konstataci na vědomí, byla publikována, už před několika dny a říkal jsem jenom to, že je velmi těžké se rozhodnout o životě dvou českých občanek. Nic jiného jsem k tomu neřekl,“ prohlásil prezident. Dále uvedl, že nikdo z politiků nedementoval výši částky za výkupné, kterou zveřejnil jako první týdeník Respekt, a proto je tato informace patrně pravdivá. Zdůraznil také, že on sám výši částky nemohl nijak ovlivnit a na vyjednávání se nijak nepodílel.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) prostřednictvím Twitteru reagoval na výroky prezidenta tak, že politici by měli problémy řešit, ne je komentovat způsobem, který v oblasti národní bezpečnosti nikomu nepomůže. Prezident prý šokoval šéfa ODS Petra Fialu. „To, že takto mluví vysoký ústavní činitel, je děsivé, neomluvitelné a naprosto nepřijatelné. Není možnost tuto věc tolerovat. Musím vyzvat pana prezidenta, aby se choval odpovědně. Toto není odpovědné chování,“ prohlásil Fiala na tiskové konferenci. Nejrazantnější byl na Twitteru místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. „MZ je tím, kdo zveřejňuje tajné informace. Hlava státu ohrožuje každého z nás i bezpečnost ČR. To je na odstoupení, nebo na ústavní žalobu,“ reagoval Marek Ženíšek.

Z důvodu úniku informací, které měla mít k dispozici pouze bezpečnostní rada státu se v pátek uskuteční i mimořádná schůze Sněmovny. Její svolání navrhla opozice, která je znepokojena tím, že se informace o výši výkupného dostaly do médií.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 11.02.2016 18:30, Reagovat

Za dvě muslimanské matrace dát 150 milionů je tragédie. Jedna se chtěla pak vrátit zpět a druhá dělá v neziskovce, to je další tragédie. Na nemocné děti není na léčbu, důchodci se ucmrndne padesátikoruna na navýšení důchodu a ještě jsou kolem toho obštrukce a když se to všechno zveřejní, ještě se skrčenci štětí. Já bych jim dal!! A ty dvě bych hlídal ve dne v noci. Věřte, že ty tady ještě něco zlého provedou. A já se málokdy mýlím!!

Volič 11.02.2016 20:20, Reagovat

Myslíš, že ty dvě byly matrace než tam jeli?
Víš, jak bys vypadal ty po takové době? A že jim vymyly mozek, bohužel. A že tam chtěla jedna vrátit? To je smutný konec smutného příběhu.

Za mě je chyba, že se ty informace o vyjednávání s teroristy dostaly na povrch.

KAB 12.02.2016 07:32, Reagovat

Souhlasím, jen doplním, že ta báchorka o pokusu se tam vrátit je nesmyslná a jde o lež (bohužel vzešlá s tajné služby, ale což, to je v Česku už tak nějak normální). Ta holka jela se svojí rodinou do Turecka na dovolenou, což dělá několik set tisíc Čechů ročně, nic víc - že z toho vzešel takový blábol, to není její vina.

To vyjednávání a nakonec zaplacení by udělala každá země a je to samozřejmě správné - nedovedu si představit, že by se na to vláda vykašlala a oni je popravili, to by bylo na odstoupení vlády a její kompletní převoz do kriminálu.

Problém samozřejmě je, že se to zase jako všechno vykecalo. Jedna věc je, že v Bezpečnostní radě státu je každý, kdo má díru do prdele a jde náhodou kolem, třeba na co je tam ministr zemědělství určitě netuší ani on sám. Pak se to samozřejmě vykecá, když je to v zásadě divadlo pro náhodné návštěvníky. Další věc je, že i novináři mají mít elementární zodpovědnost a zrovna tohle je věc, kterou by zveřejnit neměli i když jim ji předal či prodal někdo z vlády.

Vosí Hnízdo 12.02.2016 17:35, Reagovat

Lži a fabulace vypouští jistý český pracovník FBI (jak příznačné)prostřednictvím bulváru, který dostal za úkol zmanipulovat některé lehce ovladatelné, dementní a labilní jedince, mezi které KAB jistě jak vidno rovněž patří. Halt jak se to zpívá v té písničce Pepy Fouska ...lidi já mám maturitu, protože čtu Aha....

Vosí Hnízdo 12.02.2016 17:31, Reagovat

Kdyby stát měl platit za každého troubu, co jede někam, kde se to řeže a kde je horká půda, to by se asi nedoplatil. Hlavně, že když se jedná o invalidních důchodech a nemocných dětech, to se vymýšlejí škrty horem pádem a škudlí každý koruna. Co by za 150 milionů mělo lidí bydlení s regulovaným nájmem. Mám kamaráda v bývalém SSSR v oblasti, která je daleko bezpečnější než Pakistan či Sýrie a když se chceme sejít, dáme si sraz raději v Německu. Asi tak!

Vosí Hnízdo 12.02.2016 07:10, Reagovat

Za prvé bych do takových zemí nejel dobrovolně. Už to bylo úchylné a měli si být plně vědomy rizik. Nikdo je tam jezdit nenutil. To je podstatné. To je jako kdyby stát platil odškodné troubovi, co strká ruku do lví klece. A takové prachy, když tady není na podstatnější věci, na nemocné, důchodce, co celý život dřeli. Co ty musíš být za mrzský charakter, když považuješ za chybu zveřejnění takové hnusoty. Jen ať národ ví, na co je - na dobrodruhy, teroristy, běžence. A na co není!!!

Volič 12.02.2016 15:01, Reagovat

To že ty bys nejel, neznamená, že ostatní jezdí i do zemí, kam se normálně nejezdí. A ano jeli tam nejspíš s pocitem, jsme turistky z malé země uprostřed Evropy a jen s batohem. Co by si na nás asi vzali. Nehledě na to, že si byli dobře vědomi rizik. Ani kondom není stoprocentní, tak hold ani rizika nebyla dodržena na 100 procent.

V zásadě si můžeme říct, co za blázna si postaví dům u řeky a pak když přijdou povodně čeká, že mu stát zaplatí všechny škody. Proč?

Vosí Hnízdo 11.02.2016 18:22, Reagovat

To jsem znal jednoho, co vehementně podporoval humanitární bombardování a jeho poskoci mu ještě tleskali. Tolik mrtvých v Jugoslávii a jinde a divím se, že se na tom nikdo s redaktorů, co si pořád do svých nevymáchaných úst berou kdejaké slovíčko stávajícího pana prezidenta nepozastavil. A ještě opjevují jeho lavičky, jak já říkám Vlastizrádcovy lavičky. Asi tak!!

Jaroslav 12.02.2016 22:14, Reagovat

Koukám, že si se vrátil z neúspěšnýho léčení!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.