Krajští zastupitelé chtěli znát názor prezidenta na známé kauzy i na Plzeňský kraj

Krajští zastupitelé chtěli znát názor prezidenta na známé kauzy i na Plzeňský kraj | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Hynek ŘíhaHynek Říha

Starosta města Poběžovice

Více

Petr OsvaldPetr Osvald

Zastupitel města Plzně

Více

Martin BaxaMartin Baxa

1. náměstek primátora (pro oblast kultury, cestovního ruchu, památkové péče a projektu Plzeň – Evrop

Více

Krajští zastupitelé chtěli znát názor prezidenta na známé kauzy i na Plzeňský kraj

Plzeň, 09.02.2016, aktualizováno 13:41 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Přítomnosti prezidenta Miloše Zemana v sídle Plzeňského kraje, využili někteří krajští zastupitelé k tomu, aby položili hlavě státu několik dotazů. Nejaktivnější byli zastupitelé z KSČM, kteří se ptali hned dvakrát. Otázky se točily například kolem úspěchů, či neúspěchů prezidenta v jeho funkci, další se týkal prezidentova pohledy na Plzeňský kraj. A přetřásala se i kauza norské sociální služby Barnevernet.

Prezident Miloš Zeman během návštěvy KÚPK | Autor: Richard BenešPrezident Miloš Zeman během návštěvy KÚPK | Autor: Richard Beneš

Poslanec a krajský zastupitel Jiří Valenta (KSČM) vyzval prezidenta, aby uvedl, co se mu v jeho funkci povedlo a co nikoliv. „Ona se ta otázka může zdát velice jednoduchá, ale opak je pravdou. My se jako poslanci ze strany novinářů i veřejnosti s takovým dotazem velmi často setkáváme,“ řekl Valenta. Prezident konstatoval, že svůj zásadní úkol vidí v oblasti ekonomické diplomacie. „Ta má dvě části. Za prvé má pomáhat exportu a získávat zahraniční trhy, za druhé má připravovat zahraniční investice. V rámci této ekonomické diplomacie jednám se zahraničními specialisty, stejně tak jako členové vlády i další politici. Mnohdy jsou velmi aktivní i hejtmani. Když někam jedu, tak s sebou beru mnohačlennou podnikatelskou misi do těch oblastí které by mohly pomoci rozvoji našeho exportu,“ prohlásil Zeman.

A aby byl zcela konkrétní, tak za největší úspěch v uvedené oblasti považuje hlava státu prolomení vztahů s Čínou, která je největší ekonomika světa. „Je tam obrovská příležitost pro exportéry. Vzhledem k přebytku kapitálu v Číně, je třeba, aby se čínské investice uplatnily i u nás. Pražské letiště se stalo vstupní branou do Evropy, pro čínské investory a čínské turisty. Zatím se podařily první kroky, společnost CEFC, jejíž šéf je mým neplaceným poradcem, si jako první z investic zvolila zajímavou kombinaci. Jedná se o fotbalový klub Slavie a pivovar Lobkowicz, pak podíl v ČSA a v mediálním vydavatelství, kde vychází časopis Týden a jehož součástí je televize Barrandov (Empresa Média). To je první zkušební vlna a věřím, že přijdou i další,“ pokračoval prezident.

Na druhou část otázky, tedy co se prezidentovi nepodařilo, uvedl, že se mu nedaří přesvědčit občany a vládu, že inkluze, která je novinkou v našem školství je naprostý nesmysl, který uškodí oběma typům dětí. Podle jeho slov se však nyní začíná psát i mluvit o tom, že inkluze je nedomyšlený projekt.

Další komunistický poslanec i krajský zastupitel Karel Šidlo chtěl vědět, zda se v Plzeňském kraji něco změnilo k lepšímu od předloňské první návštěvy prezidenta v regionu. „Jste tady už potřetí, našel něco pozitivního, na co můžeme být u nás hrdí,“ tázal se poslanec Šidlo. „Já si nesmírně vážím toho, že Plzeňský kraj je jediný nezadlužený kraj v ČR. To není žádná dramatická změna, protože nebyl zadlužený už dříve. Ale vážím si toho, že v současné těžké době si dokázal tu nezadluženost udržet. A v tom může být vzorem celému státu i rozpočtu. Dotkli jsme se také otázky Tachovska. To byl dříve jeden z nejpostiženějších okresů z hlediska nezaměstnanosti. Pozitivní změna je v tom, dnes má tachovský okres míru nezaměstnanosti šest procent. V létě to bylo dokonce 5,5 procenta. To je velká změna oproti minulým létům a změna velmi pozitivní,“ chválil Zeman.

O prezidentův názor na kauzu s odebíráním českých dětí norskou sociální službou Barnavernet se zase zajímala zastupitelka Věra Rubáková. „Zatím jsem podnikl ty kroky, že jsem nejdříve požádal o vysvětlení norskou velvyslankyni, napsal jsem norskému králi. Krok číslo tři byl, když Norsko navzdory předchozím slibům rozdělilo oba chlapce Michalákových do dvou různých rodin, tak jsem nepozval norskou velvyslankyni na oslavy státního svátku. A nakonec jsem teď nedávno ministru zahraničí Zaorálkovi poslal návrh mezinárodní smlouvy mezi norským královstvím a ČR o vzájemném vydávání dětí, které jsou občany druhé strany. Nejedná se jen o sourozence Michalákovy. Proti praktikám Barnevernetu proběhlo v řadě zemí mnoho demonstrací. Je zapotřebí dosáhnout toho, aby ta sociální služba nebyla státem ve státě, který není ničím a nikým kontrolován. Myslím si, že tento tlak na norskou stranu, pokud se bude stupňovat, možná povede k efektivnímu výsledku. Když to nejde silou, půjde to ještě větší silou,“ dodal prezident.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 11.02.2016 18:45, Reagovat

Já bych chtěl vědět, jak by se stavěl třeba k muslimanským kobylkám číratý konkurent v prezidentské volbě. To už bychom tu jistě zavedli právo šaríja a muslimanům bychom museli uvolňovat své obydlí a poskytovat jim k ukojení jejich mrzských vášní své dcery, manželky a domácí zvířectvo. Do každé rodiny musliman by se razilo. Tak by to tady vypadalo. Buďme rádi za prezidenta Zemana!!!

Jarda 10.02.2016 08:46, Reagovat

Ježiši, to se všichni zase tvářili jako by je zajímalo co to ten opilec ze IV. cenové kváká!

Vosí Hnízdo 11.02.2016 18:40, Reagovat

No, tak to já jsem znal jiného opilce, který by si toto oslovení zasloužil daleko více. Ten se válel na Vikárce po zemi, slušně řečeno silně znečištěný od hlavy k patě. Ten prochlastával tzv. disidentům prachy ze západu se svými vyvolenými a když prezidentoval, nadělal tolik ostudy, zlých činů, hříchů a skandálů, že se na věky smaží na Lóži vyvrhelovo v Pekle. Ten nevadil? Ostatně, kdo si dneska občas nepřihne, že?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.