Míra nezaměstnanosti během ledna v Plzeňském kraji mírně stoupla na 4,8 procenta

Míra nezaměstnanosti během ledna v Plzeňském kraji mírně stoupla na 4,8 procenta | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan ŠašekJan Šašek

Botanik a zpěvák

Více

Pavel JanouškovecPavel Janouškovec

ředitel Městské charity Plzeň

Více

Karel JakubecKarel Jakubec

Živnostník

Více

Míra nezaměstnanosti během ledna v Plzeňském kraji mírně stoupla na 4,8 procenta

Plzeňský kraj, 08.02.2016, aktualizováno 15:58 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji vzrostla ke konci ledna loňského roku o dvě desetiny procenta v porovnání s prosincem loňského roku. Bez práce bylo celkem 4,8 procenta obyvatel regionu. K 31. 1. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 19 356 uchazečů o zaměstnání, což je o 769 více, než na konci prosince. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 18 361 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v pondělí server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

Během ledna 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 3377 uchazečů o zaměstnání, což je o 286 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2608 uchazečů, tedy o 832 více než v prosinci. Do nového zaměstnání v lednu nastoupilo 1795 osob, což je o 767 více než v prosinci. Bez umístění jsme vyřadili 813 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu lednu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 9746 žen, což představuje přesně 50,4 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 3113 osob se zdravotním postižením, tedy 16,1 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v lednu celkem 6202 uchazečů o zaměstnání, tedy 32 procent všech nezaměstnaných.

Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,8 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde klesla o jednu desetinu procenta. O tři desetiny na 4,4 procenta stoupla nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 6,4 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci zvýšily o tři desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má stejné hodnoty jako je celorepublikový průměr. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 5,6 procenta a od minulého měsíce stoupla o tři desetiny procenta. Na Klatovsku je 5,3 procenta lidí bez práce a zde stoupla nezaměstnanost o čtyři desetiny procenta. Míra nezaměstnanosti stoupla v lednu o jednu desetinu také v Plzni, kde její hodnota činí 4,4 procenta.

Na severním Plzeňsku stoupla nezaměstnanost o tři desetiny na 4,6 procenta. Plzeňský kraj měl v lednu o šest desetin vyšší míru nezaměstnanosti než město Praha. Ta vede žebříček krajů s nejnižším podílem lidí bez práce, kterých je tam 4,2 procenta. Královéhradecký kraj měl hodnotu 5,1 procenta nezaměstnaných a je na třetím místě. Naopak nejvyšší nezaměstnanost 9,2 procenta v rámci republiky je tradičně v Ústeckém kraji, Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 6,4 procenta.

K poslednímu lednu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 8462 volných pracovních míst, což je o pouhé čtyři více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 2,3 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 793 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2356 a na jedno místo tak připadalo 0,4 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.