Míra nezaměstnanosti během ledna v Plzeňském kraji mírně stoupla na 4,8 procenta

Míra nezaměstnanosti během ledna v Plzeňském kraji mírně stoupla na 4,8 procenta | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený2,08%
Spokojený48,96%
Zklamaný23,96%
Zdrcený13,54%
Šokovaný11,46%

Celkový počet hlasů: 96

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jakub KoskubaJakub Koskuba

student FTVS UK, trenér TJ Lokomotiva, pořadatel celostátních tenisových turnajů

Více

Ilona JehličkováIlona Jehličková

zástupkyně ředitele základní školy

Více

Lukáš FišerLukáš Fišer

Starosta Holoubkova

Více

Míra nezaměstnanosti během ledna v Plzeňském kraji mírně stoupla na 4,8 procenta

Plzeňský kraj, 08.02.2016, aktualizováno 15:58 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji vzrostla ke konci ledna loňského roku o dvě desetiny procenta v porovnání s prosincem loňského roku. Bez práce bylo celkem 4,8 procenta obyvatel regionu. K 31. 1. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 19 356 uchazečů o zaměstnání, což je o 769 více, než na konci prosince. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 18 361 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v pondělí server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

Během ledna 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 3377 uchazečů o zaměstnání, což je o 286 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2608 uchazečů, tedy o 832 více než v prosinci. Do nového zaměstnání v lednu nastoupilo 1795 osob, což je o 767 více než v prosinci. Bez umístění jsme vyřadili 813 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu lednu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 9746 žen, což představuje přesně 50,4 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 3113 osob se zdravotním postižením, tedy 16,1 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v lednu celkem 6202 uchazečů o zaměstnání, tedy 32 procent všech nezaměstnaných.

Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,8 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde klesla o jednu desetinu procenta. O tři desetiny na 4,4 procenta stoupla nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 6,4 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci zvýšily o tři desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má stejné hodnoty jako je celorepublikový průměr. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 5,6 procenta a od minulého měsíce stoupla o tři desetiny procenta. Na Klatovsku je 5,3 procenta lidí bez práce a zde stoupla nezaměstnanost o čtyři desetiny procenta. Míra nezaměstnanosti stoupla v lednu o jednu desetinu také v Plzni, kde její hodnota činí 4,4 procenta.

Na severním Plzeňsku stoupla nezaměstnanost o tři desetiny na 4,6 procenta. Plzeňský kraj měl v lednu o šest desetin vyšší míru nezaměstnanosti než město Praha. Ta vede žebříček krajů s nejnižším podílem lidí bez práce, kterých je tam 4,2 procenta. Královéhradecký kraj měl hodnotu 5,1 procenta nezaměstnaných a je na třetím místě. Naopak nejvyšší nezaměstnanost 9,2 procenta v rámci republiky je tradičně v Ústeckém kraji, Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 6,4 procenta.

K poslednímu lednu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 8462 volných pracovních míst, což je o pouhé čtyři více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 2,3 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 793 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2356 a na jedno místo tak připadalo 0,4 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.