Město Plzeň si nechá vytvořit nové logo, vyjde ho to na dva miliony korun

Město Plzeň si nechá vytvořit nové logo, vyjde ho to na dva miliony korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel NaxeraKarel Naxera

Starosta města Přeštice

Více

Jiří HemerleJiří Hemerle

místopředseda

Více

Jitka HeřmanováJitka Heřmanová

OSVČ

Více

Město Plzeň si nechá vytvořit nové logo, vyjde ho to na dva miliony korun

Plzeň, 04.02.2016, aktualizováno 17:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nové logo města Plzně, na jehož zhotovení vedení města odsouhlasilo a vyčlenilo v rozpočtu částku ve výši dvou milionů korun by mělo být hotové možná již v září letošního roku. Logo by měl používat nejen magistrát, ale mělo by se stát i značkou městských obvodů i příspěvkových organizací. Důvodem ke změně loga je fakt, že to současné vychází především z projektu Evropského hlavního města kultury 2015 (EHMK) a nadčasové prezentaci města už nevyhovuje.Plzeň se při tvorbě loga inspirovala u Ostravy, Brna a Pardubic, které již používají zdařilé a moderní značky pro svoji prezentaci, informoval náměstek primátora pro kulturu Martin Baxa (ODS).

Chceme během února, nejpozději v březnu vyhlásit výběrové řízení. Bude to jako veřejná zakázka. Naším cílem je vybrat do hlavní soutěže pět grafických studií, které se pak budou ucházet o vytvoření samotného loga. Oslovena budou studia, která prokáží nejlepší kvalifikační předpoklady,“ řekl náměstek Martin Baxa.O výsledcích samotné soutěže pak rozhodne devítičlenná porota, kde je mimo primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) a jeho náměstka Baxy, ještě celá řada odborníků z oblasti grafiky. V porotě bude známý plzeňský grafik Jan Košťál, výtvarník Karel Syka, děkan plzeňské fakulty designu a umění Josef Mištera, grafický designér Filip Blažek z Unie grafického designu nebo Tomáš Mrkvička, odborník na marketing značek a strategický i digitální marketing.

Veřejnost může mírně šokovat poměrně vysoká cena, kterou město plánuje za tvorbu loga zaplatit. Náměstek Baxa je však přesvědčen o tom, že cena je v pořádku. Dva miliony je suma, která říká, že to myslíme vážně. Vítěz soutěže musí vytvořit také „logomanuál,“ což je na celé věci to nejdražší. Jedná se o knihu, kde bude logo rozpracováno do všech možných prostředí, cílů a podob, tedy pro weby, úřední dokumenty, dopisní papíry, outdoori propagační materiály. Hledáme univerzální a nadčasové logo, které by mělo vydržet rozhodně minimálně deset let. Proto jsou podmínky soutěže přísné,“ uvedl Baxa. Podle jeho slov je logo města hodně vidět například v Ostravě, která spolu s Brnem a Pardubicemi zvládly proces jeho výběru velmi úspěšně.

Nové logo Plzně může být přínosem i pro obchodní společnosti. Vedení města ho hodlá nabídnout například i nově získané městské společnosti Vodárna Plzeň, která se až doposud prezentovala bez vlastního loga.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (14 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Ferry 07.02.2016 15:06, Reagovat

Plzeňan není pako, ani ovce. Mít svůj názor nám ale moc nepomůže. Není to nic platné. Když něco vezme do ruky pan Baxa, stojí to za to. To co zde vytvořil, budou jednou další generace horkotěžko napravovat. Asi má i delší ruce než památkáři. Vsadil bych se , že i drápky tam budou. O penězích ani nemluvím. Z jeho kapsy to není. Každý jiný by za dva miliony logo i pozlatil.

pepe 09.02.2016 08:46, Reagovat

Prostě Baxu nevolte a nedávejte mu žádný preferenční hlas a ODS také ne, dejte jim stopku. Jedině tak se ho zbavíme a nebude vymýšlet tyhle zlodějny za bílého dne. Na Magistrátu to teď nejde, ale jsou krajské volby a on bude jednička za ODS, ani tam ho nepodpořím a nikoho z ODS nemají tam co dělat

Jindřich 07.02.2016 19:17, Reagovat

Je to Jurečkův kůň.

1 999 999 Kč 05.02.2016 20:58, Reagovat

proč dva miliony? ... je to přesně ta suma, která jim umožní se vyhnout veřejné soutěži. Opět profláknutá dvojice Mištera-Baxa udělá kšeftík - viz ty plánované hrůzné kostičky v Riegrovce, králíci na Lochotíně apod. (nic proti králíkům, ale zas své soudruzi, ne za veřejné/naše). Jenom se těším na 1,. červenec letošního roku - to budou muset radniční soudruzi odsčssd začít zveřejňovat všechny smlouvy nad 50 litrů.

Pavel 05.02.2016 21:11, Reagovat

Budou se dělat tzv. splátkové smlouvy tak, aby se nic nezjistilo. Vše se dá obejít.

kdRBYa 05.02.2016 13:41, Reagovat

Když se Vám nelíbí, že Baxa a celá radnice lže a dělají si tam, co chtějí, proč např. nejdete na schůzi zastupitelstva a veřejně se jich nezeptáte na to, co Vás trápí?? Že by to byla zbabělost nebo dokonce strach?? Je to horší než za komunistů! Nadávat v hospodě nebo na podobných portálech, ale anonymně! Samozřejmě, že dva milióny na logo je další zlodějna pana Baxy! Včetně manuálu se dá pořídit do 300 000!! Ale budou volby, ODS bude potřebovat černé prachy na volební kampaň a tak budou mít doma zbytek z dvou milionů. A proč si občané Plzně nemůžou vybrat své logo? Protože jsou ovce, které volí ty, které na ně pak z vysoka kálí!!

hansguti 05.02.2016 21:09, Reagovat

Psát umí, ale volit ne...tak jak správně píšete.

Jindřich 05.02.2016 08:23, Reagovat

Trošku nechápu, proč je v komisi zástupce ŠKODA Transportation. Co kdyby se to jednou taky udělalo tak, že si to yvberou občané Plzně? Zadá se soutěž, vytvoří se xxx návrhů, ty se dají do Sadů a lidi pak budou volit tu nejlepší variantu. Opět se vybere něco, co se bude líbit zejména panu Baxovi, nikoliv občanům Plzně. A je vcelku zajímavé, že původně bylo řečeno, že znak 2015 bude fungovat déle, než rok 2015 a opět změna. Proč se zde pořád lidem tak lže. Pevně doufám, že v krajských volbách dostane konečně Baxa, alias vrcholný lhář, po čumě.

Pavel 05.02.2016 07:29, Reagovat

Znáte slovní spojení \"z cizího krev neteče\"? To se náramně aktuálně hodí. Baxa a další si vůbec neuvědomují, že peníze, které utrácejí, jsou veřejné. Možná myslí, že těmito penězmi můžou házet do luftu jak chtějí a nikoho to trápit nebude. To je samozřejmě omyl, tak jako omyl Baxa jako takový. On se samozřejmě nyní začne chtít všude ukazovat, neboť mu jde o křeslo hejtmana. To máme nadaci 700 let města, sdružení EHMK2015...ted si začneme dělat pravidelně nová loga na cokoliv. Nu což, peněz máme zřejmě dost a nás, tj. zastupitele, to přeci vůbec netrápí.

MB 05.02.2016 07:42, Reagovat

Až se stanete primátorem, tak pak se ukažte. Tady jen tlučete primitivně špačky. Další ňouma, co ničemu nerozumí.

Vosí Hnízdo 04.02.2016 18:22, Reagovat

To by možná kapitalista měl také nabídnout minimální mzdu alespoň pouhých 50.000Kč měsíčně nekvalifikovanému a takových 200.000Kč kvalifikovanému, aby bylo vidět, že to myslí s jeho zaměstnáním vážně. Že, pane Baxo!

MB 05.02.2016 07:40, Reagovat

Píšete zase nesmysly.

Vosí Hnízdo 04.02.2016 18:16, Reagovat

600.000 lavička, 20.000.000 za jediný den EHMK, 2 miliardy dííívadlo a teď 2.000.000 znak. A u všeho mistr Baxa a ještě se bije do prsou, jak to udělal prospěšně. Kdy už toho syčáka se psím pohledem někdo konečně zavře, protože by si to zasloužil, jak prase drbání. To fakt jsou lidi slepí!!! Apropo, dejte mi 10.000Kč, kýbl s barvou, štětku, plátno a namaluju vám městský znak, který na vás bude setsakra sedět. To budete koukat! Straku vedle vlka a v pozadí duhu - krademe jako straky, jsme na sebe jako vlci a chlastáme jako duhy to bude značit. Sedí, ne?!

MB 05.02.2016 07:41, Reagovat

Všechny Vámi uvedené stavby Plzni každý závidí a všem turistům se líbí. Jen píšete nesmysly.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.