Radovat se může i prezident Miloš Zeman, plzeňský magistrát bude mít konečně výtah

Radovat se může i prezident Miloš Zeman, plzeňský magistrát bude mít konečně výtah | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František UlčFrantišek Ulč

Manažer

Více

Karel BaumrukKarel Baumruk

starosta obce Žihobce, ekonom podnikatel

Více

Jan DrnekJan Drnek

spisovatel a sociální pracovník

Více

Radovat se může i prezident Miloš Zeman, plzeňský magistrát bude mít konečně výtah

Plzeň, 02.02.2016, aktualizováno 14:09 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Méně pohybliví návštěvníci plzeňského magistrátu se konečně dočkají výtahu v budově na náměstí Republiky. Součástí projektu, který se již nyní připravuje, bude vedle výtahu ještě rekonstrukce sociálního zařízení ve třech patrech objektu. Zahájení prací je plánováno na polovinu května, hotovo by mělo být do konce listopadu. Předpokládané náklady činí 18 milionů korun. Město připravilo stavbu tak, aby měla minimální dopad na chod radnice, stavební práce proto budou pozastaveny při zasedání radních i zastupitelů, ve dnech svatebních obřadů i vítání občánků. Po dokončení projektu bude radnice bezbariérová. Fakt, že v budově plzeňského magistrátu chybí výtah, kritizoval během své první návštěvy Plzně také prezident Miloš Zeman.

Město tímto smaže svůj velký dluh vůči handicapovaným občanům, kteří se pak dostanou do drtivé většiny objektu radnice bez problémů. Realizace ale bude velmi náročná, klade vysoké požadavky především na zajištění bezpečnosti osob v budově, na což se nyní připravujeme,“ řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Soutěž na zhotovitele se vypíše v únoru.

S ohledem na to, že výtahová šachta prochází stávajícím sociálním zařízením, vybuduje se v první etapě nové sociální zařízení ve druhém a třetím nadzemním podlaží zadní části budovy a následně i v přízemí společně s WC pro imobilní občany,“ přiblížil náročné stavební úpravy v historické budově radnice Pavel Šindelář (ODS).

Vzhledem k tomu, že vybudování bezbariérového přístupu do budovy radnice navazuje i na bezbariérovou přístupovou cestu z ulice Pražská, usiluje město o získání státní podpory. Žádost o podporu ve výši 2,5 milionu korun podalo na ministerstvu pro místní rozvoj v programu Odstraňování bariér v budovách domů s pečovatelskou službou a v budovách městských a obecních úřadů.

Obě etapy, naplánované od května do srpna a od srpna do listopadu, jsou navrženy tak, aby bylo možné i po dobu jejich realizace zajistit chod radnice. V uvedeném období jsme ale doporučili omezit výpůjčky a pronájmy zasedacích místností a reprezentativních prostor v budově na nezbytné minimum,“ řekl Petr Triner, ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně. Důvodem těchto opatření jsou hlučné bourací práce, při přepojování sítí může navíc docházet k jejich výpadkům. Objektem se bude stěhovat vybouraný materiál. Ve dnech zasedání městských orgánů, konání svateb a vítání občánků budou ale stavební práce přerušeny.

 

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.