V Boru u Tachova se po 14 létech dočkali, kraj tam otevřel výjezdové místo záchranné služby

V Boru u Tachova se po 14 létech dočkali, kraj tam otevřel výjezdové místo záchranné služby | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marie NenutilováMarie Nenutilová

Asistentka advokáta

Více

Tomáš PoppTomáš Popp

Kuchař a pořadatel farmářských trhů

Více

Marek ŽeníšekMarek Ženíšek

Poslanec PČR, místopředseda TOP 09, vysokoškolský pedagog, politolog

Více

V Boru u Tachova se po 14 létech dočkali, kraj tam otevřel výjezdové místo záchranné služby

Bor u Tachova, 01.02.2016, aktualizováno 02.02.2016 15:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Lidé z Boru u Tachova a blízkého okolí se konečně dočkali. Plzeňský kraj tam otevřel nové výjezdové místo zdravotnické záchranné služby (ZZS). Stanoviště s řidičem-záchranářem a záchranářem zajistí nonstop službu v pohraniční oblasti, do které zasahuje dálnice D5 i druhá největší průmyslová zóna v kraji. Akční rádius z posádky z Boru je do 20 kilometrů. Pokud bude potřeba, dorazí na výjezd i lékař ze základny v Tachově, Plané, Stodu nebo v Domažlicích. O umístění výjezdové základny usiloval Bor 14 let. Na novém stanovišti pracuje pět nových zaměstnanců, dalších pět bude přeřazeno z Tachova.

Vedle krajského ředitele záchranné služby Pavla Hrdličky (vlevo), přestřihla slavnostní pásku také krajská radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková | Autor: Richard BenešVedle krajského ředitele záchranné služby Pavla Hrdličky (vlevo), přestřihla slavnostní pásku také krajská radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková | Autor: Richard Beneš

Stanoviště ZZS tvoří nový nízkopodlažní objekt, který přišel na necelých šest milionů korun. Nachází se v zadním traktu místní polikliniky, kde mají sídlo hasiči a policie. Město ho za symbolický pronájem poskytne dlouhodobě zdravotnické záchranné službě. Kraj vydá na provoz místa v Boru tři miliony korun ročně. Vedle Boru mají záchranáři na Tachovsku výjezdová místa ještě v Tachově, ve Stříbře, v Plané a v Konstantinových Lázních. „Celkem je nyní v kraji 25 výjezdových stanovišť záchranné služby. Kraj provoz ročně dotuje 240 miliony korun, další peníze dává na investice,“ uvedla krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD), která společně s dalšími hosty přestřihla slavnostní pásku.

Pro vznik stanoviště v Boru hovořil stále více rostoucí počet výjezdů do této lokality. Nyní tam ZZS vyjíždí z Tachova, Stříbra a Plané a to několikrát denně, nové stanoviště tak výrazně zkrátí dojezdové časy. Tachovsko je specifickým okresem, kde jsou odlehlé příhraniční oblasti, okres navíc nemá žádnou nemocnici s akutní péčí. I proto kraj podle Stárkové přistoupil na hustší síť stanovišť záchranné služby, než mají jiné okresy.

Důležitost výjezdového místa zdůraznil také ředitel krajské záchranné služby Pavel Hrdlička. Průmyslová zóna se ještě rozrůstá a očekává se, že tam bude i vyšší počet výjezdů. My jsme otevřením nového stanoviště šli trochu napřed těm předpokladům. Navíc dálnice je čtyři kilometry od Boru, takže se sníží dojezdový čas k nehodám,“ řekl Hrdlička.

A důvod ke spokojenosti má i starosta Boru Petr Myslivec (BEZPP), který věří, že přiblížení záchranářů pomůže nejen obyvatelům města a okolí, ale i turistům a zaměstnancům v průmyslové zóně. První ostrý výjezd absolvovala posádka z Boru, ještě půl hodiny před samotným slavnostním otevřením základny. Záchranáři vyrazili k zhruba šedesátiletému muži s úrazem ramene do Újezdu pod Přimdou. K zraněnému se dostali mnohem rychleji, než by tomu bylo o den dříve.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.