Zastupitelé hlasovali pro zrychlený postup při odkupu pozemků pro stavbu silnice Plaská - Na Roudné

Zastupitelé hlasovali pro zrychlený postup při odkupu pozemků pro stavbu silnice Plaská - Na Roudné | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslava MaříkováJaroslava Maříková

Místostarostka MO Plzeň 3

Více

Lukáš JankoLukáš Janko

Soukromý zemědělec

Více

Václav VondrovskýVáclav Vondrovský

Více

Zastupitelé hlasovali pro zrychlený postup při odkupu pozemků pro stavbu silnice Plaská - Na Roudné

Plzeň, 01.02.2016, aktualizováno 14:48 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pro zrychlený postup hlasovali zastupitelé města Plzně ve věci majetkoprávního vypořádání s vlastníky pozemků nutnými pro stavbu důležité silnice I/20 v úseku Plaská – Na Roudné. Jde o veřejně prospěšnou dopravní stavbu, kterou buduje Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) společně s Plzní. Cena pro výkup pozemků byla stanovena na částku 800 korun za metr čtvereční, od soukromých vlastníků je potřeba získat 51 pozemků o celkové výměře 25 550 čtverečních metrů.

Vizualizace nové komunikace, která povede kolem boleveckého rybníka | Autor: ŘSDVizualizace nové komunikace, která povede kolem boleveckého rybníka | Autor: ŘSD

V případě, že vlastník přistoupí na stanovené podmínky, můžeme výkup pozemku projednat ve zkráceném postupu, nebude tedy nutné projednání v městské komisi pro nakládání s majetkem a ani v radě města. Tím výrazně zrychlíme celý proces předcházející samotnému zahájení stavby,“ uvedla Helena Matoušová (ODS), radní pro oblast nakládání s majetkem. Město má na odkupy připraveno zhruba 21 milionů korun. „Zatím máme signály od vlastníků pozemků dobré, že mají zájem je městu prodat. Předpokládám, že se nám výkupy budou dařit poměrně rychle,“ dodala radní Matoušová. Na výkup nemá město žádný časový limit, nicméně hotový by měl být do tří let. Radní doufá, že se to podaří zrealizovat v kratší době.

Naopak pokud vlastník nebude s podmínkami souhlasit a bude například požadovat jinou kupní cenu než je 800 korun za metr čtvereční, budou se výkupy předkládat a projednávat standardně. Projdou tedy zmíněnou komisí, městskou radou i zastupitelstvem.

Stavba nové silnice v úseku Plaská – Na Roudné je navržena jako čtyřpruhová komunikace. Je dalším úsekem průtahu silnice I/20 městem Plzeň, jehož dvě etapy – I/20 D5 – K Dráze a I/20 K Dráze – Jasmínová jsou již v provozu. Město Plzeň již v roce 2012 a 2014 několik pozemků pro výše uvedenou stavbu vykoupilo, a to za 800 korun za metr čtvereční.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Hym64E 05.02.2016 21:08, Reagovat

Jistě si brzy ověříme, jak tyto koncepce budou fungovat.
Až se zavře most Politických omylů \"směr Bory-Lochotín\" a začne oprava mostů u nádraží - tak Jateční bude \"jediná\" spojnice z Lochotína-Košutky do města a na Slovany. Ona je již nyní ucpaná.
Obdobně zácpy v \"Myší díře\" na Rokycanské, tam není radní-expert Náhlík ani schopen jednoduše dodělat delší odbočovací pruh na Doubravku, místa je tam dost.

znárodnění pod vlajkou ODS 03.02.2016 13:51, Reagovat

Cena 800 Kč za metr potenciálně stavebního pozemku v Plzni je směšná - to by měla paní radní za ODS vědět.

Dále jsem nepochopil, jak komunikace pomůže něco odlehčit, když bude část se čtyřmi pruhy a pak se zúží do dvou - to je jasný špunt. Navíc ještě s trolejbusem.

Jindřich 04.02.2016 07:38, Reagovat

S koncepcí je to ve městě těžké. Pokud se něco plánuje 10 let, tak to prolezlo přes několik zastupitelstev a tak z toho je nakonec vždy zákonitě paskvil. Zúžení na této v budoucnu velmi frekventované komunikaci bude v budoucnu městu vyčítat každý, kdo zde projede.

Pavel 02.02.2016 07:30, Reagovat

Jak se může lokalita Plaská-Na Roudné napojovat na lokalitu K Dráze-Jasmínová? Vždyt obě dvě lokality jsou úplně v jiných částech města? Co to je za nesmysl?

Volič 02.02.2016 14:18, Reagovat

Možná proto, že časem na sebe skutečně mají navazovat. Ze Světovaru má silnici vést až na Rokycanskou a poté novou komunikací k ulici Na Roudné a na Plaskou.

Sláva 02.02.2016 08:59, Reagovat

Pokud vím, s akcí už se začalo. Na Koterovské u autosalonu Autobond je nová křižovatka, kde trasa začíná. Dál podél řeky, okolo Baumaxu až do Jateční ulice. Následně po nové komunikaci, okolo Boleváku, jak bylo prezentováno minulý týden.

Sláva 02.02.2016 09:06, Reagovat

Zde video k věci.
https://www.youtube.com/watch?v=0PqX04sg7Pk

Pavel 03.02.2016 07:47, Reagovat

díky
Ted je jen otázkou, jak moc to ve skutečnosti ohlehčí centru, pač to řeši pouze směr sever-východ. Trošku je v tomto ohledu škoda, že nebyla snaha vést čtyproudovku až k rokycanské, ale zřejmě by to bylo problematické pozemkově, nevím. Ted už je důležité si jen přát, aby tato komunikace byla brzy hotová jako celek, neboť bez toho je k ničemu.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.