Politici opět řešili Nové divadlo, kvůli schodišti prý přichází o předplatitele

Politici opět řešili Nové divadlo, kvůli schodišti prý přichází o předplatitele | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František UlčFrantišek Ulč

Manažer

Více

Jiří TrhlíkJiří Trhlík

odborný ekolog

Více

Marie ČadkováMarie Čadková

starostka obce Tisová

Více

Politici opět řešili Nové divadlo, kvůli schodišti prý přichází o předplatitele

Plzeň, 28.01.2016, aktualizováno 19.02.2016 13:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Terčem kritiky opozičních zastupitelů z TOP 09 se na čtvrtečním jednání zastupitelstva stala opět po čase budova Nového divadla. Zastupitelka Ilona Jehličková otevřela diskusi na téma špatné dostupnosti prostoru hlediště zejména pro starší, nebo tělesně postižené občany. Mnohdy nepřekonatelným problémem pro ně bývá hlavní schodiště. Problém s interiérem mají 
i vozíčkáři, kterým vadí, že mají místa až v poslední řadě, což prý považují za nedůstojné. Podle Jehličkové i z těchto důvodů zrušila řada pravidelných návštěvníků divadla své předplatné. Je třeba najít řešení, jak lidi dostat lépe do hlediště.

Pro některé návštěvníky Nového divadla je prý toto schodiště nepřekonatelnou překážkou | Autor: Richard BenešPro některé návštěvníky Nového divadla je prý toto schodiště nepřekonatelnou překážkou | Autor: Richard Beneš

Někteří lidé o přestávce zůstávají sedět v hledišti a sbírají sílu na to, aby pak mohli sejít schodiště a odejít domů. Nezajímá mě, jestli byl špatný projekt divadla. Je třeba najít řešení, jak lidi dostat lépe do hlediště,“ uvedla zastupitelka Jehličková. Náměstek primátora pro oblast kultury Martin Baxa (ODS) uvedl, že ohledně přístupu se ztotožňuje s názorem kolegyně Jehličkové a připustil, že nižší prodej předplatného může souviset s obtížnějším přístupem. „Na druhou stranu se ale divadlu zvýšily tržby. Ředitel divadla již připravil koncept technického řešení. Naším cílem je provést nějakou úpravu schodiště a zvážit možnost alternativního vstupu do hlediště. Pracujeme na tom, ale nějaký zvláštní boční vchod se chystat asi nebude,“ řekl náměstek primátora Martin Baxa.

Na jeho slova reagoval zastupitel Michal Vozobule (TOP 09), který konstatoval, že divadlo poměrně razantně zdražilo vstupné a proto vzrostly tržby. „Neznamená to ale, že tam chodí více lidí,“ prohlásil Vozobule. Jeho kolega Ondřej Ženíšek (TOP 09) šel ještě dál a požádal o seznam všech nedostatků, které byly v divadle zjištěny. „Chceme znát hodnotu nápravy těchto nedostatků,“ dodal Ženíšek. Radní David Šlouf (ODS) prohlásil, že seznam všech reklamací a závad, včetně jejich řešení už má k dispozici kontrolní výbor magistrátu a o materiál si tak mohou požádat i další zastupitelé.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (13 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Dáša 28.02.2016 22:55, Reagovat

Myslím,že předplatitelů ubylo také z důvodu her pochybné kvality.Tituly,které se nám nabízejí,vůbec diváka nelákají.Divák chce zejména zábavu,kterou umí zejména Antonín Procházka.

Vosí Hnízdo 02.03.2016 07:42, Reagovat

No, tak ten umí zábavu. Natřásat se v tričku číratce Karl Lump Schwarzenberga po předcích Loupeživého. Tzn., že zaujímá i jeho postoj k přivandrovaleckým kobylkám. To za zábavné moc nepovažuji!!

Vosí Hnízdo 03.02.2016 19:26, Reagovat

Já jsem potíže s díííívadlem předpovídal tehdy, kdy ještě nebyl položen ani základní kámen. Takových peněz vyhozeno a kolik zbytečně! Kolik technologií se ošidilo! Kolik si na tom zainteresovaní nahrabali! A daňový poplatník to všechno zaplatil. No, hlavně, že pár lidí co si tam nahrabalo je spokojeno. Pro hrstku předplatitelů ta sranda za miliardy je trochu silný kafe. V Praze je plno nevyužitých divadel, cesta do Prahy trvá stejně, co přejedeš MHD Plzeň a nejdůležitější věc je stavět problémové divadlo. Hlavně, že je město plné žebráků a bezdomovců. A jistě ne každý se na ulici dostal proto, že by to byl jeho životní styl. Staří lidé, nezaměstnaní, co nemají na nájem končí na ulicích a tady se vyhazují miliardy oknem!!

MB 05.02.2016 07:39, Reagovat

Tak se staňte primátorem a vyřešte to. Kecat umí každej.

Vosí Hnízdo 22.02.2016 18:32, Reagovat

Být primátorem, nebylo by co řešit. Takové vyhození peněz a plýtvání bych nikdy nepřipustil. Na těch pár divadelních nadšenců je v Plzni divadel přehršel. I děti mají své divadlo Alfu a Lochotínský pavilon. A do Prahy, kde je plno nevyužitých divadel, co se potácí na hranici přežití je to co by kamenem dohodil, časově mnohdy blíže než když přejedu město z jednoho konce na druhý. Podpořil bych zavedení městského divadelního autobusu Praha - Plzeň, kde by lidi s předplatným měli nárok na výraznou slevu či dokonce dopravu zdarma. Ono vůbec by bylo dobré podpořit jakýsi S-Bahn mezi Plzní a Prahou, který by za cenu MHD propojil obě města

Pavel 02.02.2016 07:37, Reagovat

To není tímhle, ale to je tím, že se spoustě, zejména i mladým lidem, tohle divadlo prostě nelíbí. Nemá to bohužel žádné své kouzlo, vypadá to jako nějaké multikino a architektonicky to žádný zázrak neni. Bohužel, tohle se nepovedlo a tohle zlaté vejce pana Baxy budeme muset vidět zřejmě celý život.

Volič 02.02.2016 16:28, Reagovat

Ještě jsem tam nebyl, ale architektura toho divadla se mi líbí. A jak by měla vypadat novostavba divadla z 21. století? Stejně jako ta v roce 1850? Nebo rovnou jako to antické? Podívejme se jak vypadají novostavby divadel ve světě ...

pro Voliče 03.02.2016 14:00, Reagovat

Vy asi budete expert přes divadla - když jste za rok a půl divadlo nenavštívil.
Nejhorší na celém divadle je umístění stavby - obkroužené několika čtyřproudovkami, v podstatě bez parkování.
Pěkná je technika - od zvuku, přes vybavení jeviště.

Volič 03.02.2016 14:49, Reagovat

Netvrdím, že jsem expert přes divadla. Kulturu beru jako svůj koníček. Ale je pravdou, že momentálně nebydlím v Plzni, tak nebyl čas k návštěvě. Ale mám to v plánu :-)

Vosí Hnízdo 03.02.2016 19:32, Reagovat

Chachachacha, bere kulturu jako svůj koníček!!!! Po několikaletých zkušenostech z diskuze si o tvých kulturních kvalitách udělám mooordyjééé obrázek. Ještě, že takovým odborníkům na kulturu po odchodu madame Krejzové, vrchní prznitelky kulturního povědomí Plzně rapidně ubývá.

Pavel 03.02.2016 07:57, Reagovat

Tak divadla v cizině jsem viděl a orpavdu nevím, jak jste přišel na to, že bych chtěl antické divadlo. Absurdní názory jsou doménou vypatlaných politických mozků, takže jste volič, nebo rovnou politik? Stavba divadla vypadá děsně, je an špatné místě a uvnitř nesplňuje hromadu parametrů, které by divadlo mělo mít. Jak by měla stavba divadla vypadat? Tak, aby na ní plzenane byli hrdí a na tuhle hrdí opravdu nejsou. Čím podle Vás je výjimečná? Tím, že vypadá jako vedlejší Plaza? Tím, že vypadá jako nějaká krabice? Stavby divadle ve světě - znám lokality v Austrálii nebo v Británii, jsou řešeny moderními způsoby architektury, pač divadlo je zástupce umělecké sféry, kde by se mělo skloubit několik druhů umění. I proto se dříve divadla stavěla u nás jako vrcholná arch. díla a tak se v podstatě staví po celém světě. Divadlu v plzni tohle kouzlo chybí. Měl jsem zde na návštěvě kolegy z arch. škol z Británie, kteří nemohli uvěřit tomu, že tohle je nové divadlo. Dle funkčního si mysleli, že to je nějaký úřad. Vevnitř se jim líbila je malá část vybavení, jinak bohužel spíše kritizovali. Jeden z nich dokonce řekl, že taková stavba by v Británii neprošla. Holt v ČR se však může postavit jakýkoliv paskvil a dle Voličů je s tím zřejmě i velká spokojenost.

Volič 03.02.2016 14:53, Reagovat

Souhlasím s mnohými argumenty, které píšete. Po světě je mnoho zajímavých budov, které slouží jako divadla a mají skvělou architekturu. Bohužel v Plzni nesvědčí lokalita. Respektive by to vypadalo jinak, kdyby byl dostavěný blok domů po pravé části od vchodu do divadla a také ubyly dva pruhy silnice. Ale silnicí bych se tolik neoháněl, například pražská Státní opera je uprostřed několikaproudové magistrály.

Pavel 04.02.2016 07:47, Reagovat

Státní opera je arch. někde úplně jinde. Něco jiného je, když u stávající hodnotné stavby postavíte komunikaci a něco jiného je, když u takové komunikace stavíte stavbu. Lokalita si žádala jiný druh stavby a samozřejmě se měla parterově napojit na okolní zástavbu, tj. měl se zaplnit celý volný prostor. Divadlo by mělo mít honosný předvstup, což zde bohužel chybí díky omezenému rpostoru, nebo spíše nekvalitnímu řešení. Divadlo bylo podle mých zjištěných informací provedeno prioritně kvůli EHMK2015 a šlo zde o čas. Kvalita šla dost stranou a šlo o princip. Bohužel tento postup divadlu uškodil. V Austrálii je zcela standardní, že u takových staveb, které financuje město je nejprve tzv. veřejné projednání, kdy jsou plány ukázany obyvatelstvu a zjišťuje se, jak se lidem stavba líbí. Moderní stavby patří do zástavby i do historického centra - to platí v podstatě všude na světě, ale je to třeba řešit citlivě. Je to škoda.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.