Velitel městské policie: Po střelbě na služebně zpřísníme školení strážníků a zavedeme časté kontroly

Velitel městské policie: Po střelbě na služebně zpřísníme školení strážníků a zavedeme časté kontroly | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš PoppTomáš Popp

Kuchař a pořadatel farmářských trhů

Více

Helena MatoušováHelena Matoušová

Zastupitelka PK, radní města Plzně

Více

Jiří SoučekJiří Souček

prokurista společnosti

Více

Velitel městské policie: Po střelbě na služebně zpřísníme školení strážníků a zavedeme časté kontroly

Plzeň, 28.01.2016, aktualizováno 12:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Velitel plzeňské městské policie Karel Mach vystoupil na čtvrtečním jednáním plzeňského městského zastupitelstva, aby přítomné informoval o střelbě na služebně městské policie, při níž se 10. ledna zranil jeden strážník. Vyšetřování události prokázalo, že strážník porušil směrnice i pravidla pro zacházení se zbraněmi. Na základě toho vedení městské policie přijala celou řadu opatření, která mají podobným nehodám zabránit. Strážníky čekají školení o bezpečné manipulaci se zbraněmi a také řada kontrol.

Strážník se služebně městské policie Plzeň - Dopravní skupina zranil v ranních hodinách při čistém služební zbraně, kdy došlo k náhodnému výstřelu pistole ČZ 75. Strážník utrpěl střelné poranění stehna levné nohy. Po šesti dnech byl propuštěn z nemocnice do domácího ošetřování a je doposud v pracovní neschopnosti.

Při vyšetřování se zjistilo, že strážník porušil směrnici pro zacházení se zbraněmi drženými na zbrojní licenci u Městské policie Plzeň. Tato směrnice určuje pravidla manipulace se zbraní. Strážník neprovedl kontrolu zbraně po vyjmutí z pouzdra, zda je vybitá. Dále zasunul bezdůvodně náboj do nábojové komory, při manipulaci se zbraní nesměřoval hlaveň zbraně do bezpečného směru, tedy do vybíječe, který je nainstalován po pravé straně trezoru na zbraně. Z místa kde k úrazu došlo je zřejmé, že i samotnou údržbu zbraně prováděl strážník mimo určený prostor, navíc neodevzdal zásobník a náboje před čištěním zbrojíři směny,“ vyjmenoval všechna pochybení velitel městské police Karel Mach.

V důsledku události provede městská policie okamžité opětovné proškolení všech zaměstnanců zařazených na pozici zbrojíř. Dále zařadí městská policie nový výukový bloku, kterým bude bezpečná manipulace ze zbraní. Znalosti strážníků budou následně ověřovat v praxi pracovníci výuky a výcviku v rámci cvičných ostrých střeleb. Přímo na pracovištích městské police se budou prováděny průběžné kontroly zaměřené na manipulaci se zbraní.

Zastupitel Jiří Šneberger (ODS) vyzval k ještě přísnějším kontrolám u městské police a k ještě pečlivějšímu vyšetřování podobných případů. „Už jsme v Plzni zažili takové úrazy na služebnách městské policie. Pokaždé ti dotyční tvrdili, že se to stalo při čištění zbraně. Když se to pak prošetřilo, tak se zjistilo, že v polovině případů se to stalo tak, že neměli co dělat, blbli na služebně a mířili na sebe,“ dodal Jiří Šneberger.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 03.02.2016 19:38, Reagovat

Staré harcovníky, možná bez maturity, ale s perfektní znalostí praxe vyhodili. Místo nich vezmou študióse, co nebyli ani na vojně a po študýrování je budou zas a zas jen školit a školit. A smradoši či výtržníci v MHD, feťáci a narkomani budou dál dělat bordel. Ono je jednodušší dát botičku důchodci ve felicii než dát řádnou lekci zbohatlíkovi, co na ně z limuzíny vystrkuje zadek, že?

KAB 29.01.2016 18:24, Reagovat

Ale tak tohle se stane - člověk časem otupí, pokud něco dělá dnes a denně a vše je v pohodě, dokud se něco nestane.

Školení jistě probíhala, ale známe to všichni, taková školení se poprvé vezmou vážně a pak už je to vždy jen formalita a často fraška (ať jde o školení BOZP, první pomoci, školení řidičů atd. atd., to je vše na stejném principu).

Hodně záleží na schopnosti školitele zaujmout a pak na zkušenostech a důslednosti velitele nebo obecně nadřízeného, zda bude formalismus tolerovat (bude za správného parťáka) anebo ne (a bude za prudiče).

Jarda 29.01.2016 12:22, Reagovat

To jako znamená, že strážníci nebyli školeni!!!???
To snad ne. Spíš by pomohlo, kdyby někteří před přijmutím k řadám MP neprošli lobotomií :-(

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.