Kraj má teritoriální pakt zaměstnanosti, cílem je zlepšení komunikace mezi subjekty soukromého a veřejného sektoru

Kraj má teritoriální pakt zaměstnanosti, cílem je zlepšení komunikace mezi subjekty soukromého a veřejného sektoru | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel RybaPavel Ryba

místostarosta obce Částkov

Více

Rudolf VoldřichRudolf Voldřich

Více

Vít ProcházkaVít Procházka

Student ZČU v Plzni

Více

Kraj má teritoriální pakt zaměstnanosti, cílem je zlepšení komunikace mezi subjekty soukromého a veřejného sektoru

Plzeň, 27.01.2016, aktualizováno 11:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Teritoriální pakt zaměstnanosti Plzeňského kraje podepsal za Plzeňský kraj hejtman Václav Šlajs (ČSSD) společně se zástupci dalších pěti institucí. Cílem je komunikace a výměna znalostí o regionálním trhu práce mezi subjekty soukromého a veřejného sektoru. Vedle hejtmana podepsali pakt zaměstnanosti za Regionální hospodářskou komoru Plzeňského kraje předseda představenstva Jan Michálek (OPAT), za Asociaci hospodářských komor Jihozápad předseda Miloslav Zeman, za Regionální radu odborových svazů ČMKOS Plzeňského kraje předseda Jindřich Brabec, za krajskou pobočku úřadu práce její ředitel Zdeněk Novotný a za Regionální rozvojovou agenturu Plzeňského kraje ředitel Filip Uhlík.

Podpis teritoriálního paktu zaměstnanosti se odehrál na KÚPK | Autor: Plzeňský krajPodpis teritoriálního paktu zaměstnanosti se odehrál na KÚPK | Autor: Plzeňský kraj

Pakt zaměstnanosti vytváří mezi výše uvedenými subjekty partnerství, které bude platformou pro spolupráci při vytváření strategických aktivit v oblasti trhu práce a zaměstnanosti. Věřím, že do budoucna spolupráce napomůže rozvoji ekonomiky a zvýšení konkurenceschopnosti Plzeňského kraje. Společný postup zainteresovaných partnerů by měl usnadnit řešení problému na trhu práce a zvýšit efektivitu dohodnutých způsobů řešení,“ uvedl hejtman Václav Šlajs.

Předpokládané aktivity Paktu zaměstnanosti lze shrnout do čtyř hlavních činností. Základním předpokladem fungování je komunikace a výměna znalostí o regionálním trhu práce mezi subjekty veřejného a soukromého sektoru. S tímto souvisí také soustavný monitoring stavu a vývoje trhu práce, což je uvedeno jako druhá stěžejní aktivita.

Na základě společného monitoringu potřeb regionálního trhu práce a následné publicity tak můžeme přispět k většímu zájmu mladých o tolik potřebné technické profese a lépe tak naplníme poptávku zaměstnavatelů. Nezbytná je i spolupráce se školami. Především v regionech s nízkou nezaměstnaností, mezi které patří i Plzeňský kraj, si nemůžeme dovolit plýtvat nevyužitou pracovní silou,“ říká ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Plzni Zdeněk Novotný. Třetí důležitou činností je formulace správné společné regionální strategie zaměstnanosti a jako čtvrtá aktivita je uvedena aplikace zjištěných poznatků v praxi.

Obsahem druhé aktivity je vytvoření, správa a aktualizace co možná nejkomplexnější tematické báze vztahující se k trhu práce, ale se všemi podstatnými vazbami jako je vzdělávání, vývoj odvětví ekonomiky a potřeby profesí. Součástí báze budou statistická data a další údaje podobného charakteru, ale také výsledky průzkumů v privátním i veřejném sektoru. Dále se předpokládá, že součástí znalostní báze budou i prognózy potřeb trhu práce. Tomuto cíli musí odpovídat dostupná data i použité metody práce s daty. Doba trvání paktu zaměstnanosti je dána smlouvou na dobu určitou do 31. 12. 2022, tedy do konce aktuálního programového období EU.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.