Kraj plánuje v roce 2016 opravit 390 kilometrů silnic II. a III. třídy za 714 milionů korun

Kraj plánuje v roce 2016 opravit 390 kilometrů silnic II. a III. třídy za 714 milionů korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav PazderaMiroslav Pazdera

starosta obce Babylon

Více

Nikol KrejčováNikol Krejčová

Více

Petr ŠauflPetr Šaufl

sociální pracovník MěÚ Rokycany, kurátor pro děti a mládež

Více

Kraj plánuje v roce 2016 opravit 390 kilometrů silnic II. a III. třídy za 714 milionů korun

Plzeň, 26.01.2016, aktualizováno 14:01 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní Plzeňského kraje schválili rozsáhlý seznam komunikací i silničních staveb, které v letošním roce opraví a zrekonstruují. Za 714 milionů korun hodlá hejtmanství vylepšit celkem 390 kilometrů silnic II. a III. třídy. Ze svého rozpočtu investuje kraj do oprav 360 milionů korun, dalších 284 milionů dostane z peněz, které pro kraje uvolnil stát ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Opravy se týkají havarijních stavů, některé povrchy se dočkají kompletní opravy. A opravovat se budou i některé mosty. Další prostředky se využijí na průtahy obcí nebo na opravy křižovatek.

Motoristé se například dočkají rekonstrukce 4,5 kilometru dlouhé silnice mezi Srním a Antýglem na Šumavě, jedná se o nejdražší stavební akci, která přijde na 50 milionů korun. Silnice v turisticky atraktivní oblasti se opravuje i z důvodu rozvoje cestovního ruchu. Za zmínku dále stojí například i rekonstrukce Letkovské ulice v Plzni za 26 milionů, průtah Kolincem za 18 milionů a první etapa průtahu v Dolní Lukavici za 15 milionů korun. Odstraňujeme ty nejkřiklavější případy rozbitých silnic po celém kraji,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Bauer (ČSSD).

Dalších 70 až 90 milionů na opravy silnic půjde z rozpočtu krajské Správy a údržby silnic (SÚS). Za to by měli silničáři opravit kolem 300 kilometrů silnic, podobně jako loni. Na rozdíl od dražších kompletních rekonstrukcí, opravy spočívají například jen v nátěrech popraskaných silnic asfaltem a v pokládání mikrokoberců asfaltového povrchu. Nutnost větší rekonstrukce se tím oddálí o sedm až deset let. Celkový objem peněz bude záležet na tom, kolik peněz SÚS zbude po zúčtování nákladů na zimní údržbu. Peníze může kraj získat ještě z integrovaného regionálního operačního programu, kde plánuje výdaje do jedné akce za 75 milionů korun. Kromě toho bude letos kraj za 25 milionů připravovat projektové dokumentace pro silniční stavby.

V loňském roce investoval kraj do svých silnic více jak jednu miliardu korun i díky dotacím z EU. Celkem se Plzeňský kraj stará o 4620 kilometrů komunikací.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karel Ferschmann 27.01.2016 13:35, Reagovat

Jsem zvědav, kdy dojde na rozmlácenou silnici II. třidy 232 z Břas na Liblín, kde je dneska strach jezdit. Tak důležitá silnice, po které projede až 600 kamionů denně a pořád se to odkládá i když stále slyšíme, co dostanou kraje za další peníze na opravy silnic druhé a třetí třídy. Holt by chtělo, aby tady bydlel nějaký krajský radní :(

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.