TOP 09: ČSSD zbytečně hazarduje s teplárnou

TOP 09: ČSSD zbytečně hazarduje s teplárnou | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

TOP 09: ČSSD zbytečně hazarduje s teplárnou

26.01.2016, aktualizováno 14:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vybrat z Plzeňské teplárenské a.s. letos 130 miliónovou dividendu je ekonomický nesmysl, kritizují snahu vedení radnice opoziční zastupitelé z TOP 09. Podle nich by měly peníze zůstat v Plzeňské teplárenské a.s. a vytvořit rezervu na nutné investice a řešení případných problémů, kterých je nyní kolem podniku požehnaně.

\"Ať už jde o záležitosti se spalovnou, zastavenou podporou obnovitelných zdrojů nebo krátkou topnou sezónou, radnice by neměla z teplárny vytáhnout peníze, ale jako řádný hospodář vytvořit rezervy,” říká náš zastupitel Ondřej Ženíšek, který je členem dozorčí rady Plzeňské teplárenské a.s.

Ekonomický náměstek primátora za ČSSD však na tom stále trvá. Argumentuje tím, že v loňském roce nepociťovala Plzeňská teplárenská ty problémy, které ji čekají letos. To je ale naprostá ekonomická bláhovost. Vedení města tak riskuje, že v případě sebemenších otřesů na již tak oslabeném energetickém trhu bude muset sáhnout do kapes 40 tisíc plzeňských domácností tím, že zdraží teplo, nebo bude muset prodat celý podnik či jeho část. Již vloni na podzim primátor Plzně avizoval, že se v budoucnosti nejspíš bude muset uvažovat o prodeji této firmy.

Společnost Plzeňská teplárenská a.s. hospodařila v roce 2015 s odhadovaným ziskem kolem 260 mil. korun před zdaněním. Tento výsledek je ale dlouhodobě nejslabší, což však koresponduje se situací v energetickém sektoru.

Dividenda se v městském rozpočtu rozplyne jako \"sůl na chodníku\", pomůže jen na chvilku, ale teplárna se pak může ocitnout po krk v břečce,” uzavírá Michal Vozobule, předseda klubu zastupitelů TOP 09.

 

                                                              Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09

Autor: TOP 09

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Ferry 05.02.2016 10:22, Reagovat

Z chování ČSSD je jasné, že už teplárnu odepsali. Protože takto se správný hospodář nechová. Cesta nejmenšího odporu. Proč se o něco starat, když je jednodušší prodat a nemít žádné starosti. Vlastně už se o prodeji hovoří s přestávkami řadu let. Já rozumím tomu, že se prodá nějaký podnik, který např. nefunguje jak má a nový majitel ho nějak postaví na nohy. Nechápu ale, proč je nutné prodávat prosperující firmu, navíc firmu strategicky důležitou pro město. Hlavní důvod vidím v neschopnosti vedení města, zajistit pro PT podmínky k zdárnému fungování(problémy s uhlím a pod.).A co z toho vyplývá: neznamená,když je někdo politik, že má automaticky patent na rozum.

Jarda 27.01.2016 06:14, Reagovat

Ono by se to ČSSD prodávalo, když to není z jejího!
Klasickej socanskej přístup...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.