Krajský výbor ČSSD potvrdil jako lídra kandidátky pro krajské volby bývalého ředitele Škody Transportation Josefa Bernarda

Krajský výbor ČSSD potvrdil jako lídra kandidátky pro krajské volby bývalého ředitele Škody Transportation Josefa Bernarda | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav PalíšekVáclav Palíšek

technik

Více

Jiří ŠnebergerJiří Šneberger

Zastupitel PK, člen výkonné rady ODS

Více

Dana DraskáDana Draská

starostka

Více

Krajský výbor ČSSD potvrdil jako lídra kandidátky pro krajské volby bývalého ředitele Škody Transportation Josefa Bernarda

Plzeň, 25.01.2016, aktualizováno 22:28 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Lídrem kandidátky ČSSD v Plzeňském kraji pro podzimní krajské volby by se měl stát bývalý ředitel plzeňské Škody Transportation Josef Bernard. Na základě nominace o tom rozhodl v pondělí Krajský výkonný výbor (KVV) ČSSD. O přesném složení kandidátky rozhodnou v příštích týdnech korespondenční formou sami členové strany v kraji. Hlasy a případné preference pak spočítá ústředí. Současný hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD) už dříve oznámil, že kandidovat znovu nebude vzhledem k jeho věku. Jako lídra nominovaly Bernarda všechny okresní organizace ČSSD, jiný kandidát na tuto pozici nebyl a to i přesto, že bývalý top manažer se stal členem sociální demokracie teprve loni.

Na druhém místě kandidátky figuruje současný náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a také místostarosta Žihle na Plzeňsku Ivo Grüner. Trojkou by se měl stát náměstek hejtmana pro oblast školství a starosta Tachova Jiří Struček. Na dalších místech kandidátky jsou také poslanci Václav Votava, Igor Jakubčík nebo senátor Jan Látka. Novou tváří na jednom z předních míst kandidátky je místopředsedkyně KVV Světlana Budková. Vedle hejtmana Šlajse nebude znovu kandidovat ani jeho náměstek pro dopravu Jaroslav Bauer.   

Nyní vede ČSSD Plzeňský kraj v koalici s KSČM. V krajských volbách před čtyřmi léty zvítězila ODS a získala 15 mandátů ze 45 křesel v zastupitelstvu. Sociální demokraté se však spojili s KSČM a ODS skončila v opozici. V krajské radě má ČSSD sedm křesel, zatímco KSČM získala dva posty ve vedení kraje.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (21 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

bastardl 30.03.2016 15:16, Reagovat

já si myslím, že i kdyby kandidoval jako lídr jakékoli politické strany člověk, který na tomhle portálu dost často píše své \\\"skvělé\\\" komentáře pod jménem vosí hnízdo (vždycky se u toho bavím), tak bude všechno špatně a každý si na tom najde buď aféry, peníze atd. prostě lidi umí akorát kritizovat, kritizovat, aniž by ty lidi osobně znali. je to přesně to slavné české - kecat a nic nedělat ani nevolit a pak nadávat, kdo je ve vládě, kdo je na kraji atd. .... :)

to je překvapení 02.02.2016 18:44, Reagovat

Tak socani nasadí do čela multimilionáře, majitele firmy se sídlem v daňovém ráji na Kypru (což socani obvykle kritizují). Firmy, která chce po státu více než miliardu. za to, že dodali POZDĚ lokomotivy (namísto, aby sami platili penále). To jen z této miliardy bude mít majitel Bernard dost peněz na kampaň.

Jindra 02.02.2016 07:42, Reagovat

Tak Bernard je prý pouze nastrčená loutka, která má díky své \"čistotě\" přinést voliče. Pozice hejtmana bude následně pouze nitkována těmi zespoda, kteří si potřebuji udržet svůj flek. Tohle je samozřejmě od ČSSD majstrštyk, pač najít čistou duši a zároveň úspěšného člověka, není jednoduché. Ostatní kandidáti jsou provaření a možná jen kulturní alibista Baxa by mohl mít jako lídr ODS šanci. Bohužel nelze očekávat, že by došlo k nějaké výraznější změně. ČSSD to má každopádně v kapse.

XX 02.02.2016 08:05, Reagovat

Jindro, chtělo by to trochu přemýšlet a nepsat drby - \\\"prý\\\". Bernard je natolik silná osobnost, že každý, kdo ho zná, ví, že o \\\"nitkování\\\" nemůže být řeč. ČSSD vede kraj už skoro 8 let a vede ho dobře, bez afér a skandálů. Kraj je stále jako jediný v ČR nezadlužený. Schopný Šlajs už kandidovat nechtěl, tak na jeho místě bude snad Bernard. Co byste ještě chtěl?

Jindra 03.02.2016 08:11, Reagovat

Tak ČSSD nemá aktuálně žádnou dobrou postavu v Plzeňském kraji. Zrzavecký je primátorem díky určitému politickému svinstvu na radnici, ale oblíbený moc není. Bernard se k tomuhle nechal i nějak přemluvit přes další vlivné osoby z Plzně, aby ČSSD udržel u moci na kraji, pač jde o dost. Bernard jinak politice nerozumí vůbec a níže zmiňovaní Gruner, Struček a spol potřebuji jen někoho loajálního ve vedení, který navíc bude vypadat dobře a bude u lidí brán pozitivně. Bernard tohle vše splňuje, navíc aktuálně i propaguje sportovní aktivity. V podstatě díky němu je ČSSD už ted vítězem krajských voleb. Ostatní kandidáti vyjma Baxy nemají žádnou šanci.

Vzkaz pro XX 02.02.2016 12:48, Reagovat

Tak trochu přemýšlejte, než tuto informaci vyhodnotíte jako drby. Díky Vám a podobným bude opět BISka informovat o propojenosti politiky s podnikateli. Pokud máte Šlajse za schopného, tak se probuďte! Pro Vás, kterému stačí informace z médií, Šlajs nechtěl kandidovat, opak je však pravdou. On by velmi rád pokračoval, ale socani už ho nechtějí. Hodnotíte, že kraj vede dobře, zřejmě jste příznivcem zkotnatělosti, kde se zastavil čas, nabral stovky nových úředníků, jejichž efektivita práce je horší než za komunistů, pořídil jako za časů soudruhů rekreační chatu pro zaměstnance úřadu a další věci, které se nehodí zveřejňovat. Šlajs jen prodloužil agónii, protože to byla politická plichta. Ale vy to vidíte jinak, protože \"přemýšlíte\". Pak se má naše společnost pohnout z místa, když tu máme tolik \"přemýšlivé\" voliče.

pepe 02.02.2016 13:47, Reagovat

Je to pravda na kraji se zastavil čas,každý se tam bojí a nabrali se úředníci. Sohlasím, mám informaci stejnou. To se přeci někdy takto v politice dělá, nastrčí se obličej, aby se volila dobře strana a ostatní se svezou. ČSSD nemá už žádné výrazné tvaře, protože ty starý, co už jsou tam dlouho chtějí pořaád tu teplou židli. A hlavně vás i když tam vstoupíte jen tak hned nedají na kandidátku. Podívejte se pořád stejná jména Grüner, Struček, Votava, Látka a mnoho dalších , kteří tam jenom sedí na krají berou peníze a čumí.

XX 02.02.2016 13:30, Reagovat

Nabral stovky nových úředníků? Kde? Na kterých odborech? Upřesněte.

Jindra 03.02.2016 08:07, Reagovat

S tím začal hlavně CHovanec, kdy každý rok byl počet úředníků navýšen o 30 lidí. V tomhle trendu pokračoval i Šlajs. Kamarádky dcera pracuje an ekonomickém odboru, kde je neuvěřitelných 60 lidí! Prý se tam kopou do zadku a nemají co dělat. Dcvera kamarádky tam přišla ještě za doby Emmerové, kdy jich tam bylo asi 30 a už tehdy tam práce tolik nebylo. Nyní se tam prý přibírají hlavně tzv. známí a příbuzní, absolventi - dcery a synové - vlivných členů ČSSD či sponzorů. Bohužel úřad je šíleně zpolitizovaný a nahlas se mluví o tom, že kraj je už jako králíkárna, kde pracuje skoro polovina úředníku navíc. Od roku 2012 je úřad početnější o 72 lidí, takže 100 je nadhodnocené.

Vzkaz 01.02.2016 12:45, Reagovat

Pokud chcete, aby Škodovce zprivatizoval dopravu v kraji, tak Bernarda určitě volte! Teď mně napadá, co se pak v kraji dá ještě rozkrást??

pepe 28.01.2016 11:40, Reagovat

Také říkám Bernard dobrý, ostatní nestojí za nic. Struček katastrofa, nechápu lidi v ČSSD jak takové neschpného člověka můžou dát na třetí místo. Jeho především zajímá fotbal a hokej a hlavně, kde by se s rodinou najedl a napil zadarmo. V hlavně toho moc nemá a je vyčůranéj. Teď na kraji vede školství a nestojí to za nic, kdyby tam neměl vedoucí odboru Havlíčkou, tak si ani neškrtne, protože nic neumí a neví. Jenomže je členem ČSSD a to mu stačí navíc je starostou v Tachově na jeden den v týdnu a tam t aké nic nedělá, jenom bere peníze. Podle mého Bernard to sám nespasí, jiné silné osobnosti tam nemají, jenom pořád stejné lidí s nemsjí co nabídnout lidem. Teď tam v Plzeňském zastupitelstvu většina z nich sedí a mnlčí. Nebudu je volit, nemám koho a jenom kvůli Bernardovi to dělat nebudu.

XX 28.01.2016 21:02, Reagovat

Na kandidátce bude 45 lidí, mezi nimi dost schopných, určitě si vyberete. V článku jsou uvedeni lidi jen na prvních třech místech. Můžete i kroužkovat.

Frodo 26.01.2016 12:57, Reagovat

Bernard dobrej.. To jsem zvědav, koho potvrdí u ostatních stran.. U bude líp prý Zeman...taková haluz

Volič 26.01.2016 10:17, Reagovat

Bernardovi fandím. Jen doufám, že se nespojí na kraji s komunisty a vytvoří nějakou schopnou koalici, která povede kraj dobře.

xXx 26.01.2016 12:35, Reagovat

Je velice nešťastné propojovat podnikání a politiku, zkušenost z celostátní úrovně mluví jasnou řečí. Sociální demokracie to dlouhodobě kritizuje a teď se na krajské úrovni vydala stejným směrem. Ke škodě normálních lidí, neboť proces oligarchizace nepřináší nikdy nic pozitivního

Ferry 02.02.2016 09:37, Reagovat

Na celostátní úrovni se to zatím osvědčilo. Důkazem toho je Babiš, který ač za vodou, přesto šel do politiky, protože se na tu lumpárnu nemohl dívat. Kalousek mu nesahá ani ke tkaničkám bot, proto ho stále pomlouvá.

Volič 28.01.2016 12:25, Reagovat

A kdo by měl tu politiku dělat, když ne lidi, kteří rozumí byznysu a procesům. Mají to dělat lidi, kteří nikdy nepracovali a jen seděle ve Sněmovně? Takový je třeba premiér a nevím nevím ...

KAB 26.01.2016 08:01, Reagovat

No letos to bude loterie, ať koukám jak koukám, tak nevím koho volit a vše spěje k tomu, že se na ně poprvé od roku 1990 vykašlu na všechny.

Stávající koalice ČSSD a KSČM kraj jistě vede dobře, ale podpořit ČSSD znamená taky podpořit taková hovada jako je Dienstbier, Sobotka a podobné vlastizrádce a to nemůžu.

Uvidím, jestli se nějak nepochlapí nějaká jiná strana ještě do voleb, ale vidím to zatím na neúčast, protože volit toho nejméně nepřijatelného jako dosud mě už nebaví.

Pavel 02.02.2016 07:38, Reagovat

To oni chtějí.

XX 26.01.2016 07:19, Reagovat

Před 4 roky vyhodil Nečas Pospíšila z vlády a ten se postavil do čela kandidátky do krajských voleb. ODS sice tenkrát na počet hlasů v Plzeňském kraji volby vyhrála (megalomanská kampaň- Pospíšil byl všude), ale na počet mandátů dopadla stejně jako ČSSD, obě strany získaly po 15 křeslech. Hejtman Chovanec (ČSSD) a po jeho odchodu do vlády hejtman Šlajs(ČSSD) ukázali, že dovedou kraj dobře vést. Věřím, že jejich následovníkem bude Bernard. Jako ředitel Škodovky si vedl náramně dobře a má i řadu jiných zásluh.

zMRD 25.01.2016 23:27

Komentář byl odstraněn z důvodu vulgárního obsahu, který se neslučuje s pravidly diskuse na tomto serveru

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.