Sen ČSSD o městské tržnici v Plzni se rozplývá, lidem zřejmě postačí jen farmářské trhy jednou za 14 dní

Sen ČSSD o městské tržnici v Plzni se rozplývá, lidem zřejmě postačí jen farmářské trhy jednou za 14 dní | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír KrejčaVladimír Krejča

finanční poradce

Více

Jan TomanJan Toman

architekt

Více

Lenka ŠtrosováLenka Štrosová

Lékařka

Více

Sen ČSSD o městské tržnici v Plzni se rozplývá, lidem zřejmě postačí jen farmářské trhy jednou za 14 dní

Plzeň, 21.01.2016, aktualizováno 14:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vybudování městské tržnice s každodenním provozem slibovala ve svém volebním programu před komunálními volbami plzeňská ČSSD, ale už nyní je jasné, že tento bod splněn nebude. Primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD) nyní připustil, že zastřešená tržnice zřejmě nebude, protože by nesplnila očekávání prodejců, ani zákazníků. Funkci tržnice totiž spolehlivě plní farmářské trhy, které se pořádají na náměstí Republiky od konce března každou druhou sobotu v měsíci. Přesto magistrát zadal analýzu za 300 tisíc korun, která by měla nejpozději do tří měsíců určit, zda by mělo vybudování městská tržnice smysl.

„Z analýzy by měla vyjít potřeba a případně díra na trhu, jestli vůbec existuje. V žádném případě nechceme narušit systém, který tady dnes funguje, tedy farmářské a klasické trhy na náměstí,\\\" uvedl primátor. Z analýzy má vyjít, kolikrát v týdnu, v měsíci nebo v roce by se mělo v městské tržnici prodávat. Podle primátora by mohla tržnice vzniknout v prostorách bývalého depa autobusů a trolejbusů v Cukrovarské ulici.

Koordinátor úspěšných farmářských trhů v Plzni Tomáš Popp uvedl, že myšlenka městské tržnice není chybná, koncept je ale třeba rozpracovat tak, aby to bylo funkční po delší dobu. „Pokud si někdo představuje, že se farmářské trhy přesunou do zastřešeného prostoru, tak to fungovat nebude. Pokud by se trhy měly konat každý den, nebudou mít prodejci zřejmě dostatek sortimentu, budou mít nižší tržby a jejich motivace přijet do tržnice by byla nižší. Pro zajištění každodenního chodu tržnice by bylo třeba mít prodejců větší množství a protáčet je. Nejsem si jistý, zda bychom dokázali udržet stejnou kvalitu jakou máme na farmářském trhu,“ vysvětlil Tomáš Popp. Podle jeho slov je náročné udržet na požadované kvalitě farmářské trhy jednou za 14 dní. „Farmář nemůže jezdit prodávat své produkty na trh každý den, potřebuje se věnovat své činnosti. I z těchto důvodů skončil prodej na tržnici na Chodském náměstí a na Doubravce,“ dodal Popp.

„Lidé u nás nejsou zvyklí jako je tomu v jižnějších zemích, že si jdou ráno na trh nakoupit například kvalitní zeleninu. Takové nákupy obstarávají obvykle odpoledne v nákupních centrech,“ uvedl primátor Zrzavecký. Velké městské tržnice mají západní města jako je Vídeň, ale jen desetinu nabídky tam tvoří čerstvé produkty od farmářů. Zbytek tvoří takzvaný street food, jako jsou hamburgery, etnické pokrmy i jiné občerstvení. V holešovické tržnici v Praze tvoří údajně 90 procent překupníci ovoce a zeleniny a něco takového by podle Tomáše Poppa nemělo město podporovat.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Radek 25.01.2016 07:24, Reagovat

Tak trhy na náměstí jsou už jen sporadicky a pokud jde o ty farmářské, je nesmysl, aby byly jednou za 14 dní. Lidi o ně mají zájem a osobně nechápu postup organizátorů, že je ještě nenapadlo to dát každý týden. Problém tkví v tom, že pokud jednou lidi nemůžou, musí čekat vlastně měsíc. Městské trhy by byly fajn, ale zřejmě by zničily trhy farmářské a na ty je zřejmě někdo mocný napojen.
Pokud jde o analýzu za 300 tis. Kč, tak by mne vcelku zajímalo, k čemu taková blbost. Stačí bohatě jít na trhy a člověk vidí. Je jen poznat, že radnice už si zvykla vyhazovat peníze za blbosti. Ostatně, nelze se co divit.

Vosí Hnízdo 21.01.2016 17:36, Reagovat

Myslím si, že by nebylo špatné spojit trhy s takovou malou lidovou veselicí. Lidé by si přišli nakoupit, k tomu každý týden domácí zabijačka (ale opravdová, výjimečná-ne že se tam předem natahají jitrnice a jelita ze supermarketu), pivečko i něco ostřejšího na zapití, do toho by zahráli harmonikáři, dechová kapela písničky pěkně od podlahy, vesele a lidé by si u toho mohli i zatancovat, zajuchat, zazpívat. Zavést takovou tradici třeba každou sobotu od rána do odpoledne či večera. Lidé by alespoň po celotýdenní dřině přišli na jiné myšlenky a poveselili by se. A koukali byste, jak by se náměstí naplnilo. Lidových kapel máme dost a kdyby chybělo, mohly by se dělat výměnné akce třeba se sousedy z Bavorska. V bavorských městech hojně takové akce spolu s farmářskými trhy probíhají. Před podiem stoly a roznáší se pivo i dobroty do žaludku. Hezkou muziku si poslechnou rádi mladí i staří.

zMRD 23.01.2016 23:41, Reagovat

Je to Sodoma, Gomora, Mengele a Sád
a tyhlety dva zmrdi tě naučí péro sát.
Je to Sodoma, Gomora, Sád a Mengele
a těmhletěm dvoum zmrdům vylížeš prdele.
Je to Sodoma, Gomora, Sodoma, Gomora,
Sodoma, Sodoma, Sodoma, Sodoma, Sodoma, Sodoma, Sodoma.
Je to Sodoma, Gomora, Sodoma, Gomora,
Gomora, Gomora, Gomora, Gomora, Gomora, Gomora Rap.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.