Plzeň spustila aplikaci s rozklikávacím rozpočtem, veřejnost může lépe sledovat hospodaření města s veřejnými prostředky

Plzeň spustila aplikaci s rozklikávacím rozpočtem, veřejnost může lépe sledovat hospodaření města s veřejnými prostředky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,01%
Spokojený45,86%
Zklamaný20,38%
Zdrcený12,10%
Šokovaný14,65%

Celkový počet hlasů: 157

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš SuttýTomáš Suttý

Podnikatel

Více

Vítězslav BlažekVítězslav Blažek

ekonom, starosta obce Chotíkov

Více

Antonín SchubertAntonín Schubert

Starosta Modravy

Více

Plzeň spustila aplikaci s rozklikávacím rozpočtem, veřejnost může lépe sledovat hospodaření města s veřejnými prostředky

Plzeň, 15.01.2016, aktualizováno 19.02.2016 13:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nový nástroj umožňující veřejnosti zpřístupnit i sledovat hospodaření města s veřejnými prostředky spustilo město Plzeň. Jedná se o rozklikávací rozpočet, což je aplikace umístěná na webu města, kde si lidé mohou vyhledat údaje k příjmům i výdajům své metropole, podrobněji se seznámí s jednotlivými položkami rozpočtu. V případě zájmu se dostanou k „rozbalení“ detailnějších informací, a to nejen u města jako celku, magistrátu, ale i u jednotlivých městských obvodů. Rozpočet je přístupný na adrese http://rozpocet.plzen.eu.

„Jde o poměrně jednoduchý nástroj s intuitivním vyhledáváním, který má přispět k tomu, že ještě zvýšíme transparentnost a otevřenost ve vztahu k nakládání s veřejnými financemi. V České republice už některá města tuto moderní službu pro občany zavedla, jsem proto rád, že se k nim přidáváme,“ řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle ekonomického náměstka primátora Pavla Kotase (ČSSD) bylo před zpřístupněním rozklikávacího rozpočtu nutné sjednotit závazné ukazatele rozpočtů města a městských obvodů, tedy nastavit jednotnou logiku struktury dat v rámci města. „Ve vztahu k občanům bylo v této fázi naším cílem zejména zpřehlednění městského rozpočtu a zjednodušení přístupu k datům,“ uvedl Pavel Kotas.

Odkaz k rozklikávacímu rozpočtu najdou občané na stránkách města. Přístupné jsou informace týkající se rozpočtu pro rok 2015, k dispozici je také schválený rozpočet města a městských obvodů pro rok 2016. „V nadcházejícím období budeme s jednotlivými městskými obvody připravovat případné další informace, které bude třeba k jednotlivým závazným ukazatelům rozpočtu na web doplnit. Stejně tak budeme očekávat zpětnou vazbu od občanů našeho města a reagovat na ni při dalším rozvoji prezentace rozpočtu,“ doplnil Pavel Kotas.

Rozpočet města Plzně na rok 2016 schválili zastupitelé v prosinci 2015, vykazuje kladné saldo příjmů a výdajů. Pro letošní rok návrh počítá s příjmy ve výši 5,919 miliardy korun, což je o 11 procent víc ve vztahu ke schválenému rozpočtu roku 2015, výdaje mají být 5,691 miliardy korun, meziročně o 9,8 procenta nižší.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.