Plzeň neprodá městský pozemek pod nechvalně proslulou černou stavbou komplexu Carimex, soudní pře s investorem bude pokračovat

Plzeň neprodá městský pozemek pod nechvalně proslulou černou stavbou komplexu Carimex, soudní pře s investorem bude pokračovat | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr SmutnýPetr Smutný

Více

Alois MachAlois Mach

Hudebník

Více

Tomáš TisoňTomáš Tisoň

Vstupní kontrolor

Více

Plzeň neprodá městský pozemek pod nechvalně proslulou černou stavbou komplexu Carimex, soudní pře s investorem bude pokračovat

Plzeň, 14.01.2016, aktualizováno 02.02.2016 15:31 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vedení města Plzně nehodlá ustoupit v kauze největší a nejkontroverznější černé stavby, kterou je rozestavěný komplex Carimex na Rokycanské třídě, přezdívaný též „Skleněné peklo.“ Radní ve čtvrtek rozhodli o tom, že majiteli objektu město neprodá zastavěný městský pozemek a projednávání celé věci bude i nadále pokračovat u soudu. Budova sice získala v roce 2006 dodatečné stavební povolení, to se však vztahuje jen na čtyři podlaží. Ve skutečnosti je objekt ale o tři patra vyšší. Část stavby navíc stojí na jiném místě, než má. Město odmítá vydat dodatečné stavební povolení na tři horní patra postavená načerno, stavba je léta zastavena.

„Se společností Carimex a jejím majitelem Davidem Houserem vede město Plzeň soudní při trvající rok a půl. Podnikatel před časem požádal soud, aby přerušil jednání a požádal o stanovení lhůty pro mimosoudní vyrovnání nebo dohodu. Ta lhůta se stanovila loni na jaře, měli jsme na to zhruba půl roku a ani během toho půlroku jsme se na ničem nedohodli. Trváme na tom, že postoj města je správný, ta stavba nebyla v souladu se stavebními předpisy a normami, které má město pro investiční akce. Nejsme připraveni majiteli objektu prodat městský pozemek zastavěný tou stavbou,“ uvedl primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD).

Radní města nyní na svém jednání potvrdili předchozí rozhodnutí rady, tedy městský pozemek pod stavbou neprodat. „My si nemůžeme dovolit udělat takový precedent, protože pokud bychom společnosti Carimex vyšli nestandardně vstříc, tak si zaděláváme na průšvih, že i ostatní stavebníci a developeři by se chovali podobným způsobem. Uvidíme, jak ten případ bude dál pokračovat u soudu. Ta stavba je černou skvrnou na tváři města,“ dodal primátor Zrzavecký.

V kauze Carimex už padly statisícové pokuty. Některé investor zaplatil, některé úředníci vymáhají, část sankcí byla zrušena. Podle současného vedení města nemá tento případ ignorování zákonů v Plzni obdoby.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Petr 18.01.2016 10:19, Reagovat

Já bych tuhle stavbu nominoval na stavbu roku Plzeňského kraje.:))

Vosí Hnízdo 14.01.2016 19:38, Reagovat

Slyším li slovo \"investor\", \"developer\", \"makléř\" a podobné novodobé názvy pro lumpy, zloděje a hochštaplery, otevírá se mi kudla v kapse. Ve správné a zralé společnosti by takovíto zločinci mohli investořit a developit tak akorát v opevnění typu Pankrác, Valdice, Bory nebo Mírov cikorku za machorku. A to pořádně na dlouho. Dobře město dělá, že svůj majetek hájí před rozkradením a zašantročením!!

Josef 20.01.2016 08:52, Reagovat

Vosí Hnízdo vola nezapře!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.