Organizace Plzeň 2015 chystá letos dvacítku akcí, jejich hlavním dějištěm zůstává areál DEPO 2015

Organizace Plzeň 2015 chystá letos dvacítku akcí, jejich hlavním dějištěm zůstává areál DEPO 2015 | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jitka VachulkováJitka Vachulková

Manažerka neziskové organizace

Více

Václav ProkůpekVáclav Prokůpek

Sportovní reportér a manager‏

Více

Dominik ZecoliDominik Zecoli

student FF ZČU, učitel italštiny

Více

Organizace Plzeň 2015 chystá letos dvacítku akcí, jejich hlavním dějištěm zůstává areál DEPO 2015

Plzeň, 12.01.2016, aktualizováno 16:04 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Se smělými plány vstoupila do letošního roku organizace Plzeň 2015, která má zajistit pokračování a udržitelnost projektu Evropské hlavní město kultury i po uplynulém roce 2015. Hlavním dějištěm akcí i komunikační značkou bude areál DEPO 2015. Plzeň 2015 plánuje na rok 2016 zhruba dvacítku svých velkých akcí, některé z nich se ovšem uskuteční i mimo prostory depa. Lidé se mohou těšit na rozšířený Festival světla, který se přesune i na sídliště Lochotín, pokračovat budou i týdny západočeského baroka.

Plzeňské zastupitelstvo loni schválilo klíčovou koncepci činnosti organizace Plzeň 2015 na roky 2016 až 2019, tedy udržitelnost projektu na příští čtyři roky. „V koncepci je uvedeno, že pro udržitelnost projektu Plzeň 2015 EHMK bude i nadále využíván prostor Depo 2015, zůstane ve výpůjčce společnosti Plzeň 2015 a bude v něm probíhat kulturní i komerční činnost. Vedle toho bude společnost Plzeň 2015 provozovat i KD Peklo do doby, než město rozhodne o jeho dalším využití,“ řekl náměstek primátora pro oblast kultury a předseda správní rady společnosti Plzeň 2015 Martin Baxa (ODS).

Zastupitelstvo uvolnilo v rámci svého rozpočtu na rok 2016 finanční prostředky na činnost společnosti a udržitelnost projektu 12,5 milionu korun včetně tří milionů korun na provoz kulturního domu Peklo. „Příspěvek od města by neměl v žádném případě převýšit polovinu celkových nákladů společnosti. Vždy k tomu podílu města by se mělo sehnat 50 procent z jiných zdrojů. Máme program připravený tak, že se nám podaří naše cíle naplnit a že udržitelnost projektu EHMK, ke které jsme se zavázali, bude fungovat,“ uvedl Baxa.

Ředitel organizace Plzeň 2015 Jiří Suchánek zdůraznil, že musí začít fungovat jiným způsobem, musí si na sebe vydělat více prostředků a musí fungovat ve skromnějších podmínkách. „Zároveň musí být vidět nejen na plzeňské, ale i na národní a mezinárodní úrovni. Podařilo se nám udržet jádro týmu, kde nyní působí 20 osob, zatímco loni to bylo až 66 pracovníků. K dispozici máme na organizační zajištění akcí ještě asi 100 dobrovolníků. Měli bychom zrealizovat asi 20 velkých projektů,“ prohlásil ředitel Jiří Suchánek.

Depo 2015 bude jako hlavní komunikační značka působit hned ve třech rovinách. Jednak jako multifunkční areál na kulturní i komerční akce. Druhou rovinou je produkční skupina, jejíž aktivity budou probíhat i mimo brány areálu depa. Jasným příkladem je Festival světla nebo týdny západočeského baroka. A třetí rovinou je značka, kterou už nyní nesou i některé výrobky, jež v objektu depa už nyní vznikají. Počítá se také s úzkou spoluprací se Správou informačních technologií města Plzně, která v areálu depa také působí, otevírá tam centrum robotiky a zaměřuje se svou činností na rodiny s dětmi.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.