V kraji je 6,4 procenta lidí bez práce, nezaměstnanost stoupla, nejlepší situace je na jižním Plzeňsku, nejhorší tradičně na Tachovsku

V kraji je 6,4 procenta lidí bez práce, nezaměstnanost stoupla, nejlepší situace je na jižním Plzeňsku, nejhorší tradičně na Tachovsku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel ČížekPavel Čížek

Starosta Spáleného Poříčí, předseda STAN, zastupitel PK

Více

Pavel ŠindelářPavel Šindelář

Náměstek primátora města Plzně

Více

Helena MatoušováHelena Matoušová

Zastupitelka PK, radní města Plzně

Více

V kraji je 6,4 procenta lidí bez práce, nezaměstnanost stoupla, nejlepší situace je na jižním Plzeňsku, nejhorší tradičně na Tachovsku

Plzeňský kraj, 08.08.2012, aktualizováno 09.08.2012 09:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nezaměstnanost v Plzeňském kraji stoupla v červenci v porovnání s předchozím měsícem o 0,3 procenta a bez práce bylo ve sledovaném období v regionu 6,4 procenta obyvatel. K 31. červenci 2012 bylo v Plzeňském kraji v evidenci celkem 20 701 uchazečů o zaměstnání, což je o 545 více než v minulém měsíci. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 20 219 dosažitelných uchazečů o práci, informoval Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce.

„Během července 2012 evidujeme v Plzeňském kraji nově 2286 uchazečů o zaměstnání, což je o 680 více než v červnu. Z evidence jsme vyřadili 1741 uchazečů, tedy o 133 méně než minulý měsíc. Do nového zaměstnání během července nastoupilo 1014 osob, což je o 196 méně než v červnu. Bez umístění jsme vyřadili 727 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec. K poslednímu červenci bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 11 313 žen, což představuje 54,6 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2 956 osob se zdravotním postižením, tedy 14,3 procenta ze všech nezaměstnaných.

Prostřednictvím pracovního úřadu hledá v kraji práci 926 absolventů škol a mladistvých, což je o 132 více než minulý měsíc. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v červenci celkem 4390 uchazečů o zaměstnání, tedy 21,2 procenta všech nezaměstnaných. „Nejnižší míru nezaměstnanosti vykazuje okres Plzeň – jih, kde je bez práce pět procent obyvatel, naopak nejvyšší míru nezaměstnanosti, rovných devět procent, registrujeme tradičně v okrese Tachov. V Domažlicích dosáhla míra nezaměstnanosti 7,3 procenta, v Klatovech 7,1 procenta, v Plzni 5,6 procenta, na severním Plzeňsku se drží na hodnotě 6,4 a na Rokycansku činí 5,3 procenta,“ informoval Moravec. 

K poslednímu červenci nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 2956 volných pracovních míst, což je o dvě více než v minulém měsíci a o 599 více než v červenci předchozího roku. Na jedno volné pracovní místo připadá 7,0 uchazečů. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 183 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 230. Hromadné propouštění pracovníků neoznámila v regionu žádná firma, stejně jako nábor většího počtu lidí. Největší zájem je o obchodní zástupce a technické profese, hlavně strojaře, o číšníky, kuchaře, prodavače, řidiče nákladních vozů i sociální pracovníky.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 11.08.2012 01:36, Reagovat

Odkaz na film o kapitalistické lidumilnosti: film ČSSR, BOTOSTROJ - odkaz
zde: http://www.youtube.com/watch?v=oM0U3mR8ohg&feature=related

Vosí Hnízdo 08.08.2012 12:08, Reagovat

Ano, to jsou ty kapitalistické dary. Proto lidé rachotili klíči po náměstích! Aby měli nezaměstnanost, exekutor na ně číhal na každém kroku, aby byla chudoba, aby byli bohatí a aby byli chudí, aby byly šílené třídní rozdíly. Aby se všechno platilo, i to na co je dle Ústavy nárok zdarma, aby lidé byli uráženi zbohatlickou všehoschopnou cháskou, aby lidi byli vykořisťováni a otročeni! Lepší režim než socialismus pod vedením komunistů tady nikdy nebyl. To je třeba teď říkat hodně nahlas. Vím, že se to mnohým co si nakradli nelíbí, ale je to tak. A čím dříve se kapitalismus smete do propadla dějin, čím dříve se začne pokračovat v cestě, která byla pučem v 1989 roce lží národu přerušena, tím bude lépe!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.