Míra nezaměstnanosti v prosinci v regionu stoupla, bez práce byla ke konci loňského roku 4,6 procenta obyvatel kraje

Míra nezaměstnanosti v prosinci v regionu stoupla, bez práce byla ke konci loňského roku 4,6 procenta obyvatel kraje | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří PapežJiří Papež

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje

Více

Michal DvořákMichal Dvořák

Člen rady města Plzně (pro oblast podpory podnikání a sportu)

Více

Josef ČervenýJosef Červený

Starosta obce Bezděkov

Více

Míra nezaměstnanosti v prosinci v regionu stoupla, bez práce byla ke konci loňského roku 4,6 procenta obyvatel kraje

Plzeň, 11.01.2016, aktualizováno 10:52 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji vzrostla ke konci prosince loňského roku o tři desetiny procenta v porovnání s listopadem, bez práce bylo celkem 4,6 procenta obyvatel regionu. K 31. 12. bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 18 587 uchazečů o zaměstnání, což je o 315 více, než na konci listopadu. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 17 607 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v pondělí server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během prosince 2015 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 3091 uchazečů o zaměstnání, což je o 458 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 1766 uchazečů, tedy o 734 méně než v listopadu. Do nového zaměstnání v prosinci nastoupilo 1028 osob, což je o 590 méně než v listopadu. Bez umístění jsme vyřadili 748 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu prosinci bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 9675 žen, což představuje přesně 52,1 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 3045 osob se zdravotním postižením, tedy 16,4 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v prosinci celkem 5368 uchazečů o zaměstnání, tedy 28,9 procenta všech nezaměstnaných.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,9 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde stoupla o tři desetiny procenta. Na stejné hodnotě 3,9 procenta zůstala v listopadu nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 6,1 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci zvýšily o šest desetin procenta,\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" řekl Moravec. I tak stále zůstává okres Tachov těsně pod celorepublikovým průměrem, který je 6,2 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 5,3 procenta a od minulého měsíce stoupla o pět desetin procenta. Na Klatovsku je 4,9 procenta lidí bez práce a zde stoupla nezaměstnanost o šest desetin procenta. Míra nezaměstnanosti stoupla v prosinci o dvě desetiny také v Plzni, kde její hodnota činí 4,3 procenta.

Na severním Plzeňsku stoupla nezaměstnanost o čtyři desetiny na 4,3 procenta. Plzeňský kraj měl v prosinci o čtyři desetiny vyšší míru nezaměstnanosti než město Praha, která vede žebříček s nejnižším podílem lidí bez práce, kterých je 4,2 procenta. Královéhradecký kraj měl rovných pět procent nezaměstnaných a je na třetím místě. Naopak nejvyšší nezaměstnanost 8,9 procenta v rámci republiky je tradičně v Ústeckém kraji, Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 6,2 procenta.

K poslednímu prosinci nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 8458 volných pracovních míst, což je o 478 více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 2,2 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 694 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2292 a na jedno místo tak připadalo 0,4 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme obdrželi od společnosti KARLA spol. s r.o. z Bruntálu, která ukončuje výrobu v divizi Machinery sídlící v Tachově. Z tohoto důvodu firma ke konci ledna propouští 43 svých zaměstnanců,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.