Chirurgickou pohotost pro obyvatele severního Tachovska bude zajišťovat Nemocnice Mariánské Lázně, Plzeňský kraj na službu přispěje částkou 1,2 milionu korun

Chirurgickou pohotost pro obyvatele severního Tachovska bude zajišťovat Nemocnice Mariánské Lázně, Plzeňský kraj na službu přispěje částkou 1,2 milionu korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel VlachPavel Vlach

Zoolog, středoškolský a vysokoškolský učitel

Více

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Zdeněk HonzZdeněk Honz

Radní PK pro oblast sociální věci

Více

Chirurgickou pohotost pro obyvatele severního Tachovska bude zajišťovat Nemocnice Mariánské Lázně, Plzeňský kraj na službu přispěje částkou 1,2 milionu korun

Karlovy Vary, Plzeň, 08.01.2016, aktualizováno 15:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Dobrou zprávou pro obyvatele Tachovska jsou výsledky pátečního jednání, které vedla krajská radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD) s náměstkem hejtmana Karlovarského kraje Jakubem Pánikem (ČSSD). Dohodli se na tom, že by od 1. března chtěli spustit chirurgickou i všeobecnou pohotovostní službu v mariánskolázeňské nemocnici, kam dojíždějí i lidé ze severního Tachovska. Až doposud chirurgická pohotovost v této části regionu chyběla a pacienti museli se svými problémy jezdit do vzdálených nemocnic do Stodu, Domažlic nebo do Plzně. Na provoz služby by každý z krajů přispíval nemocnici částkou ve výši 1,2 milionu korun na rok. O tomto návrhu budou v průběhu února rozhodovat rady i zastupitelstva obou krajů.

„Pohotovostní služba v oblasti Mariánskolázeňska chybí našim občanům dlouhodobě téměř osm let. Jsem proto rád, že jsme našli s Plzeňským krajem shodu v tom, aby se to portfolio služeb rozšířilo i pro občany Tachovska, které navazuje na poskytování péče a služeb v oblasti Mariánskolázeňska. Služba bude v Nemocnici Mariánské Lázně, jednali jsme s majiteli nemocnice a našli shodu v tom, jakým způsobem to budeme řešit,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik. Podle jeho slov je velmi pravděpodobné, že od 1. března začne pohotovost v mariánskolázeňské nemocnici fungovat.

Lékařská pohotovostní služba bude mít provozní dobu každý den od 7.00 do 21.00 a o víkendech od 9.00 do 19.00 hodin. „V současné době je kalkulace na provoz všeobecné pohotovosti 1,2 milionu korun ročně. S provozovatelem po půl roce vyhodnotíme průběh celé služby, její náklady i to, jakým způsobem se ji daří provozovat,“ řekl Pánik.

Plzeňský kraj by pak měl na provoz chirurgické pohotovosti v Nemocnici Mariánské Lázně přispět ročně také částkou 1,2 milionu korun. „Abychom zlepšili lékařskou péči v Mariánských Lázních a na severu Tachovska, dohodli jsme se na tom, že Karlovarský kraj poskytne příspěvek na lékařskou pohotovost všeobecnou, Plzeňský kraj pak zajistí ze svých prostředků chirurgickou pohotovost. Loni se náš kraj neúspěšně snažil prostřednictvím velkorysé veřejné zakázky v hodnotě 5,2 milionu korun zajistit provoz chirurgické pohotovosti a ani tato částka neoslovila žádného poskytovatele služby v oblasti Tachovska,“ konstatovala radní Milena Stárková. Pro Plzeňský kraj tedy představuje dohoda o zajištění chirurgické pohotovosti v Nemocnici Mariánské Lázně úsporu nemalých finančních prostředků. Podle radní Stárkové představují obyvatelé Tachovska třetinu pacientů obsloužených v této nemocnici.

I když na Tachovsku chybí chirurgická ambulance, region má nadstandardní pokrytí záchrannou službou. Výjezdová místa jsou v Tachově, Stříbře, Plané, Konstantinových Lázních a nové bude od ledna v Boru. Na Tachovsku v současné době poskytuje všeobecnou pohotovost poliklinika v Tachově, v Boru u Tachova a ve Stříbře. Nepřetržitá dětská pohotovost je v Plané. Lůžkové zařízení je dostupné do 60 minut a chirurgické ambulance přes den do 45 minut, jak nařizuje zákon.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.