V Tachově záhajil činnost mobilní hospic, na jeho provoz přispívá Plzeňský kraj, město i různí dárci

V Tachově záhajil činnost mobilní hospic, na jeho provoz přispívá Plzeňský kraj, město i různí dárci | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michal ChalupnýMichal Chalupný

Starosta MO Plzeň 4

Více

Petr NáhlíkPetr Náhlík

Náměstek primátora (pro oblast dopravy a životního prostředí)

Více

Marek ŽeníšekMarek Ženíšek

Poslanec PČR, místopředseda TOP 09, vysokoškolský pedagog, politolog

Více

V Tachově záhajil činnost mobilní hospic, na jeho provoz přispívá Plzeňský kraj, město i různí dárci

Tachov, 07.01.2016, aktualizováno 09:55 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Mobilní hospic zahájil svoji činnost v Tachově a jedná se o první takové terénní zařízení v Plzeňském kraji. Nepřetržitou službu pro nevyléčitelné a těžce nemocné poskytuje Hospic sv. Jiří z Chebu. Jeho pracovníci dojíždějí za svými klienty do jejich domovů. Ti mohou až do poslední chvíle zůstat v domácím prostředí, přesto mají k dospozici veškerou potřebnou péči. Na provozu se podílí Plzeňský kraj, který podle slov krajské radní pro zdravotnictví Mileny Stárkové (ČSSD) uvolnil na letošní rok 150 tisíc korun. Vedle toho už získal hospic další provozní náklady na celý rok od města i od různých dárců. Až doposud v regionu fungoval jen Hospic svatého Lazara v Plzni.

„Jedná se o úplně novou službu, kterou po roce vyhodnotíme. Za paliativní péči budou lidé na sklonku života platit 150 korun za den. To je únosné a je to pro ně velká pomoc,“ informovala radní Milena Stárková. Podobné zařízení by podle jejích slov mělo být v každém okrese. Jde o pomoc rodině, do níž bude docházet ten, kdo bude potřeba, tedy zdravotní sestra, ošetřovatel, psychosociální pracovník a lékař. Nebudou stálými zaměstnanci, ale budou nasmlouváváni podle potřeb klientů. Město Tachov poskytlo na novou službu prostory na náměstí Republiky. Služba bude fungovat 24 hodin denně sedm dní v týdnů.

Kraj tato zařízení podle Stárkové velmi vítá a bude je finančně podporovat i v následujících letech. Pokud by tachovský hospic, neměl peníze na provoz, je ještě kraj připraven pomoci. „Společnost konečně přichází na to, že je lepší, aby odcházející lidé zůstávali v domácím prostředí rodinného kruhu, kde se cítí lépe. Mobilní hospice jsou pro celý systém péče levnější než kamenná zařízení,“ dodala Stárková.

Dalších 150 tisíc korun získá od Plzeňského kraje druhý hospic, který začne brzy fungovat v Plzni. Sociální zařízení Náruč - domácí hospicová péče Plzeň bude provozovat a zaštiťovat Církev československá husitská. Dosah hospice má být 30 kilometrů od Plzně. V Plzni funguje už několik let Hospic svatého lazara s 28 lůžky. Plzeňský kraj otevře ve druhé polovině roku osm hospicových lůžek v areálu své Klatovské nemocnice v budově bývalého plicního oddělení.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.