Senátoři Rippelová a Sefzig budou na podzim obhajovat svá křesla

Senátoři Rippelová a Sefzig budou na podzim obhajovat svá křesla | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marie ŠamanováMarie Šamanová

Koordinátorka sociálních služeb

Více

Jiří KorešJiří Koreš

Ovčák a manažer neziskové organizace

Více

Martin ŠvejdaMartin Švejda

Moderátor

Více

Senátoři Rippelová a Sefzig budou na podzim obhajovat svá křesla

Plzeňský kraj, 08.08.2012, aktualizováno 09.08.2012 09:37 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Oblast Domažlicka a Klatovska už šest let v Senátu zastupuje Jiřina Rippelová, Luděk Sefzig zase okres Rokycany. Oba chtějí v horní komoře Parlamentu působit i nadále. Proti nim ale bude stát dalších 11 kandidátů, kteří se do voleb zaregistrovali do úterních 16 hodin.

Senátorka Jiřina Rippelová, která zastupovala v Senátu ČSSD, už za tuto stranu v obvodě Domažlice kandidovat nebude. Vystřídá jí současný poslanec Jan Látka. Bývalá starostka Sušice a současná senátorka kvůli tomu odešla z ČSSD a bude kandidovat za Stranu práv občanů – Zemanovci. Její politický přechod ale u voličů vyvolává spíše nelibost. Vyplývá to z ankety na našem serveru Regionpodlupou.cz. Na otázku „Co si myslíte o politikovi, který před volbami změní politickou stranu a kandiduje za ni?“ přes 70 procent návštěvníků zvolilo odpověď, že je vypočítavý, dalších 25 procent si myslí, že zradil své voliče a jen necelá tři procenta hlasujících je přesvědčená o tom, že to udělal ku prospěchu svých voličů.

Do senátorského křesla za volební obvod Domažlice chce usednout také Rudolf Salvetr, současný starosta Klatov, který kandiduje za ODS. Také KSČM vyslalo do boje svého kandidáta. Je jím Jan Rejfek, současný starosta Dešenic. Už podruhé se bude snažit přesvědčit voliče i současný poslanec a radní města Klatov Michal Janek (TOP09). Šestici zaregistrovaných kandidátů doplňuje za NS-LEV 21 Ivan Šterzl.

Šestileté funkční období končí i senátorovi Luďkovi Sefzigovi (ODS). Ten chce volební obvod Rokycany v Senátu zastupovat dál. Proti němu ale bude stát bývalá hejtmanka Plzeňského kraje a současná poslankyně Milada Emmerová (ČSSD). Senát láká i dalšího současného poslance Jaroslava Lobkowicze, který před šesti lety kandidoval na Domažlicku za KDU-ČSL. Letos bude hájit barvy TOP09. Komunisté vysílají do boje zastupitele Plzně Jiřího Valentu a za NS-LEV 21 kandiduje Jiří Janoušek.

O přízeň voličů se na Rokycansku bude ucházet také předseda Strany soukromníků ČR (SSČR) Rostislav Senjuk a krajský šéf SNK-ED Stanislav Rampas.

Volby do Senátu v obvodech Rokycany a Domažlice proběhnou ve stejném termínu jako volby do krajských zastupitelstev 12. - 13. října.

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.