Město Plzeň chce získat dotaci na přístavbu sociálních bytů pro seniory v Bolevci

Město Plzeň chce získat dotaci na přístavbu sociálních bytů pro seniory v Bolevci | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený2,65%
Spokojený48,67%
Zklamaný23,01%
Zdrcený13,27%
Šokovaný12,39%

Celkový počet hlasů: 113

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel ČapekPavel Čapek

internista a revmatolog

Více

Jan PoduškaJan Poduška

Zastupitel PK, starosta Blovic

Více

Robert ZelenkaRobert Zelenka

Konzultant RRA PK

Více

Město Plzeň chce získat dotaci na přístavbu sociálních bytů pro seniory v Bolevci

Plzeň, 04.01.2016, aktualizováno 10:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O dotaci z ministerstva pro místní rozvoj požádá město Plzeň na svůj projekt nazvaný Nástavba části východního traktu objektu U Jam 23 v Bolevci. Jednalo by se o podporované bydlení. Projekt počítá se vznikem 11 nových nájemních bytů o podlahové ploše maximálně 45 metrů čtverečních a jednoho společného sdíleného prostoru. Sociální nájemní byty budou určeny pro seniory. Ke stavbě je již zpracována dokumentace pro vydání společného územního rozhodnutí a stavebního povolení. Pokud město dotaci získá, projekt zrealizuje v letošním roce.

Vizualizace budovy domova pro seniory před přestavbou i po vybudování 11 nových bytů | Autor: Plzeň.euVizualizace budovy domova pro seniory před přestavbou i po vybudování 11 nových bytů | Autor: Plzeň.eu

„O byty tohoto typu je, vzhledem k neustále se zhoršující ekonomické situaci lidí v důchodovém věku a jejich rostoucímu počtu, poměrně značný zájem. Magistrátní bytový odbor eviduje v současné době 437 žádostí o tento typ bydlení a není schopen je uspokojit. Potřeba výstavby komunitního typu bydlení vychází i z právě připravované Koncepce sociálního a dostupného bydlení statutárního města Plzně,“ uvedl ekonomický náměstek Pavel Kotas (ČSSD). Výstavbou sociálních bytů město naplňuje podmínku zákona o obcích, kdy je obec povinna mimo jiné uspokojovat potřeby bydlení.

Projekt, na který hodlá Plzeň získat dotaci se týká domu s pečovatelskou službou. Ve stávajícím objektu se osobám starším 60 let nebo osobám s postižením tělesným, smyslovým případně mentálním lehčího stupně, poskytuje sociální péče formou pečovatelské služby v jejich domácnostech. V objektu jsou nyní byty pro 120 osob, nových 11 bytů by bylo pro maximálně 22 osob starších 60 let. Předběžný odhad nákladů je 25,4 milionu korun. V rámci dotace může město získat maximálně 600 tisíc korun na jeden byt. Pokud město dotaci získá, zbývající náklady budou hrazeny z rozpočtu města – Fondu pro kofinancování dotovaných projektů města Plzně. V případě, že město dotaci nezíská, projekt se nebude realizovat.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.