Město Plzeň chce získat dotaci na přístavbu sociálních bytů pro seniory v Bolevci

Město Plzeň chce získat dotaci na přístavbu sociálních bytů pro seniory v Bolevci | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Luděk SefzigLuděk Sefzig

člen Zastupitelstva města Rokycany

Více

František FrišFrantišek Friš

Starosta Postřekova

Více

Josef VozdeckýJosef Vozdecký

poslanec parlamentu ČR

Více

Město Plzeň chce získat dotaci na přístavbu sociálních bytů pro seniory v Bolevci

Plzeň, 04.01.2016, aktualizováno 10:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O dotaci z ministerstva pro místní rozvoj požádá město Plzeň na svůj projekt nazvaný Nástavba části východního traktu objektu U Jam 23 v Bolevci. Jednalo by se o podporované bydlení. Projekt počítá se vznikem 11 nových nájemních bytů o podlahové ploše maximálně 45 metrů čtverečních a jednoho společného sdíleného prostoru. Sociální nájemní byty budou určeny pro seniory. Ke stavbě je již zpracována dokumentace pro vydání společného územního rozhodnutí a stavebního povolení. Pokud město dotaci získá, projekt zrealizuje v letošním roce.

Vizualizace budovy domova pro seniory před přestavbou i po vybudování 11 nových bytů | Autor: Plzeň.euVizualizace budovy domova pro seniory před přestavbou i po vybudování 11 nových bytů | Autor: Plzeň.eu

„O byty tohoto typu je, vzhledem k neustále se zhoršující ekonomické situaci lidí v důchodovém věku a jejich rostoucímu počtu, poměrně značný zájem. Magistrátní bytový odbor eviduje v současné době 437 žádostí o tento typ bydlení a není schopen je uspokojit. Potřeba výstavby komunitního typu bydlení vychází i z právě připravované Koncepce sociálního a dostupného bydlení statutárního města Plzně,“ uvedl ekonomický náměstek Pavel Kotas (ČSSD). Výstavbou sociálních bytů město naplňuje podmínku zákona o obcích, kdy je obec povinna mimo jiné uspokojovat potřeby bydlení.

Projekt, na který hodlá Plzeň získat dotaci se týká domu s pečovatelskou službou. Ve stávajícím objektu se osobám starším 60 let nebo osobám s postižením tělesným, smyslovým případně mentálním lehčího stupně, poskytuje sociální péče formou pečovatelské služby v jejich domácnostech. V objektu jsou nyní byty pro 120 osob, nových 11 bytů by bylo pro maximálně 22 osob starších 60 let. Předběžný odhad nákladů je 25,4 milionu korun. V rámci dotace může město získat maximálně 600 tisíc korun na jeden byt. Pokud město dotaci získá, zbývající náklady budou hrazeny z rozpočtu města – Fondu pro kofinancování dotovaných projektů města Plzně. V případě, že město dotaci nezíská, projekt se nebude realizovat.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.