Mimořádné zastupitelstvo třetího plzeňského obvodu neposvětilo závěry kontrolního výboru v kauze zakázky na stavbu Škodalandu

Mimořádné zastupitelstvo třetího plzeňského obvodu neposvětilo závěry kontrolního výboru v kauze zakázky na stavbu Škodalandu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený3,13%
Spokojený59,38%
Zklamaný21,88%
Zdrcený9,38%
Šokovaný6,25%

Celkový počet hlasů: 32

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Lukáš FišerLukáš Fišer

Starosta Holoubkova

Více

Karel MaxaKarel Maxa

Radní města Horažďovice

Více

Miroslav RauchMiroslav Rauch

Starosta Hostouně

Více

Mimořádné zastupitelstvo třetího plzeňského obvodu neposvětilo závěry kontrolního výboru v kauze zakázky na stavbu Škodalandu

Plzeň, 28.12.2015, aktualizováno 20:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Přesně dvě hodiny jednání s absolutně nulovým výsledkem. Tak se dá jednoduše shrnout průběh mimořádné schůze zastupitelstva centrálního plzeňského městského obvodu, jež se sešlo 28. prosince a kterého se překvapivě zúčastnilo 31 z celkového počtu 33 zastupitelů. Zastupitelé se sešli z iniciativy bývalého starosty městského obvodu a současného předsedy kontrolního výboru Jiřího Strobacha (JSNS). Jediným bodem programu byl návrh usnesení, kterým se měly schválit závěry Kontrolního výboru ZMO Plzeň 3, jež se týkají veřejné zakázky Škodaland. Pro usnesení nakonec hlasovalo 10 zastupitelů, proti bylo 17 a dva se zdrželi.

Vše se točí kolem toho, že vedení radnice třetího městského obvodu před několika týdny podalo trestní oznámení a policie má zjistit, zda při stavbě sportovního areálu u přehrady České údolí nedošlo k trestnému činu. Kauzu odstartoval posudek, který si obvod nechal vypracovat. Z toho vyplynulo, že rozdíl mezi fakturami a odvedenou prací na Škodalandu může činit až 20 milionů korun. Trestní oznámení iniciovala místostarostka Jaroslava Maříková (OPAT) a společně je podepsali také starosta obvodu Radislav Neubauer (ČSSD) i místostarostové Radoslav Škarda (TOP09) a David Procházka (ANO). Posudek pak projednával i kontrolní výbor zastupitelstva.

Smlouvu o vybudování Škodalandu podepsal v roce 2009 s firmou Robstav bývalý starosta Jiří Strobach a podle jeho slov je dodavatel stavby postupem stávajícího vedení radnice šokován, záležitost hodlá řešit soudní cestou. „Už nyní vyčíslila firma škodu plynoucí ze ztráty zakázek v souvislosti s poškozením dobrého jména na minimálně čtyři milióny,“ informoval Strobach.

Současný šéf kontrolního výboru Strobach dále říká, že kvůli chybějícím dokumentům nebylo možné stavbu komplexně posoudit. To ovšem odmítá místostarostka Maříková s tím, že úřad více podkladů k dispozici neměl. „Všichni říkají, že existují změnové listy. Já je ale nikdy neviděla, proč tady nejsou na stole? Pokud by firma Raval, která vypracovávala posudek měla k dospozici změnové listy, tak by jeho závěry byly asi jiné,\\\\\\\\\\\\\\\" uvedla Maříková. Podle jejích slov je v areálu Škodalandu řada věcí poškozených a letos v listopadu končila záruční doba. „Domluvili jsme se, že necháme zmapovat závady, aby se daly v záruce opravit a že ověříme, zda skutečný stav Škodalandu odpovídá vypracované projektové dokumentaci,“ konstatovala Maříková. Podle posudku má Škodaland propadlou in-line dráhu a v areálu navíc chybí horolezecká věž, lanové centrum či hřiště.

Někteří zastupitelé včetně Strobacha se na pondělním jednání dotazovali, proč obvod zaplatil za uvedený posudek 300 tisíc korun. „Nenazývejme to posudkem, jde o pouhé zmapování stavu určeného pro vyvolání reklamačního řízení. Autor dokumentu byl navíc zděšen, když se dozvěděl, že byl využit pro účely podnětu trestního oznámení,“ řekl zastupitel Kaše. Ten rovněž zkritizoval vedení obvodu za unáhlenost, když podalo trestní oznámení. „Nejsem schopen se s tímto krokem vedení úřadu smířit,“ dodal Kaše.

Zastupitel Ondřej Ženíšek (TOP09) připustil, že 300 tisíc korun za zmíněný posudek je sice hodně, ale kdyby se podařilo zajistit jen část škody která tam má být značná, tak by se to podle jeho slov mohlo obvodu bohatě vrátit.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Pavel 31.12.2015 16:50, Reagovat

Robstav - Kopáčkové,Strobach - Kopáčků otrok,je to jednoduché,ví to všichni !! Do tepláků s nima a je klid !!!

Petr 04.01.2016 08:44, Reagovat

Takových je v Plzni mnohem víc. Pokud by v tomto státě došlo k nějakému převratu, tak tihle by utíkali ze všech nejrychleji.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.