Zastupitelé schválili zadání Strategického plánu rozvoje města na příštích 15 let, hotový bude za dva roky

Zastupitelé schválili zadání Strategického plánu rozvoje města na příštích 15 let, hotový bude za dva roky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Alexandra NágrováAlexandra Nágrová

Zastupitelka PK, starostka obce Hvozd

Více

Jiří JuklJiří Jukl

Starosta Hartmanic

Více

Jan MudraJan Mudra

soukromý zemědělec, chovatel koní

Více

Zastupitelé schválili zadání Strategického plánu rozvoje města na příštích 15 let, hotový bude za dva roky

Plzeň, 28.12.2015, aktualizováno 13:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň chystá klíčový dokument pro svůj rozvoj, kterým je Strategický plán města Plzně. Ten stanoví dlouhodobou vizi rozvoje města, hlavní záměry, cíle, opatření a příklady aktivit na dobu zhruba 15 let. Zadání Strategického plánu města Plzně již schválili zastupitelé. Plán má reagovat na aktuální potřeby města a možnosti jeho rozpočtu. Záměrem je prostřednictvím klíčového dokumentu zkvalitnit život ve všech oblastech a navrhnout kroky k trvale udržitelnému rozvoji Plzně. Cenné informace o dlouhodobých rozvojových záměrech poskytne plán veřejnosti i podnikatelům. Hotový a schválený by měl být do prosince 2017.

„Strategické plánování představuje soubor postupných a zcela konkrétních kroků, které vedou ke zlepšení sociálně ekonomického prostředí města. My nyní máme takto stále platný Program rozvoje města Plzně, tedy základní strategický dokument města, který schválili zastupitelé v roce 2003 s výhledem na deset až 15 let. Od doby jeho zpracování se ale změnila řada faktorů, na které je nutné reagovat,“ uvedl technický náměstek Pavel Šindelář (ODS).

Změnily se nejen socioekonomické podmínky, ale zvýšily se kvalitativní požadavky na fungování důležitých městských systémů, na úroveň vnitřního prostředí města, na životní prostředí ve městě a jeho vybavenost zařízeními a službami pro obyvatele. Změnily se i priority městské správy vedoucí ke zvyšování kvality života ve městě, k podpoře prosperity města, výkonnosti podnikatelského prostředí, vzdělávání, vědy a výzkumu.

Strategický plán proto bude reagovat na potřeby města a možnosti jeho rozpočtu, vytvoří podmínky a stanoví pravidla pro účelné vynakládání veřejných prostředků, jejich provázanost a zhodnocení synergických efektů mezi jednotlivými oblastmi. Stane se důležitým nástrojem pro rozhodování jak politického vedení města a městské správy, tak pro koordinaci zájmů a aktivit dalších klíčových subjektů působících ve městě.

Při zpracování strategického plánu se použije takzvaný participativní přístup, do přípravy budou zapojeny subjekty městské správy, politické reprezentace, veřejnosti, podnikatelského sektoru, neziskového sektoru. „Analytická část strategického plánu se začíná zpracovávat nyní, potrvá do září 2016. Poté se začne zpracovávat návrhová část plánu, její projednání se uskuteční od dubna do září 2017, dokument by měl být schválen do prosince 2017,“ dodal náměstek Šindelář.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.