Divokou Americkou třídu má zklidnit větší množství kamer a přítomnost policistů

Divokou Americkou třídu má zklidnit větší množství kamer a přítomnost policistů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel DostálPavel Dostál

Jaderný inženýr, člen Republikového výboru Svobodných

Více

Michal DvořákMichal Dvořák

Člen rady města Plzně (pro oblast podpory podnikání a sportu)

Více

Vlastimil SýkoraVlastimil Sýkora

starosta města Mirošov

Více

Divokou Americkou třídu má zklidnit větší množství kamer a přítomnost policistů

Plzeň, 21.12.2015, aktualizováno 15:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na Americkou třídu, která se ve večerních hodinách stává centrem zločinu, podnikl inspekční cestu primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) se svým doprovodem. Na základě informací zjištěných během preventivní kontrolní akce má město přijmout několik opatření, která mají zvýšit bezpečnost v této části Plzně, kde je největší koncentrace barů, klubů i dalších zábavních podniků. Podobné akce se budou nárazově opakovat, potlačit krádeže, pouliční bitky i další projevy násilí na jedné z nejrušnějších ulic ve městě má pomoci také posílení kamerového systému, které se plánuje na začátku roku 2016.

Primátor Plzně Martin Zrzavecký navštívil při kontrolní akci nejvíce exponovaná místa na Americké třídě | Autor: Město PlzeňPrimátor Plzně Martin Zrzavecký navštívil při kontrolní akci nejvíce exponovaná místa na Americké třídě | Autor: Město Plzeň

„Máme vyhodnoceno, že Americká je dlouhodobě největším problémem z pohledu bezpečnosti a mladých lidí. Naším cílem je stabilizovat situaci. Nechceme už dál přihlížet tomu, že jsou tam v pátek a sobotu návštěvníci přepadáváni, místo je kolbištěm pro pěstní souboje, že tam dochází k drobným krádežím,“ vysvětlil primátor Zrzavecký, jenž má oblast bezpečnosti má ve své gesci.

Pomoci Americké ulici má i posílení kamerového systému. V Plzni je více než 100 kamer, záznamy z nich pomáhají při šetření dopravních nehod, přestupků, trestných činů. „Na Americké jsou nyní dvě kamery, jedna ve spodní části u kruhového objezdu, druhá u pomníku, jejich hlavním cílem je monitorovat dopravu. Nově v horní polovině umístíme kameru v HD kvalitě rozlišení, jejím cílem nebude sledovat dopravu, ale situaci, tedy právě činy jako jsou pouliční potyčky a další,“ dodal primátor Martin Zrzavecký.

Páteční akci předcházelo jednání s provozovateli nočních klubů v dané lokalitě, o kterém již server Regionpodlupou.cz informoval. „Sešli jsme se s podnikateli na konci listopadu. Z jedenácti jich přišlo pět, dohodli jsme kontrolu jejich podniků. Současně jsme obdrželi informace obyvatel z Resslovy ulice, kteří upozornili na hluk jednoho z klubů. Během naší kontrolní akce jsme se zaměřili zejména na tyto podniky,“ řekl Aleš Průša, vedoucí Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně.

Podle ředitele plzeňské policie Pavla Krákory byl hlavním cílem akce průzkum situace a skupin návštěvníků. „Americká se od závažné trestné činnosti posunula k pouličním bitkám, násilí vyprovokovanému skupinami cizinců,“ uvedl Krákora. Policie si podle jeho slov potřebovala mimo jiné ověřit informaci, že problémy v lokalitě dělají často rumunští občané, k dispozici proto byl policista se znalostí rumunštiny. „Chceme mezi tyto občany dostat informaci, že umíme pracovat i v oblasti menšin,“ konstatoval Pavel Krákora.

„Za zvýšení dohledu budeme rádi, potřebujeme ale i součinnost dalších složek, jako jsou Česká obchodní inspekce, hasiči a další. Klíčová je také spolupráce provozovatelů podniků, i jimi přijatá opatření jsou důležitá,“ uvedl Michal Rybáček, zástupce velitele Městské policie Plzeň. Zklidnit situaci i zlepšit pořádek o víkendu by například pomohl zákaz podniku vynášet sklo na ulici, pomohlo by zajištění dohledů u vstupů a jiné. V rámci Městské policie Plzeň nyní o víkendech slouží v lokalitě dvoučlenná hlídka a dva psovodi se psy. Kromě Americké zajišťují pořádek i v bočních ulicích.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.