Radní přiklepli sportovní areál Prokopávka do nájmu TJ Lokomotiva Plzeň, má to zabránit jeho dalšímu chátrání

Radní přiklepli sportovní areál Prokopávka do nájmu TJ Lokomotiva Plzeň, má to zabránit jeho dalšímu chátrání | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marek ŽeníšekMarek Ženíšek

Poslanec PČR, místopředseda TOP 09, vysokoškolský pedagog, politolog

Více

Rudolf ŠlehoferRudolf Šlehofer

jednatel společnosti Seaspol

Více

Pavel ČížekPavel Čížek

Starosta Spáleného Poříčí, předseda STAN, zastupitel PK

Více

Radní přiklepli sportovní areál Prokopávka do nájmu TJ Lokomotiva Plzeň, má to zabránit jeho dalšímu chátrání

Plzeň, 17.12.2015, aktualizováno 15:00 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Sportovní areál Prokopávka získá do nájmu TJ Lokomotiva Plzeň, která provozuje sportovní halu v Plzni na Slovanech. Rozhodli o tom ve čtvrtek na svém jednání radní města Plzně. Doba nájmu byla stanovena s účinností od 1. ledna 2016 do 31. prosince 2028. Město si od změny systému provozování areálu slibuje to, že sportovní komplex přestane dále chátrat.

„Město areál do svého majetku získalo koupí v roce 2010, následně byla jeho část dána do výpůjčky Sdružení sportovních klubů Bolevec za účelem využití ke sportovním a tělovýchovným aktivitám. Tato cesta se bohužel neosvědčila. S ohledem na technický stav areálu proto doporučil magistrátní odbor správy infrastruktury změnit systém provozování z výpůjčky na smlouvu o nájmu, provozování a údržbě tak, jako je tomu na ostatních sportovištích ve správě odboru,“ vysvětlil technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Sportovní kluby, které mají areál ve výpůjčce, souhlasily s ukončením smluv o výpůjčce dohodou do konce letošního roku.

Podle názoru odboru správy infrastruktury zamezí změny systému provozování sportovního areálu Prokopávka postupnému chátrání. Aby areál i do budoucna sloužil sportovcům a široké veřejnosti je nezbytně nutné zajistit jeho financování z rozpočtu města. Postupnými a plánovanými investicemi je možné areál zrekonstruovat, doplnit o vhodné sportovní plochy a vybudovat z něj atraktivní místo pro sport i relax. Město má na začátek připraveno v rámci svého rozpočtu částku 2,5 milionu korun provozních a 4,6 milionu korun investičních prostředků, které do areálu půjdou.

Ve sportovním areálu Prokopávka se nachází původní hřiště s umělým povrchem na pozemní hokej, původní škvárové fotbalové hřiště, které je dnes již z části zarostlé a nevyužívané, travnaté fotbalové hřiště s umělým osvětlením, tělocvičny, šatny a sprchy, venkovní krytá tribuna u fotbalového hřiště a objekt s restaurací i ubytovnou.

TJ Lokomotiva Plzeň má bohaté zkušenosti s provozováním sportovní haly na Slovanech. Ve spolupráci její a města Plzně se podařilo kompletně zrekonstruovat a rozšířit celý slovanský areál, který hojně navštěvují profesionálními i amatérští sportovci a široká veřejnost.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.