Radní Plzeňského kraje schválili vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2016, jsou štědřejší než letos

Radní Plzeňského kraje schválili vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2016, jsou štědřejší než letos | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Kryštof KuželkaKryštof Kuželka

Programátor

Více

Michaela MoravcováMichaela Moravcová

učitelka základní umělecké školy

Více

Tomáš TisoňTomáš Tisoň

Vstupní kontrolor

Více

Radní Plzeňského kraje schválili vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2016, jsou štědřejší než letos

Plzeň, 15.12.2015, aktualizováno 11:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní Plzeňského kraje schválili vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury pro rok 2016. Oproti letošnímu roku je ve všech programech podstatně více peněz. Nejvíce, rovných 12 milionů korun má kraj připraveno v programu na zachování a obnovu kulturních památek Plzeňského kraje. Informoval o tom radní pro oblast kultury Jaroslav Šobr (ČSSD). Navýšení peněz pro kulturu i památkovou péči pozitivně hodnotí i krajská opozice.

Vedle již zmíněného programu na zachování a obnovu kulturních památek, kde byly pro letošní rok čtyři miliony korun si výrazně polepšil i program na obnovu historického stavebního fondu v památkových rezervacích a zónách a staveb drobní architektury, kam spadají například různé křížky při cestách nebo kapličky. „Tam máme alokováno 1,2 milionu korun, letos to bylo 800 tisíc korun. Ten nárůst je tam značný,“ uvedl krajský radní Jaroslav Šobr.

Na podporu kultury v Plzeňském kraji je vyčleněna částka 2,5 milionu korun, zatímco letos to byly dva miliony. Program je účelově určen na několik tematických okruhů kulturních aktivit jako je například divadlo, hudba, tanec, výtvarné umění, kulturní dědictví, podpora tradiční lidové architektury, postupové přehlídky neprofesionálních uměleckých aktivit. Nově je zařazen do programu okrun Západočeské baroko, Land Art a Rok 2016 – rok oslav výročí Karla IV.

Na program mikrograntů Plzeňského kraje pro podporu a oživení kulturních a uměleckých aktivit pro rok 2016 vyčlenil kraj 800 tisíc korun, letos to bylo 500 tisíc korun. „Jedná se o podporu živé kultury na území Plzeňského kraje, přičemž jeho cílem zůstává podpora zejména nízkorozpočtových kulturních a uměleckých aktivit v oblastech nazvaných Oživení kulturního dění v Plzeňském kraji a Prezentace aktivit neprofesionálních kulturních a uměleckých sdružení a osob,“ dodal krajský radní pro kulturu.

Šéf krajského zastupitelského klubu ODS Vladislav Vilímec konstatoval, že vítá více peněz směřujících do památkové péče. „Stále je však na tu památkovou péči i na kulturu méně financí než v době, kdy jsme kraj vedli my,“ uvedl Vilímec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.