Strážníci plzeňské městská policie se dočkají nových zbraní i teplejšího zimního oblečení, slíbil primátor

Strážníci plzeňské městská policie se dočkají nových zbraní i teplejšího zimního oblečení, slíbil primátor | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Jakub DolejšíJakub Dolejší

podnikatel v lesnictví a zahradnictví

Více

Jan VyskočilJan Vyskočil

Ekonom

Více

Strážníci plzeňské městská policie se dočkají nových zbraní i teplejšího zimního oblečení, slíbil primátor

Plzeň, 14.12.2015, aktualizováno 05.01.2016 11:50 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Výrazné zlepšení podmínek pro práci městské police oznámil plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) v rámci nové strategie městské policie. Strážníci by se měli konečně dočkat nových, moderních a spolehlivých zbraní, teplého zimního oblečení a zlepšit by se mělo i jejich zázemí na služebnách. V některých případech budou pracovat v úplně nových prostorách. Nové výstroje, namísto současných reflexních vest, by měli získat také asistenti městské police.

Zatímco v roce 2015 měla městská policie na svůj provoz 160 milionů, pro příští rok se plánuje navýšení prostředků na 182 milionů korun. „Získali jsme finance na to, abychom mohli posílit počet strážníků MP, plánujeme v tento okamžik posílit o 15 nových osob s tím, že to budou okrskáři, kteří budou působit v menších městských obvodech. V současné době máme 260 strážníků a k nim ještě 30 asistentů městské policie,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Město připravuje mimo jiné také přesun některých služeben, které se budou postupně rekonstruovat. První z nich bude služebna strážníků na Slovanech, kteří se přesunou do budovy na Koterovské, kde sídlí registr vozidel. Výhledově se počítá také se zřízením nové služebny v Lobzích, která vznikne z výměníkové stanice. „Zároveň chceme zlepšit zázemí, kam si chodí strážníci v rámci služby odpočinout, jedná se například o šatny. Plánujeme také zlepšit místo, kam chodí lidé platit pokuty. Strážníci budou více vidět na ulici a komunikace s veřejností bude lepší,“ řekl primátor Zrzavecký, který má v gesci také oblast bezpečnosti ve městě.

Až doposud trpěli strážníci plzeňské městské policie zimou během svých pochůzek v zimním období. To by se nyní mělo změnit. „Strážníci opravdu nemají moc teplé oblečení. Budeme je proto vybavovat teplým oblečením. Tím hlavním, co ovšem chceme změnit, jsou zbraně. V tento okamžik jsme přesunuli z kanceláře primátora zhruba 500 tisíc korun. Víme ale , že potřebujeme zhruba 2,5 milionu na to, abychom vyměnili všem strážníkům zbraně. Musíme si přiznat, že zbraně, které používají, jsou staré 23 let. Takto stará zbraň může způsobit akorát problém. Jedna věc je nové zbraně a druhá věc je ochránit ty strážníky při práci se zbraněmi,“ vysvětlil primátor.

Město využívá služeb asistentů městské policie, ze kterých se časem mohou rekrutovat noví strážníci. „Fakt, že se jich nyní povedlo nabrat 30 je zázrak, protože na začátku to bylo velmi komplikované. Jsou to zpravidla absolventi střední školy zabývající se ochranou osob a majetku. Spolupracujeme s úřadem práce, který nám platí po dobu dvou let jejich mzdy. Naskýtá se otázka, jakým způsobem je vybavovat. Určitě nechceme aby nám běhali po městě jen v oranžových nebo žlutých vestách, protože to je pro smích. Bavíme se o tom, jak je vybavit, co se týká uniformy nebo ústroje, ale není to levná záležitost,“ dodal Martin Zrzavecký.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.