Akvapaparku se Plzeňané stále nedočkají, zastupitelé z TOP 09 zůstali se svým návrhem osamoceni

Akvapaparku se Plzeňané stále nedočkají, zastupitelé z TOP 09 zůstali se svým návrhem osamoceni | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Bohuslav BorovanskýBohuslav Borovanský

Zástupce ředitele KÚ Plzeňského kraje, vrcholný manažer

Více

Václav DušekVáclav Dušek

krajský místopředseda

Více

Aktualizováno: Akvapaparku se Plzeňané stále nedočkají, zastupitelé z TOP 09 zůstali se svým návrhem osamoceni

Plzeň, 10.12.2015, aktualizováno 14.12.2015 10:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zastupitelé z TOP 09 zůstali osamoceni se svým usnesením, kterým chtěli zavázat radu města, aby aby se aktivně vrátila k projektu dosud nerealizovaného akvaparku, jenž v Plzni dosud chybí. Teprve až v samotném závěru jednání čtvrtečního zastupitelstva dostal prostor předkladatel návrhu Petr Suchý (TOP 09), aby s nápadem oslovil své kolegy zastupitele a získal si jejich podporu. Zastupitelstvo však návrh TOP 09 odmítlo a Plzeňané se tak akvaparku zřejmě nikdy nedočkají.

Primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD) označil návrh TOP 09 za spíše populistický. „Akvapark je pěkná věc, nicméně máme zkušenost, že v České republice akvaparky prostě ekonomicky nefungují. Musí to být s něčím spojeno. V zahraničí je to spojeno s byznysem. To znamená, že někdo postaví obchodní centrum a v rámci toho obchodního centra i akvapark. Pak se to zaplatí. Ale samostatně akvaparky na zelené louce nefungují a nikdy fungovat nebudou,“ konstatoval primátor Zrzavecký.

„I kdyby město svolilo a někdo postavil soukromý akvapark, tak ve finále přijde a řekne, pojďte mi s tím provozně pomoc. V momentě, kdy to uděláme, tak si ničíme své městské zařízení, ať už je to bazén na Slovanech nebo na Lochotíně, kde my chceme dělat vodní atrakce typu akvapark. Pro bazén na Slovanech je studie hotová, postupně ji naplňujeme těmi dílčími projekty. Pro bazén na Lochotíně se studie připravuje. Náklady na úpravu budou kolem 70 milionů. Dnes se razí spíše trend welness a touto cestou chceme jít. Proto nespatřujeme jít cestou nového akvaparku na zelené louce,“ vysvětlil stanovisko města primátor Zrzavecký.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (14 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Petr 14.12.2015 08:30, Reagovat

Máme tu sice 5 řek, ale aquapark žádný. Holt kamarádšoft na Kotoru, který má z bazénu solidní byznys, fungovat musí. Možností aquparků z jiných zdrojů, než z městských, bylo dost, ale ěmsto to vždy zavrhlo. Raději holt budeme sponzorovat Kotoru a další, než konečně vybudovat kvalitní koupaliště. Neustále rekonstrukce jsou ve výsledku kontraproduktivní. Výstavba aquaparku pro 150 tis. město smysl má, zejména pokud kvůli neexistenci takového zařízení musí lidi jezdit mimo Plzeň. Nesmyslné informace o tom, že lidé hledají wellness, beru pouze jako pokus o vtip.

6KumP5 14.12.2015 17:07, Reagovat

Plácáte nesmysly - podle Vaší teorie by Praha měla mít aquaparků 10 - nemá ani jeden - Čestlice jsou u Průhonic. Zastupitel za topku pouze oživuje - pro developery - cca deset let starý plán (zřejmě nebožtíka) Kříže - stadion se zasouvací plochou, aquapark, nad ním sjezdovka s umělým sněhem, několik hotelů - to vše vedle dnešního Decathlonu - najděte si v Deníku vizualizaci.
Evidentně nemáte o ekonomice takovýchto vodních hrátek ponětí. Naštěstí se v tomto případě zachovali zastupitelé rozumně.

Petr 15.12.2015 15:05, Reagovat

Tak Vaše přezdívka koresponduje s Vašim názorem, tj. zcela na hlavu. Čestlice jsou součást Prahy, naučte se zeměpis. V Praze je několik koupališť, to nevíte? Např. Podolí na skvělé úrovni.Proč sem píšete utopickou vizi Kříže? Připadáte mi, že jste nějaký politik, který rád plácá nesmysly, ale hlavně, že se někdo kvákne, že? Doporučuji Vám zalézt zpět do nory pane 6KumpP5 a doplňte si znalosti týkající se cestovního ruchu, ekonomiky, stavebnictví a dopravy. Zřejmě umíte jen tlachat. Krásný den:)

hfv2Zf 15.12.2015 16:51, Reagovat

ale, ale, to jste se mi rozčertil pane Neználku - možná by bylo dobré, kdybyste si zeměpis zopakoval Vy. Čestlice NEJSOU součástí Prahy a nikdy nebyly - leží v okrese Praha východ. Také si definujte CO? to je aquapark - určitě ne Podolí, i když tamní bazény jsou dobré.

Petr 16.12.2015 11:43, Reagovat

Praha východ není Praha? A odkdy? Praha východ i Praha západ patří sice pdo Středočeský kraj, ale sídlo je v Praze a logicky spádově patří pod Prahu. To je to tak komplikované? Snažíte se opět typicky politicky mou odpověd zdiskreditovat pane 6KumP5 nebo mám napsat hfv2Zf? Aquaparkpod Prahu jako celek. Definice aquaparku např. - je vodní zábavní park. Akvapark se skládá z bazénu a přídavných zařízení, jako např. tobogán, divoká řeka, gejzíry, vodotrysky apod. V tomto ohledu může tohle splňovat i např. Podolí mimojiné. To je šok, že? Jste mimo jak ta jedle:).A pokud ho tedy nechcete přijmout, tak co Barrandovský aquapark? Další např. v Letňanech, nebo mezi Plzní a Prahou v Berouně. Zkuste se snažit více a zkuste se třeba i aspoň podepsat křestním jménem:).

2vvRdZ 17.12.2015 09:16, Reagovat

Jste fakt komik, podle Vás leží zámek Zelená Hora v Plzni. Jinak podpis 2vvRdZ má stejnou vypovídací hodnotu jak podpis Petr. Howgh

Petr 17.12.2015 12:46, Reagovat

Lepší být komik, než hlupák. A na indiána si hrajte se svými politickými pohlaváry, tady na to nikdo není zvědavý.:) S tou Zelenou horou to byla opravdu tvrdá rána:)). Zatleskejte si pane, co se bojíte se podepsat:))

moje jmeno 11.12.2015 16:52, Reagovat

TOP byl výtah k moci, který se zasekl v mezipatře. Po \"abdikaci\" hlavního Kalouskova maňáska nemá tento projekt budoucnost. Ani se nedá napsat strana, protože ten spolek nemá žádné ideové zakotvení, jak správně komentuje JELEN. Po odklonu \"starostů\" nepřelezou volební laťku.

doplněk 14.12.2015 17:08, Reagovat

Podle aktuálního průzkumu preferencí spadli na 6,5%

Jelen 11.12.2015 05:46, Reagovat

Nic proti populismu, je to základní princip demokracie a bez něj by nefungovala - ale aquapark je v podmínkách tržního hospodářství, ke kterému se ČR hlásí, věc bytostně soukromě-podnikatelská a jakákoliv angažovanost města je naprosto nepřijatelná.

Že zrovna ultrakapitalisté z TOP09 navrhli komunistický přístup k hospodářství, to už jim asi teče dost do bot.

Holub 11.12.2015 08:32, Reagovat

Nejspíš je vám to jedno, ale souhlasím s vámi.

pepe 13.12.2015 10:32, Reagovat

Tak se také podívejte, kdo tam za ně sedí.Proboha tak jim ty hlasy nedávejte a oni nebudou vymýšlet takové blbosti. Pořád se volí stejní lidé a my se vždy nestačíme divit, co zase vymyslí. Těmto Topákům nejde vůbec o lidi, ale o vlastní prospěch. To ovšem nejsou jenom oni, ale také z jiných stran.Dejme šance v nových volbách jiným seskupením.

Muf 13.12.2015 12:30, Reagovat

A komu prosím? Markovi? Jděte se podívat na Americkou a hlavou dejte případně o kandelábr, aby se vám rozsvítilo!

kCnkUU 13.12.2015 17:17, Reagovat

Mezi TOP a Markem moc rozdílu nevidím - populisté bez myšlenky. Ovšem co se Marka týče - sám by nezmohl nic, problém díry na Americký je v těch, kteří mu na jeho kecy skočili.
a) vyvolali referendum
b) hlasovali v něm pro díru

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.