Zastupitelé Plzně schválili rozpočet na rok 2016, počítá s příjmy 5,9 miliardy a s výdají 5,6 miliardy korun

Zastupitelé Plzně schválili rozpočet na rok 2016, počítá s příjmy 5,9 miliardy a s výdají 5,6 miliardy korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Stanislav AntošStanislav Antoš

vedoucí informačního centra

Více

Petr OsvaldPetr Osvald

Zastupitel města Plzně

Více

Bohuslav ŠimekBohuslav Šimek

vysokoškolský učitel, bývalý vedoucí katedry FEK ZČU

Více

Zastupitelé Plzně schválili rozpočet na rok 2016, počítá s příjmy 5,9 miliardy a s výdají 5,6 miliardy korun

Plzeň, 10.12.2015, aktualizováno 15:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Poměrně hladce schválili ve čtvrtek plzeňští zastupitelé rozpočet města Plzně na rok 2016, který je po několika létech přebytkový, počítá s příjmy 5,9 miliardy korun a výdaji ve výši 5,6 miliardy. Oproti letošnímu schválenému rozpočtu mají vzrůst příjmy o 11 procent, výdaje meziročně poklesnou o téměř deset procent. Pro předložený rozpočet hlasovalo 25 zastupitelů, proti bylo sedm zastupitelů a 11 se zdrželo hlasování.

Ještě před hlasováním vystoupili opoziční zastupitelé z TOP 09 s pozměňovacím návrhem, ve kterém požadovali, aby do rozpočtu města na rok 2016 nebyla zahrnuta dividenda z městské společnosti Plzeňská teplárenská v předpokládané výši 130 milionů korun. „Není dobré vyplácet dividendu v době, kdy nevíme, jak bude společnost hospodařit. Nevíme, jak to bude se spalovnou, zda se rozjede, stále ještě nevíme, zda nebude propad v platbách za energii za spalování biomasy. Nestahujme proto žádné peníze z Plzeňské teplárenské,“ vyzval zastupitel Petr Suchý (TOP 09) s tím, že pokud nebude podpořen zmíněný pozměňovací návrh, nebudou zastupitelé TOP 09 hlasovat pro rozpočet.

Další zastupitel Ondřej Ženíšek (TOP 09) uvedl, že město by nemělo dopředu počítat s dividendou z teplárenské společnosti. „Teprve bude-li situace pozitivní, tak tyto prostředky do rozpočtu můžeme zahrnout. Lepší je to udělat takto, než opačně,“ řekl Ženíšek. Návrh TOP 09 podpořili i zastupitelé z KSČM. „Náš klub zastupitelů chce podpořit Plzeňskou teplárenskou tím, že se nebude vyplácet dividenda a nebude zahrnuta do rozpočtu,“ uvedl Václav Štekl (KSČM).

Předkladatel rozpočtu, ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD) vysvětlil, že od vyplacení dividendy je možné ustoupit. „Naším záměrem rozhodně není nějak ohrozit teplárnu. Počkáme si na to, až budeme mít k dispozici více informací, jaká bude situace ohledně teplárny i spalovny a v polovině roku 2016 můžeme rozhodnout o dividendě z teplárny,“ řekl náměstek Kotas. Rozpočet se nakonec schvaloval v původně navržené verzi.

Mezi největší investiční akce, na něž jsou pro příští rok alokovány peníze, patří rekonstrukce tramvajové trati v ulici Karlovarská za 100 milionů korun, úprava tribuny ve Štruncových sadech za 57 milionů. Dále pak rekonstrukce Letkovské ulice za víc než 39 milionů a náhradní hřiště pro TJ Slovan za 47 milionů korun. Mezi nově zahájené akce pak například vyhrazený jízdní pruh na Karlovarské za 15 milionů. Na stavební investice dá město příští rok 1,11 miliardy korun, což je meziroční pokles o 17,6 procenta.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.