Zdravotně záchranná služba Plzeňského kraje představila na náměstí Republiky flotilu 21 nových sanitek

Zdravotně záchranná služba Plzeňského kraje představila na náměstí Republiky flotilu 21 nových sanitek | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel ČapekPavel Čapek

internista a revmatolog

Více

Martin WalterMartin Walter

Více

Michal VozobuleMichal Vozobule

zastupitel města Plzně

Více

Zdravotně záchranná služba Plzeňského kraje představila na náměstí Republiky flotilu 21 nových sanitek

Plzeň, 09.12.2015, aktualizováno 13:41 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Flotilu 21 zbrusu nových sanitek značky Mercedes se speciální nástavbou představila Zdravotně záchranná služba Plzeňského kraje na plzeňském náměstí Republiky. Jedná se o historicky největší rozšíření stávajícího vozového parku záchranné služby. Jednotlivé sanitky půjdou téměř do všech výjezdových stanovišť napříč krajem, kde je jich celkem 23. Celkové náklady na pořízení nových vozů za výrazného příspěvku evropské dotace byly 80 milionů korun. Za houkání 21 sirém nealkoholickým sektem pokřtili sanitku s nejnižší registrační značkou hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD), krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD) a ředitel záchranky Pavel Hrdlička.

Jednu novou sanitku pokřtil symbolicky hejtman Václav Šlajs | Autor: Richard BenešJednu novou sanitku pokřtil symbolicky hejtman Václav Šlajs | Autor: Richard Beneš

Dlouhý had žlutých sanitek vyrovnaných na polovině náměstí Republiky budil velkou pozornost procházejících Plzeňanů. A výjimečný okamžik popsal ve svém projevu i hejtman Šlajs. „Každý den se nestává, aby se flotila nových vozidel Zdravotnické záchranné služby objevila na tomto historickém náměstí. Pomocí dotací Evropské unie se podařilo kraji zkvalitnit vozový park naší záchranné služby, která je jedna z nejlépe hodnocených v celé České republice. Celá částka je skoro osmdesát milionů korun, přičemž Evropská unie poskytla dotaci 61 milionů, zbytek pak hradil Plzeňský kraj,“ uvedl hejtman Václav Šlajs.

Podle slov radní pro zdravotnictví Mileny Stárkové nejsou nové sanitky zdaleka jediným vylepšením, kterého se v nejbližší době dočká krajská záchranka. „V příštím roce otevřeme nové stanoviště ve Stříbře, úplně nové stanoviště zahájí svůj provoz v Boru u Tachova, to bude zřejmě od 1. února příštího roku. Také záchranáři v Sušici se dočkají nových a lepších prostor,\\\" řekla Milena Stárková.

Ředitel záchranné služby Pavel Hrdlička zmínil, že v současné době má záchranka v regionu 40 ostrých výjezdových skupin. Nyní bude každá druhá sanitka jezdící v kraji nový mercedes. „Nové sanitky nahradí v rámci ostrých výjezdových skupin 21 vozů, stejný počet starších a tedy vyřazených vozů bude sloužit jako záloha. Jedná se o vozidla, která nemají najeto tolik kilometrů. Chtěl bych zdůraznit, že máme vozy, které najely 450 tisíc kilometrů. Starší vozy nabídneme standardním způsobem k prodeji,“ konstatoval ředitel záchranky Pavel Hrdlička.

Velkým přínosem nových sanitek je úprava, která umožní záchranáři postarat se uvnitř vozu o pacienta, protože je díky posuvnému lůžku přístupný ze všech stran. „Sanitní vozy mají vyšší světlou výšku, průchodnost terénem je naprosto obdivuhodná, dostaneme se s ním úplně všude. Jedná se o čtyřkolky, maximální rychlost je 150 km/h. Pro záchranáře je další velké plus, že ze svého sedadla se stačí pootočit doprava a veškeré potřebné vybavení má na dosah ruky. Ergonomie vozidel odpovídá těm nejnovějším trendům,“ popsal vybavení i vlastnosti nových vozů Martin Brejcha, řidič záchranné služby z Plzně.

Ročně má záchranná služba v Plzeňském kraji 57 tisíc výjezdů.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.