Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji se v listopadu nezměnila, bez práce je v regionu 4,3 procenta obyvatel

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji se v listopadu nezměnila, bez práce je v regionu 4,3 procenta obyvatel | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav BauerJaroslav Bauer

1. náměstek hejtmana PK pro oblast dopravy, zastupitel PK

Více

Zdeňka HornofováZdeňka Hornofová

Asistentka poslance EP

Více

Miroslav BurdaMiroslav Burda

Strojvedoucí

Více

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji se v listopadu nezměnila, bez práce je v regionu 4,3 procenta obyvatel

Plzeň, 08.12.2015, aktualizováno 10:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na stejné úrovni jako v říjnu byla i na konci listopadu míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji, bez práce bylo celkem 4,3 procenta obyvatel. K poslednímu listopadovému dni bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 17 272 uchazečů o zaměstnání, což je o 123 více, než na konci října. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 16 239 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v úterý server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během listopadu 2015 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2633 uchazečů o zaměstnání, což je o 299 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2510 uchazečů, tedy o 395 méně než v říjnu. Do nového zaměstnání v listopadu nastoupilo 1618 osob, což je o 219 méně než v říjnu. Bez umístění jsme vyřadili 892 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu listopadu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 9446 žen, což představuje přesně 54,7 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2958 osob se zdravotním postižením, tedy 17,1 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v listopadu celkem 4412 uchazečů o zaměstnání, tedy 25,5 procenta všech nezaměstnaných.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši pouhých 3,6 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde klesla o jednu desetinu procenta. Na stejné hodnotě 3,9 procenta zůstala v listopadu nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 5,5 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci zvýšily o jednu desetinu procenta,\\\" řekl Moravec. I tak stále zůstává okres Tachov pod celorepublikovým průměrem, který je 5,9 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 4,8 procenta a od minulého měsíce stoupla o dvě desetiny procenta. Na Klatovsku je 4,3 procenta lidí bez práce a zde stoupla nezaměstnanost o tři desetiny procenta. Míra nezaměstnanosti klesla v listopadu o dvě desetiny také v Plzni, kde její hodnota činí 4,1 procenta.

Na severním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o jednu desetinu na 3,9 procenta. Plzeňský kraj měl v listopadu o jednu desetinu více obyvatel bez práce než město Praha, která vede žebříček s nejnižší mírou nezaměstnanosti 4,2 procenta. Jihočeský kraj má 4,5 procenta nezaměstnaných a klesl na třetí místo. Naopak nejvyšší nezaměstnanost 8,8 procenta v rámci republiky je tradičně v Ústeckém kraji, Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,9 procenta.

K poslednímu listopadu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 7980 volných pracovních míst, což je o 107 méně než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 2,2 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 646 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 2247 a na jedno místo tak připadalo 0,4 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.