Europoslanec Jiří Pospíšil kritizoval prezentaci budoucího lídra ČSSD pro krajské volby v měsíčníku Plzeňského kraje a ve Dvoraně slávy

Europoslanec Jiří Pospíšil kritizoval prezentaci budoucího lídra ČSSD pro krajské volby v měsíčníku Plzeňského kraje a ve Dvoraně slávy | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,51%
Spokojený48,87%
Zklamaný20,30%
Zdrcený12,03%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 133

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří PapežJiří Papež

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje

Více

Petr MottlPetr Mottl

Starosta Sušice

Více

Marek SýkoraMarek Sýkora

Zastupitel PK, radní města Dobřany

Více

Europoslanec Jiří Pospíšil kritizoval prezentaci budoucího lídra ČSSD pro krajské volby v měsíčníku Plzeňského kraje a ve Dvoraně slávy

Plzeň, 07.12.2015, aktualizováno 13:10 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Dohru mělo na jednání krajského zastupitelstva Plzeňského kraje nedávné uvedení trojice osobností z regionu do Dvorany slávy Plzeňského kraje. Bezprostředně poté se v krajském periodiku Plzeňský kraj objevil rozhovor s manažerem a podnikatelem Josefem Bernardem, který byl jedním ze zmíněné trojice. Tento fakt zkritizoval europoslanec a zastupitel Jiří Pospíšil. Podle jeho slov je vůči jiným politickým stranám neseriózní, aby se pravděpodobný lídr ČSSD pro krajské volby Josef Bernard tímto způsobem prezentoval v uvedeném měsíčníku.

„Nepřipadá vám v rozporu s politickou kulturou, když se váš lídr na krajské volby stal letos členem Dvorany slávy a pak je za peníze daňových poplatníků prezentován v krajském periodiku? Jsem přesvědčen o tom, že by pak měli mít všichni lídři kandidujících politických stran zajištěnou takovou prezentaci v krajském časopisu. Takto načasované ocenění pro pana Bernarda mi nepřipadá mi to seriozní a narušuje rovnost politických stran,“ uvedl europoslanec Jiří Pospíšil (BEZPP).

Hejtman Václav Šlajs (ČSSD) konstatoval, že Dvorana slávy je velmi potřebná akce, která se pečlivě a s velkým předstihem připravuje společně s radními i úředníky kraje. „Zvažujeme, koho tam uvedeme, má to být člověk, bezúhonný, pevných morálních zásad, který se výrazně zapsal do dění kraje. Letos byli tři adepti, pan Bernard je historicky spjat se Škodou, kde to od dělníka dotáhl až na generálního ředitele. To že byl Bernard uveden v listopadovém měsíčníku Plzeňského kraje není nic neočekávaného, v dalším čísle bude druhý oceněný, lékař Boris Kreuzberg. Pan Bernard zatím za ČSSD nekandiduje, nedošlo tedy k žádnému pochybení,“ vysvětlil hejtman Šlajs.

Vedle Josefa Bernarda a Borise Kreuzbergra byl letos do Dvorany slávy Plzeňského kraje uveden také fotbalista Pavel Horváth.  

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (12 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Kobza Milan 08.12.2015 12:26, Reagovat

Klasicky breceni do medii! Pardon, ale Bernard je mi tisickrat sympatictejsi, stoji za nim prace a ciny a nehraje tyhle spinavy pomluvy na konkurenty.

mojejmeno 08.12.2015 08:28, Reagovat

On asi začíná být Jiříček Pospíšilů nervózní - od ODS, která se zvedá přeběhl do topky, která jde ke dnu. Poté co skončil Kalouskův maňásek top neví, která bije. Jedna místopředsedkyně podepisuje Konvičkovy pamflety, druhá brojí proti ČSSD, další členové vedení chtějí se soc-dem spolupracovat - prostě kočkopes korytářský.

:) 08.12.2015 10:11, Reagovat

Spíše je mu to úplně jedno. Ten už je za vodou:)

:) 07.12.2015 18:32, Reagovat

to ovšem neznamená, že by neměl pravdu,že…? :)

XX 07.12.2015 21:46, Reagovat

Otázka zní: Zaslouží si tři jmenovaní ocenění, nebo ne? Já myslím, že ano. V příštím čísle bude mít prostor lékař Kreuzberg, jak uvedl pan hejtman. Předpokládám, že v lednovém čísle to bude Pavel Horváth. Posuzujme konečně lidi podle zásluh. Zatím JB na žádné kandidátní listině není. V diskusi také zaznělo, že údajně zástupci politických stran chodí za MUDr. Kreuzbergem a lákají ho na kandidátku do krajských voleb. Není to úsměvné? Co říkáte?

XX 07.12.2015 13:18, Reagovat

Tak to si tentokrát pan Pospíšil moc nepomohl. Na stranu Josefa Bernarda se postavili i zastupitelé za ODS, nezávislí a pod.

pepe 07.12.2015 22:08, Reagovat

Souhlas, byl jsem tam a dokonce proti Pospíšilovi ostře vystoupila i zastupitelka Rubáková, která se postavila na stranu JB. Její vystoupení bylo hezké a zároveň velice tvrdé, ale trefné.

Alois Ulmann 08.12.2015 12:29, Reagovat

Přesně tak a víte proč? Protože pan Bernard je muž činu a každý kdo ho poznal ví, že mu jde v první řadě o to něco změnit k lepšímu. Navíc je přístupný diskuzi o čemkoliv s kýmkoliv, proto je oblíben i u politiků z jiných partají.

pepe 08.12.2015 18:18, Reagovat

Souhlasím s Vámi,pan Pospíšil si zvykl, že se před nim každý třese a podlézá mu. Nechápu proč mu lidé dávají hlasy, když pro nikoho nic neudělál. Dělá jenom sám pro sebe a dělá toho slušného na veřejnosti.

:) 09.12.2015 13:57, Reagovat

Motivace lidí, jako jsou oba zde diskutovaní pánové, je v podstatě totožná. Pospíšil nebo Bernard,je to úplně jedno. A zmiňovat dělnický původ jedno z nich je dnes nonsens. Diskuse je vedena o propagaci možných kandidátů v listech,které jsou financovány z veřejných zdrojů a o rovnosti přístupu ostatních kandidátů k této formě sebepresentace.

XX 09.12.2015 16:22, Reagovat

Tady přece nejde o \"dělnický původ.\" To, že se JB vypracoval z obyčejného horizontkáře na generálního ředitele, o něčem svědčí. A srovnávat oba pány? Každý je \"úplně z jiného těsta.\"
Pan Bernard má i jiné velké zásluhy (např. Techmánie), Plzeňáci o tom ví své. Proto byl uveden do Dvorany slávy. Prostě: \"Komu čest, tomu čest\".

pepe 10.12.2015 15:41, Reagovat

Souhlas,kdyby tam místo hejtmana byl Pospíšil, tak bychom se nestačili všichni divit, kdo by byl oceňovaný.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.