Zaměstnanci města Plzně chystají i letos obří charitativní sbírku pro lidi z azylových domů a oběti domácího násilí

Zaměstnanci města Plzně chystají i letos obří charitativní sbírku pro lidi z azylových domů a oběti domácího násilí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,51%
Spokojený48,87%
Zklamaný20,30%
Zdrcený12,03%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 133

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ladislav VágnerLadislav Vágner

ředitel Příkosické zemědělské a.s.

Více

Robert VaněčekRobert Vaněček

Živnostník

Více

Jaroslav PerlíkJaroslav Perlík

Starosta města Hrádek u Rokycan

Více

Zaměstnanci města Plzně chystají i letos obří charitativní sbírku pro lidi z azylových domů a oběti domácího násilí

Plzeň, 03.12.2015, aktualizováno 13:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vlastní charitativní sbírku, zacílenou na oběti domácího násilí, matky samoživitelky s více dětmi, matky s dětmi v azylových domech i vícečetné rodiny žijící na hranici chudoby připravil i letos plzeňský magistrát. Zaměstnanci města Plzně mohou od pondělí 7. prosince do pátku 11. prosince nakoupit trvanlivé potraviny, drogerii i drobné hračky a další položky, a ty odevzdat v celkem čtyřech budovách úřadu či přímo na skladovém místě v Kopeckého sadech 11.

„Jde o třetí ročník akce, která nabízí stovkám zaměstnanců města, čtyř největších městských obvodů, ale třeba i městské policie možnost zapojit se a přispět byť jen nepatrnou drobností. Objem nakoupených položek se postupně navyšuje, loni sbírka vynesla 1,5 tuny potravin a drogistického zboží. Například jen městská policie mezi sebou vybrala částku 18 500 korun a za ně nakoupila věci potřebným,“ řekl primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD).

Na seznamu položek, které mohou zájemci nakoupit jsou například čaj, těstoviny, rýže, přesnídávky, trvanlivé mléko, konzervy, paštiky, marmelády, sušenky a čokoláda. „Z oblasti drogerie pak obdarovaní ocení především vlhčené ubrousky pro děti, pleny, prostředky pro osobní hygienu i prací prášek a prostředky na mytí nádobí,“ uvedla náměstkyně primátora pro sociální oblast Eva Herinková (ČSSD).

„Společnými silami chceme tímto projektem pomoci lidem, kteří nemají období Vánoc spojené s pocity jistoty, nadbytku, těm, jejichž osudy jsou poznamenané nějakou složitou životní situací a pro něž je každý den bojem o přežití. Rádi bychom podali pomocnou ruku zvláště těm nejmenším, kteří pro svůj věk nemají šanci věci nikterak změnit,“ přiblížila Alena Hynková, vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně, který akci nazvanou Nebuďme lhostejní inicioval.

Zapojení do sbírky je dobrovolné a anonymní. Dárci mohou nakoupit některé z položek ze seznamu, který připravil odbor sociálních služeb, mohou to být ale i hračky a další věci. Sběrná místa vzniknou v budově radnice na náměstí Republiky 1, dále v budově Škroupova 5 v objektu úřadu v Kopeckého sadech 11 a v budově Koterovská 162.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.