Filmový festival Finále Plzeň změnil organizátora i logo ledňáčka a má namířeno vzhůru

Filmový festival Finále Plzeň změnil organizátora i logo ledňáčka a má namířeno vzhůru | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,51%
Spokojený48,87%
Zklamaný20,30%
Zdrcený12,03%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 133

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jana VadlejchováJana Vadlejchová

studentka, obchodní zástupkyně

Více

František KopeckýFrantišek Kopecký

starosta obce Luženičky

Více

Karel JakubecKarel Jakubec

Živnostník

Více

Filmový festival Finále Plzeň změnil organizátora i logo ledňáčka a má namířeno vzhůru

Plzeň, 02.12.2015, aktualizováno 18:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Prestiž filmového festivalu Finále Plzeň hodlá přehlídce navrátit její nový organizátor, společnost Film Servis Plzeň. V duchu velkých změn se prý ponese 29. ročník, který se bude konat v dubnu příštího roku. Cílem organizátora je navrátit festivalu punc atraktivní a lákavé akce, kterým se pyšnil po svém obnovení v 90. letech minulého století. Nabídka snímků má více sázet na kvalitu než kvantitu a nově by festival měl ve větší míře oslovit mladé publikum.

Společnost Film Servis Plzeň bude festival pořádat příští čtyři roky. Jednatelkou a majitelkou je dosavadní výkonná ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová. „Chceme navázat na to nejlepší, co festival Finále Plzeň dosud nabízel, ale zároveň bychom rádi odstartovali novou éru této akce. Prakticky to znamená, že v programu bude ponechána stěžejní dramaturgie, tedy rozdělení do tří soutěžních sekcí, avšak celková koncepce programu bude zpřehledněna. Velký důraz bude kladen na zvýšení prestiže, v rámci čehož by tato akce měla získat patřičnou váhu mezi filmovými profesionály i laickou veřejností,“ říká Eva Veruňková Košařová.

Se změnou organizátora souvisí i vytvoření úplně nového loga. To i nadále symbolizuje ledňáčka, který je pro festival typický, neboť i jeho hlavní cenou je Zlatý ledňáček, avšak doznal značné proměny. „Chtěli jsme našemu ledňáčkovi najít nový příběh, který bude současnou dramaturgii a směřování festivalu více vystihovat. Zvířecí ledňáček je přirovnáván k létajícímu drahokamu, který loví v křišťálově čistých vodách. I my symbolicky chceme lovit v nejlepších vodách filmové produkce, což představují soutěžní snímky, ze kterých vybírá nezávislá mezinárodní porota,“ přibližuje příběh ledňáčka ředitelka festivalu.

Nové logo Finále Plzeň je navrženo tak, aby symbolizovalo nejen ledňáčka v jeho typických barvách, ale aby také připomínalo zmíněný drahokam. Zajímavostí pak je, že při pootočení loga o 90 stupňů doleva znázorňuje katedrálu sv. Bartoloměje – typickou dominantu města Plzně, které je od počátku místem konání Finále Plzeň.

Finále Plzeň bude i nadále bilanční soutěžní přehlídkou českých a slovenských celovečerních hraných a animovaných filmů, dokumentů a televizních projektů. Mimo soutěžní sekce uvede festival kompletní zbylou českou tvorbu na poli hraného a animovaného filmu, výběr českých dokumentů za poslední rok a výběr z nových slovenských a evropských filmů. Změní se však některé podmínky soutěže.

„Největší změnou u soutěžních sekcí bude jejich časové ohraničení. Dosud se do soutěže mohly hlásit snímky, které měly premiéru od jednoho do dalšího Finále, tedy od dubna do dubna. Po zralé úvaze jsme se rozhodli vytyčit časový úsek pro premiéru snímku na uplynulý kalendářní rok,“ upřesňuje Veruňková Košařová. Sníží se také počet promítaných snímků s důrazem na jejich kvalitu. O snímky vzniklé od ledna do dubna, které se budou moci do soutěže přihlásit až v následujícím roce, však festivaloví diváci nepřijdou. Budou uvedeny ve zvláštní sekci. I v nadcházejícím ročníku usiluje vedení festivalu o projekce premiér či předpremiér nových českých snímků. Nebudou chybět besedy, výstavy, představení kvalitních evropských snímků

Ve filmový palác a hlavní centrum Finále Plzeň se v dubnu 2016 opět promění Měšťanská beseda. Novinkou nadcházejícího ročníku je využití prostor DEPO2015. Soutěž dokumentárních filmů a část doprovodného programu se bude konat právě tam. V současné době se jedná ještě o jednom místě, kde má nově vzniknout festivalové kino. Je běžně nepřístupné a promítalo by se v něm pouze v době Finále Plzeň.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.