Plzeň zrekonstruovala čtyřpodlažní pavilon 28. základní školy za 12,8 milionu korun, jedná se o největší investici v oblasti školství

Plzeň zrekonstruovala čtyřpodlažní pavilon 28. základní školy za 12,8 milionu korun, jedná se o největší investici v oblasti školství | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří UhlíkJiří Uhlík

Místostarosta MO Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Eva HerinkováEva Herinková

Náměstkyně primátora (pro oblast školství a sociálních věcí)

Více

Plzeň zrekonstruovala čtyřpodlažní pavilon 28. základní školy za 12,8 milionu korun, jedná se o největší investici v oblasti školství

Plzeň, 01.12.2015, aktualizováno 14:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň dokončilo letošní největší investiční akci v oblasti školství, za 12,8 milionu korun se revitalizoval čtyřpodlažní pavilon mimoškolní výchovy 28. základní školy v Rodinné ulici v Lobzích. Rozsáhlá rekonstrukce, nutná kvůli výskytu plísní, netěsnícím oknům a nevyhovujícímu obvodovému plášti začala 1. června. Díky ní má nyní více než 500 dětí k dispozici nezávadné a téměř nové prostředí, objekt využívají jako družinu, školní jídelnu s varnou a knihovnu.

„Město Plzeň se snaží každoročně investovat do svých základních škol, jde zejména o výměny oken, zateplování, modernizace šaten, úpravy toalet. Letos se práce za zhruba 40 milionů korun týkaly přibližně 20 zařízení, a právě kvůli nutnosti oprav u 28. základní školy byly výrazně vyšší než v minulosti,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle náměstkyně primátora pro oblast školství Evy Herinkové (ČSSD) pavilon rekonstrukci potřeboval. „Panely použité na jeho stavbu před 43 lety a dřevěná okna byla již za hranicí životnosti, přestávala plnit svoji tepelnou funkci, docházelo tam i k tvorbě plísní, jejichž rozsah se každým rokem výrazně zvětšoval. V panelech byl navíc obsažen zdraví škodlivý azbest,“ vysvětlila náměstkyně. Stavba tak zahrnovala celkové zateplení objektu a s tím spojená technická opatření.

„Město se snaží maximální množství úprav stihnout o prázdninách, ale v tomto případě to nebylo možné. Revitalizace pavilonu trvala šest měsíců. Příznivé bylo to, že se nám ji povedlo vysoutěžit levněji, zatímco původně jsme počítali s částkou 19,6 milionu korun, výsledná je přibližně o třetinu nižší,“ uvedl Pavel Grisník, vedoucí magistrátního odboru investic. Vysoutěženou cenu se navíc podařilo udržet, nedošlo k žádnému navýšení. Odbor realizuje pro školy všechny projekty s cenou nad 500 tisíc korun, ostatní si zajišťují samy školy.

Kromě revitalizace pavilonu u 28. základní školy v Lobzích patřily letos k největším městským investičním akcím v oblasti školství modernizace 50. mateřské školy v ulici Družby za sedm milionů korun, dále rekonstrukce vzduchotechniky v bazénu u 33. základní školy ve Skvrňanech za 5,1 milionu korun, projekt úpravy šaten a vestavby nákladního výtahu v Základní a mateřské škole Božkov za necelé dva miliony korun a další.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.