Plzeň zrekonstruovala čtyřpodlažní pavilon 28. základní školy za 12,8 milionu korun, jedná se o největší investici v oblasti školství

Plzeň zrekonstruovala čtyřpodlažní pavilon 28. základní školy za 12,8 milionu korun, jedná se o největší investici v oblasti školství | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Libor ŽďánskýLibor Žďánský

OSVČ v potravinářství, člen sociální komise při MěZ Dobřany

Více

Jan DudaJan Duda

ekonom, aktivní sportovec

Více

Josef JanůJosef Janů

jednatel ve společnosti radamayer

Více

Plzeň zrekonstruovala čtyřpodlažní pavilon 28. základní školy za 12,8 milionu korun, jedná se o největší investici v oblasti školství

Plzeň, 01.12.2015, aktualizováno 14:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň dokončilo letošní největší investiční akci v oblasti školství, za 12,8 milionu korun se revitalizoval čtyřpodlažní pavilon mimoškolní výchovy 28. základní školy v Rodinné ulici v Lobzích. Rozsáhlá rekonstrukce, nutná kvůli výskytu plísní, netěsnícím oknům a nevyhovujícímu obvodovému plášti začala 1. června. Díky ní má nyní více než 500 dětí k dispozici nezávadné a téměř nové prostředí, objekt využívají jako družinu, školní jídelnu s varnou a knihovnu.

„Město Plzeň se snaží každoročně investovat do svých základních škol, jde zejména o výměny oken, zateplování, modernizace šaten, úpravy toalet. Letos se práce za zhruba 40 milionů korun týkaly přibližně 20 zařízení, a právě kvůli nutnosti oprav u 28. základní školy byly výrazně vyšší než v minulosti,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle náměstkyně primátora pro oblast školství Evy Herinkové (ČSSD) pavilon rekonstrukci potřeboval. „Panely použité na jeho stavbu před 43 lety a dřevěná okna byla již za hranicí životnosti, přestávala plnit svoji tepelnou funkci, docházelo tam i k tvorbě plísní, jejichž rozsah se každým rokem výrazně zvětšoval. V panelech byl navíc obsažen zdraví škodlivý azbest,“ vysvětlila náměstkyně. Stavba tak zahrnovala celkové zateplení objektu a s tím spojená technická opatření.

„Město se snaží maximální množství úprav stihnout o prázdninách, ale v tomto případě to nebylo možné. Revitalizace pavilonu trvala šest měsíců. Příznivé bylo to, že se nám ji povedlo vysoutěžit levněji, zatímco původně jsme počítali s částkou 19,6 milionu korun, výsledná je přibližně o třetinu nižší,“ uvedl Pavel Grisník, vedoucí magistrátního odboru investic. Vysoutěženou cenu se navíc podařilo udržet, nedošlo k žádnému navýšení. Odbor realizuje pro školy všechny projekty s cenou nad 500 tisíc korun, ostatní si zajišťují samy školy.

Kromě revitalizace pavilonu u 28. základní školy v Lobzích patřily letos k největším městským investičním akcím v oblasti školství modernizace 50. mateřské školy v ulici Družby za sedm milionů korun, dále rekonstrukce vzduchotechniky v bazénu u 33. základní školy ve Skvrňanech za 5,1 milionu korun, projekt úpravy šaten a vestavby nákladního výtahu v Základní a mateřské škole Božkov za necelé dva miliony korun a další.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.