Letošním hitem turistické sezóny v Plzni se staly unikátní Loosovy interiéry

Letošním hitem turistické sezóny v Plzni se staly unikátní Loosovy interiéry | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,51%
Spokojený48,87%
Zklamaný20,30%
Zdrcený12,03%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 133

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel BočekPavel Boček

kardiolog

Více

Štěpán JindraŠtěpán Jindra

Student a sociální pracovník

Více

Vlastimil SladkýVlastimil Sladký

technolog obrábění – Kdynium a.s.

Více

Letošním hitem turistické sezóny v Plzni se staly unikátní Loosovy interiéry

Plzeň, 01.12.2015, aktualizováno 11:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Největšími turistickými taháky v Plzni byly v posledních letech pivovar Plzeňský Prazdroj a ZOO. Letos se k nim přidaly ještě unikátní interiéry plzeňských bytů, které navrhl za první republiky světoznámý architekt Adolf Loos. Dvě prohlídkové trasy zahrnující trojici interiérů, které vlastní město i soukromý majitel si od dubna do konce října prohlédlo přes 10 tisíc lidí a to i přesto, že prohlídky mají malý počet lidí ve skupinách a konají se v sezoně třikrát a mimo sezonu dvakrát týdně. Největší část zahraničních návštěvníků přijíždí z Rakouska, kde je architekt Loos nesmírně populární.

Od listopadu je pro milovníky architektury přístupna ještě třetí prohlídková trasa, kterou se stala Semlerova rezidence. Na rok 2016 provozovatelé připravují společnou vstupenku, která zájemcům umožní absolvovat všechny tři prohlídkové okruhy za zvýhodněnou cenu do 400 korun, nyní jednotlivé prohlídky tří okruhů stojí celkem 560 korun. V prodeji jsou také vstupenky v podobě vánočních dárkových poukazů. „Produkt Adolf Loos Plzeň se nám letos podařilo úspěšně nastartovat. Snažíme se jej neustále rozvíjet a maximálně podporovat i marketingově,“ vysvětluje Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS.

„Zpřístupnění Losových interiérů veřejnosti bylo jedním z vlajkových projektů Evropského hlavního města kultury. Dnes už můžeme říct, že se nám tento desítky let zapomenutý klenot podařilo znovu oprášit a symbolicky ho v roce 2015 přidat do stálé kulturní a turistické nabídky ve městě. Pevně věřím, že do budoucna bude pro turisty spojení Adolf Loos – Plzeň stejně automatické jako například Vila Tugendhat – Brno,“ říká první náměstek primátora Martin Baxa (ODS).

Polovinu z návštěvníků Loosových interiérů tvořili individuální turisté, druhou polovinu objednané skupiny. Velká část byli zahraniční turisté, z valné většiny z německy mluvících zemí. Podle Koubíkové má zpřístupnění Loosových interiérů jistě podíl i na tom, že v Plzni letos meziročně stoupl počet rakouských turistů o 126 procent. Návštěvníci mají možnost si prohlédnout byt manželů Krausových v Bendově 10 a byt doktora Vogla v Klatovské 12, soukromý Brummelův dům v Husově 58 a nově otevřenou Semlerovu rezidenci na Klatovské třídě 110.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.