Plzeňský kraj letos neobhájil vítězství ve výzkumném projektu Místo pro život, patří mu třetí příčka

Plzeňský kraj letos neobhájil vítězství ve výzkumném projektu Místo pro život, patří mu třetí příčka | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,51%
Spokojený48,87%
Zklamaný20,30%
Zdrcený12,03%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 133

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Libor PickaLibor Picka

Starosta Bělé nad Radbuzou

Více

Jiří NovotnýJiří Novotný

Více

Jiří RezekJiří Rezek

Výzkumný pracovník

Více

Plzeňský kraj letos neobhájil vítězství ve výzkumném projektu Místo pro život, patří mu třetí příčka

Plzeň, 27.11.2015, aktualizováno 14:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeňský kraj již není nejlepším místem pro život, prvenství ve výzkumném projektu Místo pro život totiž letos získala Praha, druhá příčka patří Královéhradeckému kraji. Loňský vítěz, Plzeňský kraj, skončil třetí, díky kvalitním pracovním podmínkám, vzdělání a péči o děti. I loni se o první tři místa podělily tyto tři kraje. Plzeňský byl na první místě, druhá Praha a třetí Královéhradecký. Nejhůře se naopak žije ve Středočeském a Ústeckém kraji. Výsledky vznikly kombinací statistických dat, názoru kolegia odborníků a průzkumu mezi 1400 obyvateli všech krajů.

Na základě výsledků výzkumného projektu patří Plzeňský kraj dlouhodobě k nejlepším regionům pro život díky nadprůměrným výsledkům skoro ve všech hodnocených oblastech. Svůj status si region zaslouží především díky vynikající péči o děti a vzdělání a rovněž díky kvalitním pracovním podmínkám. Lidé si zde hledají práci snadno, dlouhodobá nezaměstnanost klesá a platy tady patří k nadprůměrným.

Obyvatelé Plzeňského kraje mají spoustu možností, kam vyrazit za kulturou nebo sportem. Lidé na Plzeňsku jsou šetrní k okolnímu prostředí a vyprodukují nejméně odpadu. Bohužel se to samé nedá říci o firmách, které naopak „vyrobí“ odpadu víc než firmy v jiných regionech. Plzeňský kraj se však snaží bolavá místa řešit, což dokazují i třetí nejvyšší investice do ochrany a zlepšení životního prostředí. Největším problémem však stále zůstává infrastruktura. Až 16 procent lidí nemá přístup k pitné vodě a silnic a dálnic je tu o 30 procent méně než jinde. V této oblasti zůstává region naopak nejhorší v celé ČR.

Hlavní město Praha bodovalo především díky tomu, že se tam práce shání daleko snáze než v jiných regionech, průměrná mzda je nejvyšší v zemi, zdravotní péče je na lepší úrovni než ve většině dalších krajů a v neposlední řadě se hlavní město pyšní velkým počtem spolků, nadací a občansky prospěšných organizací. Problematická je v hlavním městě kriminalita, znečištění ovzduší a téměř o 71 procent méně zeleně než ve zbytku země.

Druhý Královéhradecký kraj získal nejlepší hodnocení v oblastech zdravotní a sociální sféry a v kvalitě pracovních podmínek. Nejvyšší je tam míra bezbariérovosti, nízká průměrná nemocnost a druhý nejvyšší počet lékáren. Kraj úspěšně zaměstnává osoby se zdravotním postižením, snižuje se tam dlouhodobá nezaměstnanost, zároveň vede v recyklaci odpadu a počtu kulturních institucí. Problémem zůstává nezaměstnanost lidí do 24 let.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karel Ferschmann 29.11.2015 18:32, Reagovat

Pokles na třetí příčku byl odůvodněn nejhoršími silnicemi v celé České republice. To asi tak bude, jen tady u nás silnice II.tř. Břasy - Liblín, po které jezdí denně až 800 kamionů, je v tak dezolátním stavu, že je po ní strach jezdit. Tak snad krajánci najdou na její rekonstrukci v příštím roce peníze, když už je oprava vyprojektovaná a má stavební povolení, jak nám to slibují.

KAB 27.11.2015 16:50, Reagovat

Tak tohle je dost subjektivní - já v Praze bydlel 2 roky kvůli práci a už bych tam znova nešel :) Zlaté Plzeňsko...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.